Kościerzyna.Wigilia Narodów

  • 21.12.2018, 11:16 (aktualizacja 10.01.2019, 10:38)
  • Anna Lideke-Konert kierownik KZPiT "Kościerzyna"
Kościerzyna.Wigilia Narodów
Wigilia Narodów to jedna ze świątecznych tradycji, gdzie przy wspólnym stole zasiadają przedstawiciele różnych grup etnicznych.

W dniach 15-16 grudnia KZPiT "Kościerzyna" gościł na pięknej podlaskiej ziemi. Na zaproszenie burmistrza miasta oraz dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu wzięliśmy udział w "Wigilii Narodów".

"Wigilia Narodów” to cykliczna impreza pokazująca zwyczaje Bożonarodzeniowe ludności zamieszkującej  sąsiednie regiony czy kraje.

 Na  scenie zaprezentowaliśmy kaszubskie tańce, muzykę i śpiew oraz zwyczaje i tradycje obchodów Bożego Narodzenia w tym Kaszubskie “Gwiôzdki” . Publiczność miała także okazję spróbować kaszubskich potraw wigilijnych takich jak: „brzôdowᾰ zupa” czy smażony śledź w zalewie octowej ze swojskim chlebem i masłem.

5 grudnia na zajęcia dziecięcej grupy "Mała Kościerzyna" zawitał wyczekiwany Mikołaj, który przyniósł upominki dla dzieci uczestniczących w zajęciach.

We wtorek 18 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie Zespołu, na którym z przedstawieniem świątecznym wystąpiła najmłodsza grupa 'Mała Kościerzyna". Dla wielu dzieci był to pierwszy, ale bardzo udany występ przed publicznością. 

 

 

Anna Lideke-Konert kierownik KZPiT "Kościerzyna"

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe