Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

  • 19.10.2015, 11:07 (aktualizacja 22.10.2015, 12:33)
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej
14 października br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kościerzynie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Kościerskiego oraz dyrektorzy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski.

Pierwsza część uroczystości związana była z otwarciem nowej siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która od września br. funkcjonuje w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Decyzję o przeniesieniu Poradni do pomieszczeń SOS-W, Zarząd Powiatu podjął wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników oraz osób korzystających z usług Poradni, która do tej pory borykała się z problemami lokalowymi. Poza tym, budynek przy ul. Świętojańskiej 5, w którym do tej pory mieściła się Poradnia, został wyznaczony do sprzedaży. Ta część uroczystości była także okazją do zwiedzenia nowych pomieszczeń Poradni, a także do zapoznania się z aktualną działalnością i ofertą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kościerzynie.


W drugiej część uroczystości, starosta Alicja Żurawska, w imieniu organu prowadzącego, przekazała na ręce dyrektorów życzenia dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi powiatowych placówek oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


- W tym szczególnym dniu dziękuję wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi naszych placówek za zaangażowanie i odpowiedzialną pracę na rzecz powiatowej oświaty. To przede wszystkim dzięki Państwa pracy, wiedzy i merytorycznemu przygotowaniu, jakość pracy szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, stoi na wysokim poziomie – mówiła podczas uroczystości starosta Alicja Żurawska.


Należy zaznaczyć, że podczas uroczystości trzech dyrektorów otrzymało specjalne dyplomy Starosty za szczególne osiągnięcia. Byli to: Jarosława Łoncka, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie, Jarosław Grzyb, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kościerzynie oraz Andrzej Szala, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Poza tym Pani Jarosława Łoncka oraz Pan Andrzej Szala, podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 13 października w Dworze Artusa w Gdańsku, otrzymali Nagrody Pomorskiego Kuratora Oświaty. Podczas powiatowych uroczystości Pan Andrzej Szala został dodatkowo wyróżniony, na wniosek Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego, Dyplomem Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke. Dyplom, w imieniu Wiceministra, wręczył Jan Zaborowski, członek Zarządu Powiatu i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

 

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe