Kościerzyna.Wyjątkowe kolędowanie z góralami

  • 5.12.2018, 11:24 (aktualizacja 06.12.2018 09:51)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna.Wyjątkowe kolędowanie z góralami
Starosta Alicja Żurawska zaprasza na „Biesiadę Regionalną”, w której udział wezmą Ślązacy z Rybnika (Powiat Rybnicki), Górale z Podhala (Powiat Nowotarski) oraz Kaszubi z Kościerskiego (Powiat Kościerski).

Program Biesiady z udziałem publiczności przewiduje m.in. atrakcyjne konkurencje regionalne, prezentacje regionów, występy artystyczne zespołów regionalnych, wspólne śpiewanie kolęd oraz pastorałek regionalnych.

Biesiada ma być okazją do przybliżenia obyczajów, folkloru i kultury regionów biorących w niej udział, a także do wspólnego biesiadowania i kolędowania oraz wspaniałej zabawy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, którą dysponuje Hala „Sokolnia”, impreza jest bezpłatna, ale biletowana. Bilety można nabyć w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9c.

 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gratulacje
Gratulacje 9.12.2018, 21:15
Piękna integracja !!!gratulacje
Półgębkiem
Półgębkiem 9.12.2018, 17:47
Pomysł dobry, wykonanie - najlepiej jak zabrakłoby tych dwóch, niby prowadzących biesiadę. Myślę, że góral z grupy z Nowego Targu sam pociągnąłby całą imprezę zdecydowanie żwawiej. A tak, wyszło jak wyszło.
Jola
Jola 9.12.2018, 23:36
Masz na myśli tego łysego okularnika, ubranego tak jakby sie urwał z parady gejów?
Jolka
Jolka 9.12.2018, 23:51
Obrażanie kogoś wieczorkiem przy komputerze straszna filozofia, czy kiedykolwiek prowadziłes/as/ imprezę. Nie warto dyskutować z takimi jak ty , ktorym wydaje się że mogą krytykować tak poprostu bez uzasadnienia. Podając pewnie jeszcze nie swoje imię. Podejrzewam ze jesteś grubym sfrustrowanym facetem , zazdrosnym o zadbanego gościa
jurek
jurek 7.12.2018, 20:30
Wklejam wpis z fanpagu Starostwa. Komentarz zbyteczny: No to "dziękuję" za takie zaproszenie, skoro trzeba mieć jakieś bilety, które można dostać w siedzibie starostwa. Ciekawe czy starostwo jest jutro, tj. w sobotę czynne, bo dzisiaj o 20.18 chyba już nie? I czy bedzie będzie tam ktoś, kto te bilety będzie rozdawał? Jestem teraz chwilowo na Kaszubach i chętnie bym poszedł na taka imprezę, ale wyglada na to, że obejdę się smakiem. Mało tego. Tutejszy dodatek do niemieckiego Dziennika Bałtyckiego - Gryf Kościerski, podaje wyraźnie, że w sobotę o godz. 18, odbędzie się w hali Sokolnia mecz piłki recznej I ligi mężczyzn, a więcw tym samym czasie i miejscu, co ta biesiada. Organizację na tych Kaszubach macie rodem z francuskich komedii. Chyba, że ta hala jest tak ogromna, że pomieści obie imprezy jednocześnie. Chciałem być na dwóch wydarzeniach, a nie będę na żadnym, bo do pierwszego trzeba mieć bilet, zdaje się obecnie nieosiągalny, a drugie ..., no właśnie, gdzie ten mecz?
Kryspin
Kryspin 6.12.2018, 12:31
Ale żeś naturalna :-) :-)

Pozostałe