Kościerzyna. Spotkanie opłatkowe NSZZ „Solidarność”

  • 29.12.2018, 11:40 (aktualizacja 10.01.2019, 10:21)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Spotkanie opłatkowe NSZZ „Solidarność”
Dokładnie 21 lat temu szef kościerskiej Solidarności p. Nitz, entuzjastycznie odpowiedział na prośbę Państwa Etmańskich z Kościerzyny, którzy zaproponowali pomoc materialną i duchową najbardziej potrzebującym rodzinom z Kościerzyny i okolicy, a zwłaszcza ich dzieciom. Po zmianie Przewodniczącego akcję kontynuował Józef Rymsza.


             Wydawałoby się, że kryzys w Polsce już się zakończył. Państwo wspiera rodziny (programy 500+, 399+), w szybkim tempie maleje bezrobocie. A jednak badania  wskazują, że ubóstwo w Polsce jeszcze istnieje. Jego poziom kształtuje się w granicach 6-8%. Wynika z tego, że wokół nas są jeszcze ludzie w potrzebie.
          

           22 grudnia 2018 r. w salkach Parafii Świętej Trójcy o godz. 15.00, po raz kolejny odbyło się Spotkanie opłatkowe, za co dziękujemy Księdzu Antoniemu Bączkowskiemu. Po odczytaniu Słowa Bożego podzieliliśmy się opłatkiem, a przy akompaniamencie uczniów ze Szkoły Muzycznej pod przewodnictwem p. dyrektor Katarzyny Karczewskiej, odśpiewaliśmy kolędy.

           Po raz pierwszy uroczystość uświetnili uczniowie SP nr 6, którzy zaprezentowali świąteczny występ wokalno-taneczny w stylu anglosaskim. Na uroczystość przybył św. Mikołaj, który rozdał piłki nożne, sprzęt do tenisa stołowego, gry rozwojowe, puzzle czy kosmetyki dla młodzieży oraz klocki. Każda z rodzin i osób samotnych otrzymała środki piorące. W tym roku darczyńcy wsparli blisko 200 dzieci z 60 rodzin, z Kościerzyny oraz gminy Kościerzyna (głównie z Lubiany i Skorzewa).
          Od lat sponsorzy przyznają, że radość dzieci i ich wsparcie, znaczy dla nich bardzo wiele. Wdzięczni za ich wrażliwość społeczną i wielkie serca chcemy podziękować tegorocznym sponsorom, którzy wsparli naszych podopiecznych. Spośród nich chcemy wyróżnić burmistrza M. Majewskiego, radnego P. Karczewskiego, „CARITAS”, radnych PIS, panom Cygiert i Ponczek, instytucjom Nadleśnictwu „LIPUSZ” oraz KOS-EKO. Dziękujemy im szczerym „Bóg zapłać” za wielkie serce i szczodrość.

materiały nadesłane

 

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ala
ala 06.01.2019, 14:34
Sponsorzy zawsze są z potrzebującymi. Pglądam TVK od lat i widzę na relacjach medialnycj.
uczeń SM
uczeń SM 02.01.2019, 18:27
Biedny pan Zbyszek K.-czy on tam jest w godzinach pracy czy dostał polecenie służbowe i siedzi za karę??
Ania
Ania 02.01.2019, 18:25
a ten chytry pracodawca to co tam robi?
obserwator
obserwator 02.01.2019, 16:15
Panie Janie D? jaki sponsor,raczej żarłok
jan
jan 02.01.2019, 12:19
Radny Dargacz jest naszym sponsorem. Sugerowanie, że "wcina" jedzenie i zabiera biednym jest obrzydliwe! Dobrze, że jako sponsor jest z nami!
ktoś
ktoś 01.01.2019, 18:38
OPRÓCZ SPOTKANIA OPŁATKOWEGO robimy też w ciągu roku akcje CICHE, bez kamer, bez mediów. Wtedy nie możecie nas obrażać (np. z bezdomnymi, którzy na nas nigdy nie zgłosuje i nic nam nie da i inne). Tego nie wiecie i nie widzicie. Bądźcie sprawiedliwi i nie nieście tyle nienawiści waszym pisaniem!
wyborca
wyborca 06.01.2019, 16:51
Pni dyrektor mops mogła by się uczyć od pana Dargacza dobroczynności, zauważania ludzi w potrzebie powinna się uczyć empatii i działań dla biednych i potrzebujących, to on powinien pracować w mops jako dyrektor, ma odpowiednie wykształcenie, wie jak żyją ludzie biedni, potrzebujący, bezdomni, Powinien zajmować kierownicze stanowiska w naszym mieście przy takim dobrym wykształceniu i prezencji.
PISłanek
PISłanek 01.01.2019, 17:49
Panie Piotrze szkoda, że nie został pan posłem. Miał pan takie duże poparcie społeczne, a mimo to odrzucił pan tak wielką szansę. Liczyłem na to, że będzie pan z ramienia PIS nas reprezentował i miasto i region, ale nie chciał pan tego. Z drugiej strony czy lepiej by było postąpić tak jak pan Czucha, iść do Warszawy a potem z tego zrezygnować. Pewnie jak się człowiek nie nadaje do wielkiej polityki, to nie powinien przyjmować wysokich stanowisk.
Paweł
Paweł 31.12.2019, 23:35
Spotkanie kościerskiego PIS. Od zawsze ruch Solidarności był dla mnie bardzo ważny. Protestuję . Nie zgadzam się, aby ci panowie wykorzystywali Solidarność do swoich celów politycznych. Nepotyzm itp. Znam wiele osób od zawsze związanych z Solidarnością, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z tymi panami. Taczki już czekają ....
Grześ
Grześ 31.12.2019, 20:53
Pomagam od lat. Oddaję zapewne tyle kasy innym co Ci WIELCY panowie razem wzięci! Nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy publicznie się z tym obnosić! To w mojej ocenie nie tylko najtańszy polityczny marketing ale całkowity brak dobrego smaku oraz brak szacunku dla wyborców!
ktoś
ktoś 06.01.2019, 14:39
Oddajesz po 2500-3000 złotych ?
Ala
Ala 02.01.2019, 12:57
To nie jest spotkanie z wyborcami. Proszę pana, jest już po wyborach ! Sponsorzy nie potrzebują już głosów . tak myślę .
jeden z wolontariuszy
jeden z wolontariuszy 30.12.2018, 19:31
W parafii warto organizować wigilię, bo są to w większości parafianie. Po drugie parafia nie bierze żadnych pieniędzy za lokal (150 zł w kieszeni). A po trzecie parafialne Caritas dużo się dokłada. Dlatego warto z parafią współpracować !
taka jest prawda
taka jest prawda 30.12.2018, 19:04
Jak słyszę,że Kos Eko coś sponsoruje,to mam pianę w pysku.Ten pasożyt finansowany przez mieszkańców w 100%-tach udaje przedsiębiorcę,który uzyskuje dochód??? cały ich dochód pochodzi od mieszkańców
jan
jan 31.12.2019, 10:30
Nie. Bo jak KOS-EKO coś sponsoruje, to część zysków oddaje społeczeństwu i to tej części, która sobie nie radzi.
Monia
Monia 30.12.2018, 18:58
dlaczego spotkanie odbyło się na parafii???Czy Gmina Kościerzyna też robi spotkania dla mieszkańców miasta??? To wszystko jest organizowane bez pomysłu i jakiejś strategii-tak bez sensu,aby było.Nie jestem zwolenniczką takich chaotycznych spotkań i wkręcania kleru-ten biedny proboszcz pewnie źle się czuł,ale nie wypadało odmawiać,więc grzecznie siedzi,a inni robią politykę i to już jest wstrętne-po co kamery??? Ja wspieram ludzi potrzebujących od lat,ale bez rozgłosu,bez kamer i to jest pomoc z głębi serca,to co robicie jest po prostu ohydne
Kaszubka
Kaszubka 31.12.2019, 05:40
Ja również wspieram ludzi potrzebujących od lat, ale podobnie jak Monia, bez rozgłosu,bez kamer i to jest pomoc z głębi serca, Zgadzam się że to co robicie dla własnej reklamy pod publiczkę wołając telewizję jest po prostu ohydne i nie przystoi katolikowi.
obserwator
obserwator 30.12.2018, 17:58
Najbardziej potrzebujacy Dargacz a jak wcina
Marek
Marek 30.12.2018, 11:06
Jeśli dajesz niech lewa ręka nie wie co robi prawa...... :(
ala
ala 30.12.2018, 00:17
Czepiacie się. Nieważne są kubki, przecież są plastikowe i ceramiczne, nie widzicie ? Ważne, że do potrzebujących dochodzi pomoc. A kto spnoruje czy centrum czy prawica, to już ma mniejsze znaczenie.
wolontariusz
wolontariusz 29.12.2018, 23:37
Sponsorzy są różnych opcji, nawet był p. M z SLD, ale rzeczywiście ci z PIS dają najwięcej.
xyz
xyz 29.12.2018, 20:53
Dla mnie to spotkanie PiS a nie Solidarności.(zdjęcia tylko pokazują polityków PiS)....Szkoda, że kościół sprzyja partyjniactwu...
ja
ja 06.01.2019, 14:37
Podejrzewam, że takie zdjęcia wybrali dziennikarze. Zresztą nie wypada pokazywać z bliska potrzebujących. Myślę, że sobie nie życzą!
obużona
obużona 29.12.2018, 18:50
I po co tak robicie??
Wigilia samorządowa za kasę podatników-full wypas,
Spotkanie opłatkowe NSZZ „Solidarność” -bida z nędzą-plastikowe talerzyki,widelce,kubki.
Porównajcie te dwa spotkania- komentarz sam się ciśnie na usta.
Panie burmistrzu,skoro pan w czymś uczestniczy to proszę nie dopuszczać do takich rozbieżności bo to wstyd!!!!!!!!!!!!
Takie spotkania wigilijno-opłatkowe powinny być zorganizowane porządnie i godnie a nie na odwal. Kto personalnie to spotkanie przygotowywał i kto z imienia i nazwiska odpowiada za to??? chciałabym wiedzieć

marek
marek 29.12.2018, 20:53
W kuchni tam sa talerze, choć nie dużo. Nie mogliście część zrobić z ceramiki, a częśc z papieru? Może byście oszczędzili na dodatkową zabawkę ? Dargacz powinien o tym wiedzieć, prawda?
czytelnik
czytelnik 29.12.2018, 19:19
Ze zdjęć wnioskuję, że spotkanie opłatkowe NSZZ „Solidarność” organizował Urząd miasta wspólnie z firmą ubezpieczeniową.
ktoś
ktoś 29.12.2018, 20:51
Od lat robi to związek/ to po co tam burmistrz?
Waldek
Waldek 29.12.2018, 18:42
na ostatniej fotce widać zbieżność interesów firmy handlowej z ubezpieczycielem
zdziwiona
zdziwiona 29.12.2018, 18:38
" W tym roku darczyńcy wsparli blisko 200 dzieci z 60 rodzin, z Kościerzyny oraz gminy Kościerzyna (głównie z Lubiany i Skorzewa)."- a gdzie 500+????; chyba starczy na zabawki??

Pozostałe