Wigilia Polskiego Związku Niewidomych

  • 23.12.2015, 12:21 (aktualizacja 28.12.2015, 13:34)
  • admin 24
Wigilia Polskiego Związku Niewidomych
Ostatni miesiąc roku to tradycyjny czas spotkań opłatkowych. 8 grudnia taką uroczystość zorganizowało kościerskie Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych.

Uroczyste spotkanie opłatkowe przy wigilijnym stole było też okazją do podsumowań mijającego roku. Kościerskie Koło jest najstarszą organizacją pozarządową działającą w Kościerzynie – istnieje przeszło 60 lat. W tej chwili należy do niego około 100 osób, które dwa razy do roku zapraszane są na spotkania kulturalno-integracyjne.

Leszek Medykowski – prezes Powiatowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kościerzynie: To jest okazja żeby ci ludzie poczuli się lepiej, żeby wyszli do ludzi, w cudzysłowie, zdrowych, no i spotkali się, wymienili doświadczenia, poznali, co się nowego dzieje w związku, jakie są nowe przepisy, ulgi udogodnienia i tak dalej. I razem też świętowali. Jak 15 października Dzień Niewidomego, Dzień Białej Laski, no i dzisiaj Wigilia. Wspólne połamanie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń.

 

Grudniowe spotkanie to też okazja do podziękowania członkom koła i wręczenia im prezentów, a także wyróżnienia tych, którzy na co dzień, bezinteresownie pomagają potrzebującym.

Zbigniew Piwnicki – zastępca prezesa Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych: Nie wszyscy jesteśmy w stanie pojechać tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Niektórzy pracują na co dzień z naszymi członkami. Czy to prowadząc przez ulicę, czy zajmując się ich sprawami prywatnymi, zaprowadzić do lekarza. My jako zarząd nie jesteśmy w stanie tego robić, a doceniamy te działania i naprawdę jest kilka osób, kilkanaście, które to wykonują. Taką czystą, mrówczą, tytaniczną, ale bardzo potrzebną pracę.

 

Podczas Wigilii wręczone zostały też odznaki „Przyjaciel Niewidomego”. Takie wyróżnienie trafiło między innymi do Urzędu Powiatu Kościerskiego za szczególną wrażliwość i działalność na rzecz środowiska osób niewidomych i słabo widzących.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe