Kościerzyna. Nowa inwestycja w KOS EKO

  • 12.12.2018, 13:30 (aktualizacja 10.01.2019, 11:46)
  • Agnieszka Bukowska
Kościerzyna. Nowa inwestycja w KOS EKO
W środę 12 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej kotłowni z nowymi piecami węglowymi. Całą Inwestycję zobaczyli zaproszeni goście.

Kościerzyna jest szybko rozwijającym się miastem i do miejskiej ciepłowni przyłącza się coraz więcej nowych klientów. Biorąc pod uwagę wzrost zapotrzebowania na ciepło, piece zostały dostosowane do wzrastających potrzeb mieszkańców.

Robert Fennig – Prezes Zarządu-Dyrektor Spółki MPI „KOS-EKO” Sp. z o. o. 

„Pamiętajmy, że Kościerzyna się bardzo rozwija podłączamy coraz to nowych klientów  i tak naprawdę w którymś momencie okazało się, że nie da się kolejnych klientów podłączać nie powiększając mocy wytwórczej na kotłowni i stąd też ta inwestycja”

 

Przedsięwzięcie wsparte było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Gminę Miejską Kościerzyna . Zostały wybudowane dwa nowe kotły węglowe, które spełniają wszystkie normy emisyjne wymagane przez Unię Europejską. Cała inwestycja kosztowała prawie 5 milionów złotych. 

Wszystko jest robione przede wszystkim z myślą o mieszkańcach.

Michał Majewski, Burmistrz Miasta Kościerzyna - tak, żeby nie doszło do takiej sytuacji że w przypadku awarii zimą przy dużych mrozach jednego z ośmiomegawatowych pieców, ciepło dostarczane do mieszkańców będziemy mogli tylko im zaproponować tylko w wysokości 10-12C, ewentualnie ciepłą wodę. Tego chcieliśmy przede wszystkim uniknąć. I to było dla nas najważniejsze.

W planach jest rozwój także innych systemów,  między innymi kogeneracji.

 

Agnieszka Bukowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 18.12.2018, 20:10
do "pytanie do radnych"-tak oczywiście,że głosowali za tą Komisją,a dlaczego? ano,żeby pokazać,że są totalną opozycją i negują wszystko bez względu na to-czy jest dobre czy złe dla miasta i mieszkańców - tak zachowują się oszołomy
K
K 18.12.2018, 09:02
Tak, tak - nowa inwestycja, kotłów niespełniających norm nie ma w sprzedaży ale mieszkańcy zapłacą za emisję, za transport węgla za filtry na kominie, itd., no i zdrowiem. Można gratulować inwestycji na miarę XXI wieku, już niedługo będziemy remontować nową inwestycję bo nie spełni norm, z resztą tak jak topienie pieniędzy podatnika w oczyszczalni, a Panu Dyrektorowi za tak wspaniałe inwestycje płacą niemałe pieniądze. A miasto stoi na głowie, mieszkańcy mają wymieniać kotły węglowe na ekologiczne, brak słów, trudno takie działania zrozumieć.
co wy na to
co wy na to 14.12.2018, 21:40
skoro nowa inwestycja-to trzeba dorzucić kilka groszy prezesowi/dyrektorowi do pensji-no nie?
pytanie do radnych
pytanie do radnych 14.12.2018, 21:37
No i po co Komisja ds.zdrowia i Środowiska? skoro dalej miasto inwestuje w kotły węglowe?? czy za tą inwestycją głosował radny Kazimierz Borzyszkowski,radny Aleksander Mach,radna Karina Młodzianowska,radna Katarzyna Knopik?
czytelnik
czytelnik 12.12.2018, 15:39
inwestowanie w kotły węglowe w mieście w którym jakość powietrza jest najgorsza w województwie to jakiś żart
Pączek
Pączek 13.12.2018, 07:34
Racja! Wybudujmy nową ekologiczna cieplownie, mieszkancy z checia zaplaca koszta nowej inwestycji!
Ja
Ja 12.12.2018, 18:39
A ty z choinki się urwałeś.

Pozostałe