Kościerzyna. Zastępcy Burmistrza

  • 07.01.2019, 14:37 (aktualizacja 10.01.2019, 09:36)
  • redakcja
Kościerzyna. Zastępcy Burmistrza
W poniedziałek 7 stycznia o godzinie 8.30 - Michał Majewski powołał swoich dwóch zastępców. Funkcje te pełnią Tomasz Nadolny oraz Dawid Jereczek.

Do tej pory wiceburmistrzem była Ewa Aleksandrowicz, która przeszła na emeryturę. Michał Majewski zapowiadał już w poprzedniej kadencji, że jeżeli wygra ponownie wybory, to powoła dwóch zastępców.

Michał Majewski — Burmistrz Miasta Kościerzyna: W czasie kampanii wyborczej, podkreśliłem, że będę pracował z 1 zastępcą. I tak przez cztery lata było. Natomiast już przynajmniej od roku, czy w końcu ostatniego roku funkcjonowania w czasie pierwszej kadencji, powiedziałem  i sugerowałem bardzo wyraźnie, że w kolejnej kadencji, jeżeli uda mi się zostać burmistrzem, to będzie powołanych 2 wiceburmistrzów. Rzeczywiście mamy bardzo dużo elementów do rozwiązania, którymi należy się zająć.

 

Dla Tomasza Nadolnego ta nominacja jest nie tylko wyróżnieniem, ale jeszcze większym zobowiązaniem.

 

Tomasz Nadolny - Zastępca Burmistrza Miasta: No przede wszystkim chciałbym powiedzieć i od tego zacząć, że jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Myślę, że jeszcze większe zobowiązanie. A przede wszystkim chcemy wspólnie z panem burmistrzem realizować te zadania, które założyliśmy w budżecie na ten rok. Budżet jest ambitny, pewnie niełatwy do realizowania, ale myślę, że sobie wspólnie poradzimy. Z stąd też pewnie taka decyzja pana burmistrza, żeby Urząd zasilić dwoma zastępcami. Myślę, że będzie to z pożytkiem dla mieszkańców i samorządu kościerskiego.

 

Pomimo dużej ilości obowiązków, jakie czekają obu panów, ich praca przede wszystkim odciąży urzędującego burmistrza.

 

Dawid Jereczek — Zastępca Burmistrza Miasta: Dzisiaj rano o 7:30 stawiliśmy się do urzędu do nowej pracy. Ja ze swojej strony będę odpowiadał za szeroko rozumianą oświatę, sport, kultury i wszystkie sprawy społeczne. Myślę, że tu my przede wszystkim będziemy wspierać burmistrza Michała Majewskiego w tej jego pracy. Też odciążać go, bo dotychczas pan Michał Majewski był sam. Wcześniej miał jednego wiceburmistrza. Tych obowiązków burmistrz ma naprawdę bardzo, bardzo dużo i tu przede wszystkim będzie to odciążenie burmistrza Michała Majewskiego, a także ciężka, bardzo ciężka praca na to, aby zrealizować to, co w kampanii wyborczej obiecał burmistrz Michał Majewski. Żeby ten program wyborczy, dla mieszkańców, którzy mieszkańcy wybrali, zrealizować w tej kadencji tych pięciu lat.

 

Mamy nadzieję, że obaj nominaci zapracują na kolejną kadencję swojego szefa.

 

 

redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OK
OK 08.01.2019, 15:14
Panowie- dacie radę !
pieknie
pieknie 08.01.2019, 10:15
Brawo Dawid! Trzymam za Ciebie kciuki. Aż się uśmiecham kiedy widzę tak profesjonalnych ludzi na poważnym stanowisku. Jestem dumny ze mam takiego wiceburmistrza...właściwie wiceburmistrzów
Grześ
Grześ 08.01.2019, 09:13
Panie Dawidzie. Proszę nie czytać tego żenującego kubła pomyj wylewanych na Pana. To cecha charakterystyczna dla internetowych frustratów i zawiedzionych przedstawicieli obecnej opozycji. Tak już mamy: zazdrośni i złośliwi, zajadli i mściwi, pamiętliwi i sfrustrowani. Lista ta mogłaby być znacząco dłuższa, ale i po co tu wchodzić w jakąkolwiek dysputę. Mieliśmy już "pana od fikołków" v-ce burmistrzem i wtedy nikt takiego lamentu nie podnosił...
Do krytykantów: zbierzcie materiał merytoryczny i obiektywny, poczekajcie na efekty jego pracy. Wtedy walcie do woli - o ile będą podstawy! Teraz jesteście śmieszni i żenujący w swym pokwikiwaniu!
Eliza
Eliza 07.01.2019, 22:51
Jak ci wszyscy trzej panowie, ze swoją estetyką twarzy, będą nas reprezentować na zewnątrz? No przecież oni są permanentnie nieogoleni. Co sobie pomyślą jacyś ważni ludzie, gdy spotkają takich burmistrzów? Że nawet nie potrafią zadbać o siebie, a rządzą małym miastem? To jest dla nas wszystkich duży wstyd i spory problem wizerunkowy.
Do brzydkiej elizy
Do brzydkiej elizy 13.01.2019, 06:44
Spójrz na swoj ryj czy lustra w domu niemasz?
Imam
Imam 08.01.2019, 15:14
W końcu jeżeli europa robi sie muzułmańska to trzeba zapuścić brodę.
mieszkaniec
mieszkaniec 08.01.2019, 12:37
Karina, mi nie przeszkadza, to że są nieogoleni. Pewnie ich żonom też. To tobie co do tego?
E
E 08.01.2019, 17:05
Ty i ich żony nie reprezentują mieszkańców Kościerzyny.
ja
ja 08.01.2019, 22:38
Pani Karino, proszę nie obrażajć się. NIe jest przestepstwem golonie się czy chodzenie w zaroście, prawda?
Witek
Witek 08.01.2019, 22:59
Do jakiej Kariny piszesz, roztrzepańcu?
Hela
Hela 07.01.2019, 22:28
Ludzie, dajcie im szanse, nie wieszajcie od razu na nich psów. Potem będzie Wam głupio jak Panowie dadza rade. Pozdro dla flustratów!!!
do Heli
do Heli 07.01.2019, 22:33
Flustratów?! Hhahahahhah. Słownik!!! Frustratów jak już! Taki to ten elektorat, mierny i niedouczony.
Urząd miasta to nie piaskownica i przedszkole
Urząd miasta to nie piaskownica i przedszkole 08.01.2019, 07:18
Zarządzanie miastem to zbyt poważna sprawa by powierzać je niekompetentnym osobom, których doświadczenie sprowadza się do obsługi kinowego projektora. Stanowisko Wiceburmistrza to miejsce, które powinien piastować ktoś, kto ma określone kompetencje, a nie się ich dopiero uczy. Czy Majewski posadzi przedszkolaka za kierownicą swojego tira??? To dlaczego bawi się urzędem, który powinien profesjonalnie realizować sprawy kościerzaków???!!!.
Majewski - jaja sobie robisz z Urzędu!!!
Majewski - jaja sobie robisz z Urzędu!!! 07.01.2019, 21:54
To, że człowiek który obsługiwał projektor w kinie zostaje Wiceburmistrzem jest wyrazem skandaliczne niekompetencji Majewskiego w doborze ludzi, którzy mają tworzyć pomyślny rozwój Kościerzyny. To poprostu kpina - brak szacunku dla urzędu i mieszkańców. Jaki dyrektor szkoły potraktuje poważnie Pana Jereczka, który do tej pory obsługiwał projektor w kinie??? To po prostu kpina panie Majewski!!! Niestety Kościerzyna to miasto, w którym kierowca tira siada na fotel burmistrza, a operator kinowego projektora na fotel Wiceburmistrza. To co robi Majewski to po prostu kpina!!!
Warto wiedzieć
Warto wiedzieć 11.01.2019, 20:29
Pan Jereczek mimo umiejętności obsługi projektora, posiada
wykształcenie stosowne do stanowiska. Warto się zapoznać100% z faktami zanim kogoś się oceni
True
True 07.01.2019, 22:36
Wypowiedź w 10! Taka prawda.
Majewski ośmiesza się takimi decyzjami
Majewski ośmiesza się takimi decyzjami 07.01.2019, 22:08
To słuszna uwaga. Skoro przed miastem tyle poważnych wyzwań powinny je realizować osoby kompetentne, a nie przypadkowe. Kinooperator do tak poważnych zadań to nominacja, która niesamowicie ośmiesza decyzje Majewskiego.
Agata
Agata 07.01.2019, 20:55
Witam
A ja tylko pytam ile zastępca będzie zarabiać ?
Jjj
Jjj 07.01.2019, 21:40
Dużo
Kościerzak
Kościerzak 07.01.2019, 18:46
Sądzę,że powinieneś trochę obniżyć głowę Tomaszu,buta nie przyniesie żadnych profitów
ZZZ
ZZZ 07.01.2019, 14:56
Jakie zegarki.
~
~ 07.01.2019, 14:47
Mogli się chociaż ogolić przed przyjściem do roboty.

Pozostałe