Powiat Kościerski. Spotkanie z rolnikami z województwa pomorskiego

  • 02.01.2019, 10:21 (aktualizacja 10.01.2019, 10:20)
  • Agnieszka Bukowska
Powiat Kościerski. Spotkanie z rolnikami z województwa pomorskiego
W piątek 28 grudnia w Grabowskiej Hucie odbyło się świąteczne spotkanie z rolnikami z województwa pomorskiego. Na spotkanie przyjechał minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz wiceminister Ryszard Zarudzki, aby mogli odpowiedzieć na pytania rolników.

Co roku bardzo dużo dzieje się w rolnictwie. Jest to jedna z najbardziej trudnych gałęzi gospodarki. Chociaż rząd polski obowiązują przepisy Unijne, to stara się zrobić wszystko co w jego mocy aby pomóc gospodarzom. Rolnicy po tegorocznej klęsce otrzymali największą pomoc finansową w historii naszego kraju. 

Senator Waldemar Bonkowski- członek komisji senackiej rolnictwa: Już jest wypłacone ponad 1.500.000.000 złotych, a jeszcze dodatkowo rząd dołożył 700.000.000 złotych, czyli w sumie pomoc będzie 2.200.000.000 złotych. To muszę pani powiedzieć, że w  takiej pomocy w historii, w Polsce nigdy nie było, bo nawet Niemcy większe państwo, o wiele większe od Polski wypłaciło odszkodowania chyba w granicach 700.000.000 złotych, gdzie też mieli susze, a Polska mniejszy kraj rolnictwo kilku krotnie mniejsze a trzy krotnie większa pomoc dla rolników pomoc poszła z polskiego rządu jak w Niemczech. 

Poruszone zostały przede wszystkim plany na 2019 rok. 

Alicja Żurawska - Starosta Powiatu Kościerskiego: Zostały skierowane wnioski do Brukseli, aby jeszcze w ramach środków PROWU na lata 2014-2020 uruchomić dosyć duże środki na melioracje dla rolników, na studnie głębinowe. To jest bardzo istotne, bo wiemy, że niestety te nasze Kaszuby mają różną aurę pogodową i prawdopodobnie też tak będzie, że niestety doczekamy się również tych czasów suszy.

 

Spotkanie zakończyło się dzieleniem opłatkiem, składaniem życzeń i wspólnym śpiewaniem kolęd. 

 

Agnieszka Bukowska

Zdjęcia (51)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Juzef
Juzef 02.01.2019, 21:25
Bonkowski sobie, a życie sobie. Dwa odrębne kierunki. Czy on wie o czym mówi, czy tylko przekazuje cyfry, które gdzieś wyczytał (może bez zrozumienia). Rolnicy mówią zupełnie co innego...

Pozostałe