Pomorska Wigilia Samorządowa

  • 23.12.2015, 13:57 (aktualizacja 12.01.2016, 09:45)
  • admin 24
Pomorska Wigilia Samorządowa
19 grudnia w Grabówku opłatkiem podzielili się przedstawiciele władz wojewódzkich.

Pomorska Wigilia Samorządowa gromadzi reprezentantów różnych opcji politycznych. Wszystkich pobłogosławił biskup diecezji pelplińskiej ksiądz Ryszard Kasyna, który podkreślał, że Święta do doskonały czas na to, by się zatrzymać i zastanowić nad tym, co najważniejsze.

Ks. biskup Ryszard Kasyna: Niech więc Święta będą, jeśli można tak powiedzieć, Świętami szczęśliwego rozwiązania. To, co bywa czasami trudne, zarówno w życiu indywidualnym, jak i rodzinnym, ojczyzny... Niech ten czas pozwoli podjąć i refleksję i też pozwoli z jakąś nową mocą, nową siłą zatrzymać się i podjąć pewne takie myślenie, że czas naszego życia jest ograniczony. Chrystus się rodzi i zaprasza nas do nowego życia. Ważne jest, żebyśmy potrafili to życie tu i teraz dobrze wykorzystać. Po prostu: umieli dzielić się miłością. Tego wszystkim serdecznie życzę na ten świąteczny, bożonarodzeniowy czas.

 

Gospodarzem spotkania był radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski.

Dariusz Męczykowski: Idea tego wszystkiego jest taka, żeby łączyć, łączyć przed Świętami Bożego Narodzenia. To przecież nasza wiara. Polski naród jest głębokiej wiary, chciałby żeby się nie dzielić, a łączyć i myślę, że w życzeniach wigilijnych, ale także na nowy rok, życzmy sobie tego, żeby wszystko to, co dla nas piękne się spełniało, a to, co jest trudne, żeby się rozwiązywało. I myślę, że każdy z nas, jeżeli bardzo chce, to znajdzie coś dobrego w poczynaniach każdego człowieka. 

 

W Grabówku pojawili się również parlamentarzyści, między innymi Małgorzata Zwiercan oraz Stanisław Lamczyk. Poseł życzył naszemu regionowi stabilnego kursu na postęp.

Stanisław Lamczyk: Przede wszystkim spokoju. Żeby się nadal tak rozwijał, bo nasz region jest specyficzny. Mamy bardzo dużo do zrobienia i do tej pory rozwijaliśmy się bardzo dynamicznie. Żeby ta nowa władza dobrze to wszystko dostrzegła i żeby pozwoliła się dalej rozwijać. I tutaj współpraca, spokój jest nam wszystkim na pewno potrzebny.

 

„To spotkanie to świetna okazja, by zademonstrować, jak silna jest rodzina samorządowców” - powiedział do zebranych marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Mieczysław Struk: To też jest świetna okazja, by podziękować za te dobrą współpracę, za tę życzliwość, którą sobie ofiarowujecie na co dzień, dzielicie się własnymi do świadczeniami, dzielicie się kompetencjami, czasami też troskami. I to jest też świetna okazja, żeby dzisiaj podziękować Darkowi Męczykowskiemu i jego rodzinie, że potrafi nas zaprosić pod swój dach. Jak to zapowiedział, ludzi pewno o różnych poglądach, ale ludzi, którzy piastują określoną służbę i którzy miłują swoją ziemię.

 

Marszałek życzył wszystkim gościom oraz ich lokalnym wspólnotom sukcesów i znalezienia drogi do realizacji największych marzeń. Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na tradycyjne podzielenie się opłatkiem.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Smart
Smart 05.01.2016, 07:44
dobrze działa i niech tak zostanie, chociaż ktoś coś robi dla naszego rejonu
Tomasz
Tomasz 04.01.2016, 13:20
niech pan dalej działa tak jak do tej pory. Jest pan oddany swojemu regionowi i dużo dobrego Pan już zrobił. Widać po wpisach ilu ludzi jest zawistnych i zazdrosnych o Pana sukcesy nie tylko polityczne. Pozdrawiam T
a puzon
a puzon 03.01.2016, 23:52
ma się nieźle/?/ prostata się wyciszyła/?/ bo widziałem,że już pokazuje sie na opłatkach-pewnie za 3 lata chce startować??tylko gdzie?sądzę,że powinien do gminy
ten chłopek roztropek
ten chłopek roztropek 02.01.2016, 16:44
dla poklasku jest w stanie zrobić wszystko
specjalista
specjalista 31.12.2015, 12:04
pijak nieleczony staje się alkoholikiem,a nieleczony alkoholik świnią
lewak
lewak 30.12.2015, 19:32
wpierdalają hostie jak krowy trawe na lace
do pis
do pis 30.12.2015, 18:59
na takich imprezach załatwia się najwięcej rzeczy własnie dla ludzi, dla regionu, po to by wszystkim żyło się lepiej... ale Pisie co Ty możesz o tym wiedzieć... Takie imprezy są u proboszcza, u biskupa i u ludzi, którzy chcą mieć wpływ na to co się dzieje, którzy chcą coś dobrego zrobić, za wysokie prog na Twoje pisie nogi... i.. pan Męczykowski jest życzliwym człowiekiem i nie ma w nim takiej zawiści jak w Tobie..
Staś
Staś 30.12.2015, 19:13
To chyba go nie znasz.
pis
pis 30.12.2015, 16:59
Można narzekać na to na tamto ale jednego Darkowi się nie odbierze a mianowicie rezydenta najlepszych zakrapianych imprez i uginających się stołów od wędzonych węgorzy, ''tłustych'' uczestników i wpływowych urzędników, a wszystko w imię ''by żyło się lepiej''
do poprzednika
do poprzednika 30.12.2015, 11:27
ktoś na imprezie wykorzystał biskupa?? to naprawdę było by ohydne!!
do poprzednika
do poprzednika 30.12.2015, 10:55
chyba piszesz sam o sobie,że mam wobec siebie tyle uwielbienia-czy na tej imprezie można było sporo zarobić??sponsorowali ją Niemcy??a może resztki PO? Sporo się straciło na wyborach,więc trzeba się odkuć.Wykorzystywanie biskupa jest ohydne!!!!chociaż i tak nie wpłynie na poprAWIENIE REPUTACJI ORGANIZATORA
oppozycyja
oppozycyja 29.12.2015, 20:57
dobrze robisz człowieku, widać jak wielu osobom żółć z zazdrości pęka.. nie mają siły przebicia i nawet biskupa na gościnie zazdroszczą ;0) świetnie się czyta komentarze opozycji.. fajne są te fora..
Nie zaproszono,czy nie przybyli????
Nie zaproszono,czy nie przybyli???? 29.12.2015, 18:33
koledzy z PO-pan Aleksander Mach i Piotr Lizakowski????
Jestem w głębokim szoku
Jestem w głębokim szoku 29.12.2015, 18:32
po wygłoszonej homilii przez Darka.Niesamowity osobnik,za wszelką cenę chce być przy korycie.Chyba jest w stanie nawet zmienić wiarę/?/,skoro byłaby taka potrzeba,aby tylko mieć wpływy polityczne i nie wypaść z obiegu.Jestem pewny,że 60-70% uczestników nie miało pojęcia-o co idzie gra.
okropieństwo
okropieństwo 29.12.2015, 15:30
jak niektórzy gryzą ten opłatek-może był za twardy??No tak-kampania wyborcza rozpoczyna się następnego dnia po wyborach . I biskupa wkręcili w ten haniebny,wyborczy wir!!!!!
Boże
Boże 29.12.2015, 15:24
Słuchać się tego nie da i patrzeć na obłudę ludzi.Przecież oni się nienawidzą
Crack
Crack 29.12.2015, 11:10
BRAWO pani Darku.
olo
olo 29.12.2015, 09:58
A to w Gdansku nie ma lokali gastronomicznych/hoteli/itp. ze robia to już setny raz w Grabowku???!!!! Nie dziwie sie ze PiS doszlo do wladzy - chociaz zwolennikiem nie jestem, ale jak widze, ze oni bez krempacji robia biby i prywaty u jednego z radnych sejmiku, gdzie ten że radny kasuje za to - to cos tu jest nie tak!!!! Oni nie znaja co to jest konflikt interesow... Byle pod siebie. Niech CBA przejrzy fakture za ta wigilie i metode wyboru lokalu.
Wierzący
Wierzący 28.12.2015, 23:01
Oj naiwni, naiwni. Gościu działa już przed wyborami .... Teraz zmienił kurs na wiarę. Wcześniej była Samoobrona, PO teraz wiara. On jest chory na stanowiska i zrobi wszystko aby znaleźć się w sejmie. Nie wiadomo jeszcze tylko z jakiej opcji.
Grom
Grom 28.12.2015, 20:42
Gościu działa nie tylko przed wyborami ale cały czas i za to wielki szacun. Rób co robisz, bo robisz to dobrze
Kaszub
Kaszub 28.12.2015, 17:42
To spotkanie finansowali Niemcy, że za podkład muzyczny wzięto niemiecką piosenkę o choince?

Pozostałe