FELIETON NIE CAŁKIEM BEZ SENSU

  • 21.12.2018, 11:22 (aktualizacja 27.12.2018, 14:03)
  • admin 24
FELIETON NIE CAŁKIEM BEZ SENSU
Jest zima, więc nad ranem jest jeszcze ciemno. Pewnie dlatego uwagę moją zwróciła czwórka dzieci, wychodzących z domu do szkoły. Twarz każdego z nich rozświetlało światło z ekranu smartfonu. Dzieci szły tak obok siebie wpatrzone w swoje telefony, w uszach miały słuchawki. 

Polacy pokochali smartfony, tak przynajmniej twierdzi agencja Mobee Dick, która we współpracy z firmą Kantar TNS opublikowała raport pt. „Polska.Jest.Mobi 2018”. Wynika z niego, że tylko w 2017 roku ilość osób posiadających smartfony wzrosła o 2% i pod koniec 2017r. wynosiła 64%. Prawie połowa Polaków spędza nad smartfonem (i tabletem) więcej niż 2 godziny dziennie. A każdy internauta w Polsce ma średnio trzy urządzenia, skomunikowane z Internetem, co jest więcej, niż średnia na świecie. Z serwisów streamingowych (VOD), takich jak Netflix czy HBO, korzysta już 12 proc. Polaków. Tendencję tę potwierdza inny raport, przedstawiony przez sieć VideoTarget. Mówi on, że ponad 25 mln Polaków ogląda wideo w sieci, a połowa z nich korzysta ze streamingu. Czy zatem tradycyjna telewizja umiera? – i tak i nie. Nadal telewizor wygrywa, bo przeciętny Polak spędza przed nim codziennie ponad cztery godziny, ale coraz częściej także ze smartfonem w ręku. Telefon, który miał zbliżać ludzi od siebie oddalonych, dziś oddala nawet tych, którzy są bardzo blisko. 

Wyjrzałem znów za okno. Jest popołudnie i już ciemno. Spadł pierwszy śnieg. Te same dzieci wracają ze szkoły. Ślizgają się i rzucają śnieżkami. Ciekawe, czy mają w domu sanki…

 

zdjęcie:https://pixabay.com/pl

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe