Kościerzyna. Czy z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki?

  • 16.01.2019, 15:09 (aktualizacja 17.01.2019 14:17)
  • Redakcja
Kościerzyna. Czy z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki?
Czy w najbliższą sobotę odbędą się zaplanowane studniówki? O to zapytaliśmy między innymi dyrektorów kościerskich szkół.

Na terenie Kościerzyny funkcjonują trzy szkoły średnie. Oficjalnie już jest wiadomo, że sobota będzie dniem żałoby narodowej. W związku z tym, że w tym terminie zaplanowano studniówki, zapytaliśmy rzecznika prasowego wojewody oraz dyrektorów szkół co sądzą o zaistniałej sytuacji. 

Rzecznik prasowy: Małgorzata Sworobowicz potwierdziła w rozmowie z naszą redakcją, że sobota jest dniem żałoby narodowej. Rozpocznie się ona w piątek o godzinie 17:00 a zakończy w sobotę o 19:00. Kwestię uszanowania żałoby rzecznik pozostawia organizatorom imprez.

Dyrektorzy Kościerskich szkół mówią, że nie są zorientowani w temacie studniówek, ponieważ wszystkim zajmują się uczniowie. Bal odbywa się poza terenem szkoły, a wybrani nauczyciele dostają zaproszenia. Sytuacja wszystkich zaskoczyła, więc uczniowie i nauczyciele szukają najlepszego rozwiązania. Jednym z nich jest przełożenie studniówki na późniejszy termin. 

Starosta Kościerski Alicja Żurawska zaapelowała do organizatorów studniówek o przełożenie terminu, lub w ostateczności o przesunięcie godziny rozpoczęcia i uczczenie pamięci zmarłego minutą ciszy.

Przygotowanie do takiej imprezy trwa miesiącami. Wynajęcie sali oraz orkiestry trzeba zaplanować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. W związku z tym każdy musi się odnieść do własnego sumienia. 

 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 25.01.2019, 15:32
Polecam: https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 18:07
Teatr dla gojów. Z grubego hochsztaplera media głównego ścieku zrobiły bohatera narodowego, a zwykłe głąby pewnie poszliby nawet za puszczonym w eter hasłem "santo subito". Polacy wydają tym samym przyzwolenie na kolejne represje, różne formy cenzury (blokowania wypowiedzi na forach), ograniczanie wolności wypowiedzi i pełną inwigilację. Witajcie w judeopoloni - polin, czyli państwu przyjaznemu żydom (nie Polakom).
Janek
Janek 18.01.2019, 21:39
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 21:35
Jedno jest pewne - skrajnie podzielono Polaków. Komu na tym zależy??
Janek
Janek 18.01.2019, 21:33
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 21:32
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 21:28
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 21:24
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 21:22
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 18.01.2019, 21:06
Wyleczyłem się z wierzeń w urojone bóstwa, jednak polecam: https://www.youtube.com/watch?…
HPN
HPN 18.01.2019, 18:55
Wytłumaczysz to Policji. Screenshot zrobiony, wniosek o IP poszedł. Do zobaczenia.
Janek
Janek 18.01.2019, 19:06
- i zastraszanie komentujących również.
Janek
Janek 18.01.2019, 20:33
Wszystko wskazuje na to, że będziemy drugą Palestyną, lub wcześniej tzw. naród wybrany będący zdecydowaną większością na strategicznych i kluczowych stanowiskach w naszym państwie skonfliktuje nas lub pośle jako mięcho armatnie na wojnę z Rosją, czy nawet Iranem - który tak bardzo nam pomógł w czasie II WŚ przyjmując Polaków i zapewniając im schronie. Jesteśmy totalnie zniewolonym krajem, nie mamy nic i tylko przytakujemy na rozkazy przychodzące z "zewnątrz".
Komentarz
Komentarz 18.01.2019, 13:36
Po niektórych komentarzach widać jak co niektórzy mają siano pod beretem zamiast mózgu. Proszę zobaczyć co wypisuje senator Bonkowski na swoim profilu FB. Od takich ludzi powinna zacząć Policja, która winna walczyć z nienawiścią. Internet wymknął się spod kontroli, oszołomy myślą, że są anonimowi. Sugeruję wszystkim portalom o zmianę funkcji komentowania. Już na niektórych ogólnopolskich portalach tak się dzieje. W jaki sposób? Chcesz komentować, zarejestruj się. To oczywiście jest do obejścia, ale na niektórych "chwilowych" oszołomów zadziała. Szukajmy rozwiązań, aby walczyć z tym hejtem ludzi upośledzonych z nienawiści.
staroświecka nauczycielka
staroświecka nauczycielka 18.01.2019, 11:20
Przepraszam za błędne sformułowanie :zamiast "wszystkich" winno być " niektórych ,np pasjonatów historii"
do staroswieckiej nauczycielki
do staroswieckiej nauczycielki 18.01.2019, 08:52
wg mojej logiki -autorami tych wpisów z cytatami są ludzie,którzy udowadniają dorosłym ich hipokryzję i zakłamanie
staroświecka nauczycielka
staroświecka nauczycielka 17.01.2019, 22:32
Jeśli autorami tych wszystkich wpisów są , w niedalekiej przyszłości , maturzyści to pożal się Boże.......
Adam
Adam 17.01.2019, 20:52
""""""""""W trakcie śledztwa prezydent pozbył się także większości mieszkań. Nie musi już wpisywać w oświadczeniach, bo stały się majątkiem odrębnym jego żony."""""" - taki cytat też jest w necie
ku pamięci
ku pamięci 17.01.2019, 20:49
""" Nowoczesna chce, by wspólnym kandydatem w Gdańsku była Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej. To, w połączeniu ze sprawą Adamowicza, dopełnia obrazu poważnego kryzysu"""-oto "przyjaciele"
Waldi
Waldi 17.01.2019, 20:47
""" Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej – mówi RMF FM jeden z polityków PO. """- koledzy z PO chcieli dokonać "śmierci politycznej" na P.Adamowiczu - a teraz mówią "mój przyjaciel"-to jest dopiero hipokryzja!!!!!!!!!!!!
rodzic
rodzic 17.01.2019, 20:42
spory polityczne nie mogą być przekładane na młodzież-mamy dosyć ramoli politycznych-od młodzieży i ich studniówki-łapy won
Kasia
Kasia 17.01.2019, 09:03
P.Adamowicz nie został ZABITY TYLKO ZAMORDOWANY,
A to jest spora różnica.Może wreszcie doczekamy się mądrzejszych rządzących - dzienne wyżywienie pacjenta w szpitalu-ok 6 zł; więźnia ok.60 zł i o czym my mówimy??? Pan przestępca we więzieniu ma wikt,opierunek- jak w hotelu ***** -to jest dopiero durnota!!!!!!!!!!!!!!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 16.01.2019, 17:20
Dlaczego wszędzie jest wylewający się hejt. Zamiast cieszyć się, że ktoś takie spotkanie zorganizował, to trzeba mu naubliżać... Przez takie zachowania, komentarze spirala nienawiści dalej się toczy... Takie osoby jak "rachunek sumienia" doprowadziły do tego, ze prezydent Adamowicz nie żyje, a Jurek podał się do dymysji.
WSTYD POLSKO!
Waldek nie daj sie tym hienom
uczen
uczen 16.01.2019, 17:15
Minuta ciszy wystarczy na studniówce dla uczczenia.
Klaudia
Klaudia 16.01.2019, 16:58
W Chojnicach nie robią studniówek-Burmistrz zakazał.
Rachunek Sumienia
Rachunek Sumienia 16.01.2019, 16:29
Dlaczego blokujecie komentarze pod postem ze ŚP. Pawłem Adamowiczem.Pan Baszanowski jeden z wiekszych "hejterów" robi takie wydarzenie-to jest szczyt wiecie czego! Wystarczy wejść na jego fejsa,poczytać jego komentarze i zobaczycie jaki człowiek robi wydarzenie.Wstydu nie ma.Dodatkowo napisze sobie "zablokować żałosne komentarze"- i to pisze największy komentator- a wy usłu***ecie.Ja pytam jak można być tak ślepym człowiekiem Panie Waldemarze?!?ŻAL!
Twoja stara
Twoja stara 16.01.2019, 17:31
Komentarze są zablokowane po to żeby takie dno umysłowe jak ty nie miało pożywki, ale widać że sobie lamusie poradziłeś. Robactwo zawsze da radę :(
Waldek
Waldek 16.01.2019, 16:39
Jest cel i idea. I Paweł O. odpuść ...
?
? 16.01.2019, 17:14
?!?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.01.2019, 16:37
Niestety ten Pan raczej nie lubi swojego miasta...
janekx89
janekx89 16.01.2019, 16:25
Przepraszam bardzo! Co oni sobie wyobrażają? Przecież Bal Maturalny jest imprezą prywatną z tego, co mi wiadomo. Państwo w państwie....
Sranek
Sranek 16.01.2019, 17:34
Nie ze*** się.
pasjonat histori
pasjonat histori 16.01.2019, 16:23
niech spirdalają od młodzieży gnoje ***,. nie da się *** studniuwki przelożyc!!!!1111
Co za ludzie...
Co za ludzie... 16.01.2019, 17:33
Słownik poczytaj, a potem się na studniÓwkę wybieraj baranie.

Pozostałe