Kościerzyna. Ogrzewalnia dla bezdomnych

  • 04.01.2019, 11:27 (aktualizacja 10.01.2019, 09:49)
  • Agnieszka Bukowska
Kościerzyna. Ogrzewalnia dla bezdomnych
Jak co roku na bezdomnych w Kościerzynie czeka miejsce w którym mogą się schronić przed chłodem. Ogrzewalnia działa już od listopada i jest czynna całą dobę.

Kościerscy tułacze schronienie znajdą przy ulicy Towarowej 6. Może w nim przebywać od 12 do 17 osób. W budynku znajdują się 2 pomieszczenia z ławkami i telewizorem. Jest także łazienka. Bezdomni mogą się tam ogrzać i wypić ciepłą herbatę. Jest jednak jeden warunek, muszą to być osoby trzeźwe. 

Sylwia Trzebiatowska-Glok - Dyrektor ośrodka: Ogrzewalnia pracuje w tej chwili całą dobę. Przyjmujemy do niej osoby bezdomne. Bezdomne ale powinny być osobami trzeźwymi. Spędzają tam czas noc, bądź dzień w celu takim aby się ogrzać, żeby nie chodzić po mrozie, nie marznąć. No i też unikać takich pokus typu, gdzieś tam łatwa dostępność do alkoholu. W tym kontekście ogrzewalnia zabezpiecza potrzeby osób bezdomnych. 

 

Funkcjonowanie kościerskiej ogrzewalni jest zaplanowane do końca kwietnia, może jednak zostać przedłużone ze względu na warunki pogodowe.

 

Agnieszka Bukowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ktoś
ktoś 06.01.2019, 21:57
Co roku odbywają się spotkania opłatkowe u bezdomnych w ogrzewalni. Przyjeżdża tam dyrektor MOPS, burmistrz, pewien radny i pracownicy, którzy mają tego dnia dyżur. Wszystko jest dla potrzebujących na właściwym poziomie. Poza tym radny przyjeżdza w inne dni zimowe. Wszystkie przepisy są przestrzegane, obiekt jest kontrolowany, pracownicy spełniają swoje obiwiązki należycie!
t
t 05.01.2019, 16:22
Pani dyrektor MOPS dobrze zajmuje się problemami bezdomnych. Oby tak dalej!
Wnikliwy Kaszub
Wnikliwy Kaszub 05.01.2019, 10:43
nigdy nie możesz być pewny tego co przyniesie Ci życie, czy będziesz zdrowy psychicznie i na ciele, czy nie porzucisz rodziny, albo czy ona nie porzuci Ciebie, czy nie dotknie Ciebie kataklizm, utrata pracy, nie znasz dnia ani godziny. Osoby bezdomne to nadal ludzie i tak jak będziemy ich traktowali tak to będzie świadczyło o naszym człowieczeństwie. Zauważ, że na wigilii w mops nie było ani jednej osoby bezdomnej, podobnie na wigilii u organizowanej przez solidarność przy blasku fleszy. No ale tak to wygląda że instytucja taka jak mops zaprasza na swoje uroczystości niekoniecznie tych najbardziej potrzebujących co widać na filmiku umieszczonym na tym portalu, ta instytucja powinna być jednak bliżej potrzebujących
Elwira
Elwira 05.01.2019, 12:44
Film z Wigili dla osób samotnych pokazuje, że były tam również osoby bezdomne. Ponadto jak co roku w ogrzewalni również jest organizowane spotkanie wigilijne. Proszę bardzo nie wyprowadzać w błąd opinii publicznej.
Opinia Publiczna
Opinia Publiczna 05.01.2019, 18:47
opinia publiczna sama sobie wyrabia zdanie na wiele tematów i na temat działalności pani dyrektor również. Opinia ta niestety nie jest pozytywna. Przykładów można dawać wiele zarówno dotyczących bezdomnych, samotnych, rodzin z dziećmi jak i samych pracowników.
bezdomny to też człowiek
bezdomny to też człowiek 05.01.2019, 13:19
wigilia w MOPS i ludzie bezdomni?? jakoś nikt nie widział spotkania z ogrzewalni. Ponad to ta ogrzewalnia jest zrobiona bardzo daleko od centrum. Osoby bezdomne mają ogromny kłopot aby w tym śniegu tam iść. Taka jest prawda. Ogrzewalnia jest robiona bo musi być, ale nikt z dyrekcji nie patrzy na to jaka jest jej lokalizacja i jakie są problemy osób bezdomnych! Jak pani chce zweryfikować swoje słowa i brak wiedzy to proszę zobaczyć filmik z wigilii w mops, jaka to jest wigilia, a jakie są inne np ta u pana Dargacza, ile osób goszczą Ci co zbierają sami pieniądze a ile ci co kasę mają z miasta. dla mnie to tragedia gdy nie widzi się tego co ma się widzieć czyli drugiego człowieka w potrzebie!!
Waldek
Waldek 05.01.2019, 09:48
ciągle się zastanawiam-dlaczego ludzie są bezdomni-może mi to ktoś wyjaśni? skoro wybrali taki styl życia,to dlaczego ktoś im w tym przeszkadza?-każdy ma prawo żyć jak chce

Pozostałe