Sukces wokalistek z „Prymusa”

  • 23.12.2015, 12:35 (aktualizacja 28.12.2015, 13:34)
  • Mat. nadesłane
Sukces wokalistek z „Prymusa”
Zespół Wokalny pod kierownictwem Joanny Szwed będzie reprezentował nasze miasto i region w międzynarodowym etapie Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

 

W styczniu odbędzie się XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. W 38 ośrodkach w Polsce i za granicą zostały zorganizowane eliminacje regionalne .Zespół Wokalny Prywatnego Gimnazjum „Prymus” z Kościerzyny pod kierunkiem dyrektor Joanny Szwed wygrał przesłuchania w tej kategorii i tym samym będzie reprezentował nasze miasto i region na etapie międzynarodowym.

Od 14 do 16 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie odbywać się będą przesłuchania ponad 100 najlepszych wykonawców, wyłonionych spośród prawie 2 tysięcy zgłoszonych do eliminacji, jakie w grudniu prowadzone były w całej Polsce i za granicą. Najciekawsze aranżacje będzie można podziwiać17 stycznia podczas koncertu galowego.

Przez 3 dni przesłuchań finałowych będzie można usłyszeć ponad 300 kolęd – zarówno tych tradycyjnych polskich, jak i zagranicznych oraz współczesnych pieśni o Bożym Narodzeniu. Zespół z Prymusa wykona kolędy po polsku, angielsku i kaszubsku.

XXII edycja wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W związku z tym jury przyznawać będzie szczególną nagrodę za najlepsze wykonanie kolędy zagranicznej.

To kolejny sukces zespołu wokalnego z „Prymusa”. Dziewczęta wyśpiewały m.in. I msc. w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej w Gdyni, Grand Prix w XIX Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Sadlinkach, a w zeszłym roku nagrały swoją debiutancką płytę.

 

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Majakowski
Majakowski 26.12.2015, 19:41
Jak w międzynarodowym to jeszcze reprezentował będzie województwo i kraj. Niech wymyślą sobie udział jeszcze w miedzygalaktycznym konkursie plucia na odległość. Też zajmą poczytne miejsce. Zawsze znajduje ta pani jakieś konkursy, w których zajmują miejsce i trąbią o tym we wszystkich mediach.... Niestety tyko kościerskich, bo nikt o tym nie chce pisać .... pieszczochy

Pozostałe