Kościerzyna.Niezwykły prezent

  • 17.12.2018, 13:27 (aktualizacja 10.01.2019, 10:57)
  • Agnieszka Bukowska
Kościerzyna.Niezwykły prezent
14 grudnia w piątek, w ramach prezentu świątecznego, uczennice ze szkoły podstawowej nr 4 w Kościerzynie obdarowały chorych kolędami.

W tym wyjątkowym czasie Bożonarodzeniowym, nie zapomniano także o chorych.

Arkadiusz Błaszczyk kierownik hospicjum stacjonarnego w Kościerzynie: odbywa się coś niezwykłego, chociaż można powiedzieć, że przerodziło się to już w stałą współpracę. Pani Kinga Jaszewska ze szkoły nr 4 w Kościerzynie z armią wolontariuszek, postanowiły zrobić prezent chorym hospicjum. Są to środki pielęgnacyjne plus koszulki, bardzo potrzebne do przebierania chorych, no i przy okazji miła niespodzianka, wspaniałe kolędy dla naszych chorych.

To nie pierwsze przedsięwzięcie uczennic w kościerskim hospicjum.

Iza Flisikowska lat 13, szkoła podstawowa nr 4 w Kościerzynie: już organizowaliśmy kilka akcji dla hospicjum i teraz gdy nadeszły święta, i dostaliśmy wiadomość z hospicjum, że podopiecznym brakuje koszulek to stwierdziłyśmy, że skoro nadchodzą święta możemy zrobić im prezent świąteczny. Więc zorganizowałyśmy akcję pieczenia babeczek. Każda wolontariuszka upiekła blachę babeczek i sprzedawałyśmy je na szkolnym korytarzu. Zarobiłyśmy w ten sposób prawie 600 zł i kupiłyśmy za to około 60 koszulek plus dostałyśmy jeszcze od sponsorów.

Pacjenci byli wzruszeni słuchając kolęd w wykonaniu nastolatek.

 

Agnieszka Bukowska

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe