Kościerzyna. Zobacz jak przebiegał 27 finał WOŚP

  • 14.01.2019, 12:51 (aktualizacja 14.01.2019, 13:03)
  • Agnieszka Bukowska
Kościerzyna. Zobacz jak przebiegał 27 finał WOŚP
W niedzielę 13 stycznia Kościerzyna wspierała 27 finał WOŚP. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy pokazali, że mają ogromne serca i chcą wspierać tak szczytne cele.

Swoją prace sztab zaczął już w godzinach porannych. Wydano ponad 250 skarbonek, a na kościerskie ulice wyruszyło 500 wolontariuszy. Z roku na rok ich liczba wzrasta.  


 

Dzięki kościerskiej społeczności, pokazaliśmy w naszej relacji na żywo, jak ogromne znaczenie ma dla nas  WOŚP. Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć oraz filmów z przebiegu akcji. Mieszkańcy dzielili się z nami także swoimi refleksjami dotyczącymi zbiórki. Materiały przysłali także kościerzacy, przebywający poza granicami naszego kraju.


Pomimo niesprzyjającej pogody, wolontariusze byli pełni energii i optymizmu. Niektórzy z nich poprzebierali się w kolorowe stroje. Kulminacyjnym punktem dnia, było rozpoczęcie licytacji o godzinie 16:30. Na Rynku była przygotowana scena, gdzie można było „upolować” naprawdę ciekawe gadżety oraz posłuchać lokalnych wykonawców. LIcytacja trwała do godziny 20:00.

W tym roku zrezygnowano z pokazu fajerwerków zwanego „Światełkiem  do nieba”, kierując się sugestią organizatora WOŚP - Jurka Owsiaka.

Kościerski sztab orkiestry liczy jeszcze zebrane datki. Na chwilę obecną stan konta wynosi ponad sto cztery tysiące złotych. 

Jedynym niesprzyjającym elementem podczas zbiórki była pogoda. W związku z tym można by było wziąć pod uwagę zmianę miejsca licytacji. Z sugestii mieszkańców wynika, że idealnie nadawałaby się do tego kościerska „Sokolnia”. Brak światełka z powodzeniem zastąpiłby pokaz laserów. Z takiego rozwiązania skorzystało wiele innych miast w Polsce. 


 

Agnieszka Bukowska

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

[*]
[*] 14.01.2019, 14:54
Pan Prezydent Paweł Adamowicz zmarł. [*]
Paweł dasz radę!
Paweł dasz radę! 14.01.2019, 13:14
Módlmy się za Pawła Adamowicza! Ten kto potrafi... Po prostu. Wielkie Święto przerodziło się w rodzinną tragedię. A hejterom życzę tego co sami życzą.

Pozostałe