Kościerzyna.Kiermasz świąteczny

  • 17.12.2018, 13:42 (aktualizacja 10.01.2019, 11:40)
  • Agnieszka Bukowska
Kościerzyna.Kiermasz świąteczny
W niedzielę 16 grudnia, na Kościerskim Rynku odbył się kiermasz świąteczny. Można było także nie tylko wysłuchać, ale zaśpiewać kolędy.

Wielkimi krokami zbliża się okres przedświątecznych przygotowań. Jak co roku na rynku był przygotowany bazar z rękodziełami artystycznymi. Na zakończenie obecni mieszkańcy wspólnie śpiewali kolędy.

Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski: Jak co roku śpiewamy wspólnie kolędy. Powinniśmy zastanowić się w tym okresie bożonarodzeniowym nad tym do czego dążymy i co chcemy osiągnąć. Powinniśmy trochę odpocząć, zastanowić się, pomyśleć o tym aby wspólnie razem spędzać ten czas. Taką możliwością i taką możliwość daje nam wspólne spędzanie czasu wieczorami w domu a także wspólne spędzanie i śpiewanie kolęd, między innymi staramy się to zrobić na rynku.

Można było zobaczyć koncert kolęd w wykonaniu dzieci „Armii Jezusa”, sekcji Kościerskiego Domu Kultury a także Kościerskiego Chóru Żeńskiego.

Stałe grono mieszkańców Kościerzyny przychodzi i śpiewa wspólnie kolędy. Niektórzy przyszli także wesprzeć występy swoich bliskich.

Daria Szulpin, mieszkanka Kościerzyny: przyszłam tutaj razem z moją rodziną, bo moja mama tutaj śpiewa i stwierdziłam, żeby umilić tutaj czas jej i tak dalej to będę jak najgłośniej śpiewać i w sumie czerpać z tego największą radość.

Dla rozgrzania i umilenia czasu był przygotowany poczęstunek w postaci barszczu.

 

Agnieszka Bukowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe