Powiat Kościerski.Trujące powietrze

  • 14.12.2018, 10:48 (aktualizacja 10.01.2019, 11:44)
  • Agnieszka Bukowska
Powiat Kościerski.Trujące powietrze
W czwartek 13 grudnia odbyło się konwersatorium, którego tematem było zanieczyszczone powietrze w naszym mieście.

Jeżeli nie ma wiatru to smog nad Kościerzyną jest ogromny. Niektórzy mieszkańcy nie są świadomi, że też mogą zanieczyszczać powietrze.

Grażyna Greinke, dyrektor kościerskiego sanepidu: jeżeli sprzedaje się legalnie towar , który nie powinien znaleźć się w piecach to rzeczywiście każdy człowiek nawet nie świadomie zanieczyszcza to powietrze atmosferyczne.

Coraz więcej osób ma świadomość, że taniej nie znaczy zdrowo. Jednak niektórzy spalają w swoich piecach nie tylko przeznaczony do tego opał.

Tomasz Smuczyński: Nie wszyscy wrzucają do swoich piecy opal lub odpady które są możliwe do spalenia w naszych piecach domowych, bo takie tez są. Te osoby, które wrzucają albo decydują się na to żeby utylizować odpady właśnie w piecu domowym muszą się liczyć z tym ze podczas kontroli , która przeprowadza straż miejska mogą być ujawnieni i wówczas zostanie na nich nałożona kara grzywny lub tez skierowany wniosek do sadu jeżeli sprawa będzie już grubszego kalibru.

Mieszkańcy są coraz bardziej czujni i nie pozostają obojętni. To właśnie oni sygnalizują straży miejskiej o duszącym dymie unoszącym się z komina.

 

Agnieszka Bukowska

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

student,ale nie starostwa
student,ale nie starostwa 16.12.2018, 17:06
Czym różni się wykład od konserwatorium? -odpowiedź:
Na wykładzie się słucha, na konwersatorium dyskutuje-obie formy dotyczą wyższej uczelni-czyżby starostwo przekształciło się w nowy naukowy twór?-przydałoby się dokształcenie co nie których radnych i urzędasów
konwersatorium (wg SJP)
konwersatorium (wg SJP) 16.12.2018, 11:04
są dwie możliwości
1. «zajęcia w szkole wyższej polegające na dyskutowaniu problemów naukowych w niewielkiej grupie»
2. «rozmównica w klasztorze»

czyli szkoła wyższa lub klasztor w starostwie
paweł
paweł 16.12.2018, 09:45
A co to jest konwersatorium ? Nie ma normalnej nazwy : spotkanie, dyskusja ? Może to miało zabrzmieć mądrze ? Straszne nikt nie wie o co chodzi a wszyscy udają, że tak.
słuchacz
słuchacz 16.12.2018, 09:43
Wszyscy jak widać mają na to wylane.
xyz
xyz 15.12.2018, 15:32
Kościerzyna jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce a najczęściej liderem na pomorzu. Czytając te komentarze nic się w tym mieście nie zmieni. Lepiej spalić plastik ba rzadko wywożą. Sytuacja jest beznadziejna, tu jest pilna edukacja ale od postaw, taka z poziomu przedszkolaka. I to ciągłe wyciąganie ręki po cudze pieniądze zamiast zabrać się za oszczędzanie. Obrzydliwe. Za to refleksji, że trując, zabijam innych - ZERO.
bodzio
bodzio 16.12.2018, 09:46
A wiesz, że umrzesz ? Może jutro , może za 50 lat , albo za chwilę.
To ja
To ja 15.12.2018, 21:34
A co zrobić z plastikiem skoro nie odbierają śmieci ? Zawieźć Ci do domu ?
ekolog
ekolog 15.12.2018, 09:29
Kto wyraził zgodę na to,aby zmniejszyć częstotliwość odbioru odpadów z 2-tygodniowego na 1-miesięczny lub 2-miesięczny?? to pomysłodawcy tej durnoty są winni za zanieczyszczenie powietrza,przynajmniej zimą
dowcipny związek gmin wierzyca
dowcipny związek gmin wierzyca 15.12.2018, 09:25
ale świetny pomysł-odbiór odpadów raz na miesiąc,więc Związek gmin Wierzyca sam zasugerował,że zimą odpady należy spalić bo przez miesiąc nikt nie będzie ich składował we własnym domu. W tym ZGW to jednak ktoś myśli i wymyślił-brawo
Olo
Olo 15.12.2018, 07:59
Bicie piany. Mamy problem z zalegającymi śmieciami na podwórkach , a tu dyskutują o ekologicznym paleniu. Jeżeli wysypuje się z koszy to cóż , albo spalić albo mandat za bałagan. Co za różnica?
co za głupota
co za głupota 14.12.2018, 20:14
Absurd goni absurd-śmieci odbierają raz w miesiącu,więc gdzie je trzymać?? Może nad tym się zastanowią nasi mędrcy ze wschodu????
Mieszkaniec ul. Trugutta
Mieszkaniec ul. Trugutta 14.12.2018, 19:49
Najlepiej czepiać się mieszkańców, a Zakłady Mięsne w Kościerzynie są nietykalne.
Tak kopcą, że im niedługo przepalony komin odpadnie. Ale to nic, w Kościerzynie zawsze obrywają malutcy.
To ja
To ja 14.12.2018, 16:01
Nie każdy zarabia 10 000 żeby wydawać na ekologiczne ogrzewanie. Jeśli czyste źródła ciepła będą konkurencyjne cenowo ludzie sami na nie przejdą. Dla czego miasto nie wyjdzie z pomysłem np dla ludzi którzy ogrzewają gazem? Może umorzenie podatku dla nich ? Czy lepiej tylko straszyć ? Dla czego odpady plastiku i tworzyw odbierane są raz w miesiącu ? To zdecydowanie za rzadko ! Co ludzie maja z tym robić ? Sami jesteście winni palenia odpadami w piecu bo straszycie ludzi mandatami a odbierać odpadów nie chcecie ? Czyja to wina ?
xyz
xyz 15.12.2018, 15:23
Jakie 10000 tys ?? Co ty pleciesz ? Sprzedaj samochód ! Co za debilna mentalność !!! Przestań truć mnie i moje dzieci !!!! Takich jak ty powinno się opodatkować za leczenie tych, których trujesz.
To ja
To ja 15.12.2018, 21:36
Masz racje leczenie by Ci się przydało....

Pozostałe