Powiat Kościerski. Radny Janta znowu obraża

  • 21.01.2019, 13:51 (aktualizacja 22.01.2019, 10:51)
  • Redakcja
Powiat Kościerski. Radny Janta znowu obraża
W dniu 20 stycznia 2019 roku na profilu facebookowym Kamila Durczoka pojawił się komentarz w którym dziennikarz wątpi, że po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza rozpocznie się "polityka miłości".

Pod wpisem pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Jednym z komentujących okazał się Radny Rady Powiatu Kościerskiego Dariusz Janta, który umieścił wpis o poniższej treści, (zdjęcie przysłał nam mieszkaniec Dziemian).


 

 

 

 

Kolejnym komentarzem, który zaniepokoił naszego czytelnika był tekst dotyczący śmierci Pawła Adamowicza opublikowany przez jednego z mieszkańców Kościerzyny : 

 

 



 

 

Na powyższy wpis Dariusz Janta odpowiedział :

 


   

 

Myślał, że zniknie

 

  21 stycznia wpis został z portalu usunięty. Niestety radny Janta zapomniał, że żadna treść raz opublikowana w internecie nie ginie. W tym przypadku także nie zginęła, ponieważ spostrzegawczy mieszkaniec Dziemian zdążył zrobić zdjęcia, które przysłał między innymi do naszej redakcji.

 

 Co na to zwierzchnik
   

O komentarz do sprawy poprosiliśmy posła PiS Janusza Śniadka, który oświadczył, że w przypadku potwierdzenia autentyczności komentarzy, radny Dariusz Janta zostanie natychmiast wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości. 
Do krytyki postępowania radnego dołączyły władze Powiatu Kościerskiego, oraz radny Rady Miasta -Tomasz Dargacz, który napisał :

Panie Janta. Apeluje do pana o opamietanie. Prosze o natychmiastowe zaprzestanie obrażania świetej pamieci Prezydenta Adamowicza oraz przeproszenie Jego rodziny i przyjaciol. Nie mozemy zniżać sie do takiego poziomu. Nawet fakt nieuszanowania w przeszłości naszej żałoby nie upoważnia nas do takiej nagannej postawy.  Czyż od nas chrzescijan nie wymaga sie wiecej ?

 

To nie pierwszy raz
     

 Przypomnijmy, że Dariusz Janta w grudniu 2017 roku został usunięty z zarządu Rady Powiatu Kościerskiego, za publikowanie także w internecie obraźliwych wpisów pod adresem Starosty Kościerskiego - Alicji Żurawskiej.

 

 Nie chcemy oceniać działań radnego, ale warto przypomnieć ,że obowiązkiem radnego Rady Powiatu jest między innymi kierowanie się dobrem wspólnoty samorządowej powiatu, co  radnemu Jancie niestety się nie udaje.

 

Więcej w materiale wideo. Obejrzyj 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 27.01.2019, 11:57
Radny PO, Michał Skoczeń napisał dużo gorsze teksty niż janta. Oto on: "mam szczrą nadzieję, że zobaczę kiedyś ezgekuzję pisowskiej bandy - Kaczyńskiego, Dudy, macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i innych. Pokazową i publiczną tak żebym mógł otworzyć szampana.
Piszę to świadomy i trzeźwy. jako czlowiek, radny i członek PO. PIS takich oszłomów wyrzuca z partii. A PO, tolerują taką mowę nienawiści ?"
ja
ja 24.01.2019, 11:05
Chyba ci odbiło. W powiecie jest ponad 100 osób w PIS. Jeden zawieszony ma wyrok. A w PO na niecałe 10 osób i 1 członek ma wyrok. I co ? Powiesz, że PO te trzeba zawiesić? Będziesz sprawiedliwy ?
Gbur
Gbur 23.01.2019, 21:01
Dlaczego tylko kościerski?
klo
klo 23.01.2019, 13:07
Rozwiązać Kościerski PIS. Tylko wstyd.
ala
ala 23.01.2019, 09:23
Janta był spokojny i zrównoważony, ale niestety jak się napił to pisał wielkie głupoty i obrzydliwości w internecie. Tylko pytam się dlaczego niektórzy głosowali na Jantę wyborach parlamentarnych. Szok! On dostał aż 15oo głosów. Gdyby nie on, to posłem był by Karczewski. Nie mogliście głosować na Karczewskiego? Jemu zabrakło kilkuset niecłe 400, aby być posłem (dwukrotnie). Dzięki temu posła mają Chojnice, bo u nas rozbiły się głosy.
POL
POL 23.01.2019, 03:58
Stop nienawisci tego typa , jak on moze chodzic do kosciola a pozniej takie rzeczy pisac , janta gdybys byl osoba prywatna to sobie mozesz takie wywody robic ale jestes jeszcze samorzadowcem ( naszczescie juz niedlugo ) . PS Kaszubi kto na niego glosowal - slepi i glusi byliscie ???
Damian
Damian 22.01.2019, 04:04
Kiedy kaszubi zrozumieja ze PIS to zlo, ze to partia ma nienawisci i pogardy do blizniego. Naszczescie niedlugo wybory i oczyscimy Polske z klakierow malego czlowieczka z Nowogrodzkiej
Jan
Jan 22.01.2019, 12:23
Od Karczewskiego wiem, że Janta jest wyrzucony z PIS. NIe ma u nas miejsca na nienawiść !
lolipop
lolipop 22.01.2019, 03:53
A tak ten janta narodowosciowiec wyzywal taki byl kozak a teraz - nooo wreszcie internauci sie wzieli za tego buca. janta teraz bedziesz mogl siedziec i zachlewac sie do woli - nara bucu
Oskar
Oskar 22.01.2019, 01:03
Co za donisiciel mam nadzieję że kiedyś też Ci się noga powinie i też ktoś na ciebie odniesie cwaniaczku
mikolaj
mikolaj 22.01.2019, 04:02
Oskar jestes takim samym bucem jak ten kur***l ? Won na smietnik historii polskiej polityki z takimi bucami. Taki Janta przynosi tylko wstyd wszystkim Polakom. Jego nazwisko wszscy beda kojarzyli z pijanstwem i sianiem nienawisci .
Jahu
Jahu 21.01.2019, 23:37
No to buźka pa pa...
https://fakty.interia.pl/rapor…
szpital specjalistyczny w Kościerzynie
szpital specjalistyczny w Kościerzynie 21.01.2019, 21:44
Dziękujemy za pana wynurzenia w sprawie ostatnich dramatycznych wydarzeń jednocześnie uspakajamy pana że czekamy i w każdej pana niedyspozycji będziemy na posterunku,niestety będziemy mogli udzielić pomocy tylko sprzętem zakupionym WOŚP( bo reszta stara i niesprawna) i środkami zbieranymi również przez Pana Prezydenta Adamowicza. No cóż ,pan to przeżyje,zdrowia życzymy
P
P 21.01.2019, 22:54
Nie kompromituje się.
Skończmy z mową nienawiści
Skończmy z mową nienawiści 21.01.2019, 21:15
Dziemiany przepraszają za pana D.J.
lolipop
lolipop 22.01.2019, 03:55
Fajna sobie reklame ten buc zrobil w dziemianach przy tej jego spelunie - Napis Janta - wszyscy beda wiedzieli gdzie ten buc mieszka i gdzie nie chodzic
Roland K.
Roland K. 21.01.2019, 19:28
Ten człowiek już się nie zmieni.Ale my możemy zmienić jego przyszłość.Po prostu zapamiętać i nie głosować na niego w przyszłych wyborach.A jeśli pan D.J. będzie nadal tak postępował to sam siebie wykluczy z życia publicznego,czego życzę mu z całego serca....
sasiad
sasiad 21.01.2019, 19:22
To prawda,wybrany Janta jest ich reprezentantem,to ich myśli przekazuje
do wyborców
do wyborców 21.01.2019, 19:07
Brawo dziemiany,dziady
ja
ja 21.01.2019, 18:21
Ludzie z PIS. Majewski ze swoimi radnymi zamówili Mszę świętą za rodzinę Adamowiczów, przekazali wyrazy współczucia, modlili się na Rynku, zapalali świecę itd.. Pan Karczewski pojechał na pogrzeb i przesłał odpowiednie kondolecje, a ten z Dziemian co ....? Aha i jszcze wiceprzewodniczący Dargacz potepił w mediach wystąpienia Dariusza J. A ten facet co, naćpał się czy co ? Co na to powie poseł Śniadek ?
Kloc
Kloc 21.01.2019, 22:14
Janta z Dargaczem w kościerskim PISe sie zwalczają. Od dawna wiadomo, że nasze ugrupowanie jest podzielone.
sąsiad
sąsiad 21.01.2019, 22:29
Bo dargacz już dawno poznal co janta jest za ........... a sniadek tego nie widzi dopieo dzis jante wylał. powinien to rok temu zrobić Brawo karczewski i sniadek !
kościerzak
kościerzak 21.01.2019, 17:21
To jest wielki wstyd że mieszkańcy głosują w wyborach na takich ludzi jak Janta ,Bonkowski i podobnych czy na prawdę poziom świadomości politycznej wyborców z Kościerzyny jest taki niski
Andrzej
Andrzej 21.01.2019, 17:10
Facetowi totalnie odwala-może jakieś leczenie trzeba wprowadzić??
Nie jestem w żadnej partii,ale mi wstyd za takiego Polaka.Wyborcy z Dziemian też powinni się wstydzić
oo
oo 21.01.2019, 20:26
Ktoś na niego oddał głosy...........
Kościerzanka
Kościerzanka 21.01.2019, 17:09
I ktoś taki zasiada w Radzie Powiatu??? Wstyd!!!! Mam nadzieje, że Pani Starosta zrobi z tym porządek!!
dd
dd 21.01.2019, 20:26
Ale ktoś go wybrał..........
Prawnik
Prawnik 21.01.2019, 17:09
Nie ma tu przestępstwa. Jest czyn moralnie naganny.
lex
lex 21.01.2019, 19:17
Zatem słaby z ciebie prawnik. Podaję przykładowy kazus: "Sprawa DanielaMagicala (słynnego patostreamera) w odniesieniu do śmierci Adamowicza." Prokuratura w Toruniu poradziła sobie z tym.
Lex
Lex 21.01.2019, 21:19
Domorosły ekspercie. Gdzie Janta odnosi się choćby słowem, że "pije za Adamowicza"?
lex
lex 21.01.2019, 21:27
Zbadaj cały internet, a dowiesz się. Nikt za ciebie wiejski ekspercie podręcznika "wstępu do prawoznawstwa" nie będzie odwalał roboty. Czekamy na prokuraturę. Amen.

Pozostałe