Kościerzyna. W tym miejscu radzimy uważać

  • 15.01.2019, 12:36 (aktualizacja 15.01.2019, 14:50)
  • Redakcja
Kościerzyna. W tym miejscu radzimy uważać
Otrzymaliśmy informację od osób mieszkających przy ulicy Kartuskiej, że boją się przechodzić przez jezdnię. Jedna z osób, w tym miejscu uniknęła dwukrotnego potrącenia będąc na przejściu dla pieszych. Mowa o pasach znajdujących się na ul. Kartuskiej, obok szkoły „Drzewnej”.

Każdy z nas, od najmłodszych lat wie, że przejście dla pieszych jest  miejscem, gdzie bezpiecznie można przejść przez jezdnie. Niestety niektórzy kierowcy zapominają o tym, traktując ulice jak swoje „królestwo”. Uczestnicy ruchu drogowego wjeżdżający do miasta od strony Skorzewa, nie zachowują szczególnej ostrożności i po prostu jadą za szybko. Jeszcze niebezpieczniej jest zimą, która nie ułatwia kierowcom jazdy ponieważ wydłuża się ich droga hamowania.

 

Więcej w poniższym materiale filmowym:


 

Policja apeluje: chcąc być bardziej widocznym - załóż odblaski. 

Pamiętajmy, że jako mieszkańcy, mamy też możliwość zgłaszania niebezpiecznych sytuacji, poprzez aplikację. Najczęściej są to zdarzenia drogowe, ale też przypadki spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych czy nawet grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Jest tam możliwość zaznaczenia, miejsc, które zasługują na większą uwagę policji.

Linki do powyższych aplikacji: App store oraz Android 

Osobom, które nie korzystają ze smartfonów pozostaje zgłoszenie sytuacji dzwoniąc pod numery alarmowe: 997 lub 112.  

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kościerzanka
Kościerzanka 16.01.2019, 15:31
Uważać to trzeba np. na ul. Wojska Polskiego gdy spadnie śnieg itp. Część drogi podlega pod województwo, a część pod miasto. Wychodzi na to, że co do odcinka zarządzanego przez województwo służby odśnieżające mają prawo same podjąć decyzję, że należy zacząć odśnieżać, ale już na odcinku zarządzanym przez miasto muszą pytać się o zgodę i dopóki takiej nie dostaną nie mogą odśnieżyć tej części drogi. Może się więc zdarzyć, że kierowca jadąc odśnieżonym i posypanym solą odcinkiem wojewódzkim będzie zaskoczony, bo nagle na tej samej ulicy wjedzie na odcinek miejski, który nie będzie odśnieżony ani posypany. W takiej sytuacji o poślizg nie trudno. Kto wtedy będzie odpowiadał za straty?

Pozostałe