Powiat Kościerski. Obdarowali radością

  • 10.12.2018, 13:06 (aktualizacja 10.01.2019, 11:29)
  • Agnieszka Bukowska
Powiat Kościerski. Obdarowali radością
W sobotę 8 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki. Dzięki ludziom o wielkich sercach wsparcie otrzymały 23 rodziny z całego powiatu kościerskiego.

Od rana można było przynosić paczki do magazynu w KDK. Dzięki pomocy wielu darczyńców udało się pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom. Jest ich kilkadziesiąt w całym powiecie. Dziesięciu nastoletnich wolontariuszy pomagało przy zbieraniu darów. Całą akcję przyjechało wesprzeć także trzech przyjaciół z Gdańska (Michał, Anna i Aneta), którym udało się zebrać ponad 50 paczek dla jednej z rodzin.

Wojciech Kołsut - lider Szlachetnej Paczki w Kościerzynie: Obecnie trwa finał szlachetnej paczki w naszym mieście. Na tą chwilę, jak widzimy z tyłu za mną, już darczyńcy kompletują paczki dla danych rodzin. W tym momencie zostały przyjęte 23 rodziny do naszego projektu. Sądzę, że jak na nasze miasto jest to bardzo dobry wynik. Bardzo się cieszymy, że, jak widać, darczyńcy spisali się znakomicie. Liczne paczki trafią do najbardziej potrzebujących z naszego powiatu.

 

Najmłodszym wolontariuszem był 13-letni Paweł.

Paweł: Jestem najmłodszym wolontariuszem Szlachetnej Paczki i bardzo lubię pomagać, ponieważ cieszy mnie to, jak ludzie są zadowoleni z tego co robię i że do każdej osoby dotrze Mikołaj.

 

Nie obyło się także bez wsparcia kościerskich firm, które chciały wspomóc wolontariuszy i darczyńców w tym wyjątkowym dniu. 

 

Agnieszka Bukowska

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobro wraca
Dobro wraca 17.12.2018, 11:50
Paweł wraz z rodziną pomaga w Szlachetnej Paczce od lat. Trzeba z nich brać przykład. Dobro powraca. Wspaniała z Was rodzinka. Pozdrowienia również dla Kasi.
oburzony obywatel
oburzony obywatel 11.12.2018, 09:53
za chwilę mieszkańcy tego kraju przejmą wszystkie obowiązki państwa na swoje barki- to po co nam tyle urzędasów,ministrów i innych niepotrzebnych stanowisk???
niech się dobro dzieje
niech się dobro dzieje 10.12.2018, 21:10
Kasiu, Jasiu i Michale i drużyno cała jesteście The Best
Dawna ekipa
Dawna ekipa 10.12.2018, 21:07
Wielkie gratulacje i brawa za to co robicie. Danusiu to Ty ściągnęłaś paczkę do Kościerzyny, zaraziłaś nią ludzi, całe rodziny i dalej zarażasz. Dużo dobra robicie wszyscy razem i każdy z osobna. Dobrze, że jesteście

Pozostałe