Kościerzyna. Sesja Rady Miasta - Długo i bezowocnie

  • 31.01.2019, 09:37 (aktualizacja 31.01.2019, 13:01)
  • Redakcja
Kościerzyna. Sesja Rady Miasta - Długo i bezowocnie Youtube
30 stycznia odbyła się VI Sesja Rady Miasta Kościerzyna. Program sesji przewidywał obrady w odniesieniu do 8 punktów.

Radni opozycji poruszyli temat nieprawidłowej ich zdaniem kolejności omawianych uchwał . Wniosek w tej sprawie złożyła radna Katarzyna Knopik lecz nie został uchwalony.

Ze wstępu niewiele wynikło.  Po nim ślubowanie złożył nowy radny - Roman Gołuński, który jako kolejny z listy zastąpił obecnego Zastępcę Burmistrza - Tomasza Nadolnego. 

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Michał Majewski . Podsumował swoją pracę  za okres od 19 grudnia do 30 stycznia. Mówił o zmianach, które zaszły na terenie naszego miasta oraz o decyzjach, które podjął w tym czasie. Całe wystąpienie wywołało burzliwą dyskusję . Nie obeszło się bez pytań dotyczących wyboru  dyrektora biblioteki miejskiej,  czy  wolnych pomieszczeń w  wybudowanym dworcu . Poruszył również temat związany z zatruwaniem powietrza , proponując przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców, w celu znalezienia rozwiązań. Z tą propozycją nie zgodził się radny Zdzisław Czucha poddając w wątpliwość jej skuteczność . W zamian zaproponował utworzenie  grup , które  na podstawie paru istotnych czynników oszacowałyby ilość i jakość spalanego paliwa grzewczego. Burmistrz zgodził się z opinią współczłonka Rady , zarówno uspokajając iż podobne czynności są już w fazie planowania . 

Ogrom czasu pochłonął spór w sprawie utworzenia komisji zdrowia i rewizyjnej a dokładnie metody wyboru przyszłych jej członków . Ostatecznie jednak zdecydowano ustalić skład wcześniej wspomnianych komisji .

Ostra wymiana poglądów i zmarnowany czas na kłótnie – tak w  skrócie można opisać kolejne zebranie Rady Miasta Kościerzyna .

Prawdopodobnie znamy lekarstwo na niechęć obu panów do siebie - recepta poniżej :

 


                                                         

A dla wytrwałych 2 części środowej sesji :


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aleksandra
Aleksandra 07.02.2019, 11:32
Brawo opozycja, jestem z Was dumna. Pozdrawiam serdecznie.
Karol
Karol 07.02.2019, 08:28
stwierdzam,że mieszkańcy nie są zainteresowani obradami sesji rady miasta
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.02.2019, 00:29
Opozycja ok reszta do wymiany
wspomnienie
wspomnienie 05.02.2019, 09:32
A pamiętacie samorządowe spotkanie opłatkowe? -9-cio osobowa opozycja wysłała na nie dwoje najśmieszniejszych radnych-w delegacji partyjnej.
Rozsądniej byłoby,aby nikt nie przyszedł,skoro założyli,że w tej kadencji zgody nie będzie.
To słowo "najśmieszniejszych" nie ma nikogo urazić,tylko widziałem na fotkach,że ci radni ciągle się uśmiechali-czy to na okoliczność opłatka,czy inną-tego nie wiem
nauczyciel-nie od w-f
nauczyciel-nie od w-f 04.02.2019, 22:49
A ja jeszcze dodam,że brakuje w tej radzie fachowców od racjonalnej gospodarki publicznymi finansami.
Jak zacznie się sesja to dostają małpich rozumów i dbają tylko o to , aby mówić,mówić,mówić-nie ważne co i nie ważne jak.
Wypowiedzi niektórych radnych są na poziomie szkoły specjalnej,a polszczyzna na poziomie -1
Heniek
Heniek 04.02.2019, 20:33
Skoro tak mają wyglądać sesje do 2023 roku - to proszę ich nie transmitować mieszkańcom,aby nas nie denerwować. Kotłujcie się sami, wściekli radni,a mieszkańcom dajcie święty spokój. Tylko w 2023 roku już nas na pewno nie oszukacie swoimi intencjami bo już chyba nikt wam nie uwierzy.Ziejecie do siebie nienawiścią,że nie można tego pokazywać ani dzieciom a tym bardziej młodzieży.
Jednak trzeba przyznać,że opozycja prezentuje się fatalnie,ich zawiść,wściekłość i ciągle pouczanie koalicji jest beznadziejne. Czy radni opozycji mają jakiś patent na rację????Czy starczy im wściekłości do 2023 roku?
Koalicja mimo wszystko była opanowana do samego końca-nerwy puściły radnemu Maszk,ale nie dziwię się-ja bym też chyba mordę wydarł jak ktoś mówi "dodam tylko jedno zdanie" i fandzoli 10 minut
zniesmaczony widz
zniesmaczony widz 03.02.2019, 18:32
Oglądanie tej sesji nie jest dla mieszkańców o słabych nerwach i problemach sercowych-szlag może trafić największego twardziela.
Nie wiem do końca kim jest kto-więc posłużę się określeniem "A -tych,których widzę twarze ; B -tych , których widzę plecy i C-tych dwoje siedzących oddzielnie /chyba to nie jest ośla ławka,za karę?"-pomijam fatalny obraz i jeszcze gorsze nagłośnienie- czy to jest celowe działanie czy rada miasta zeszła na psy? Jak można mieszkańcom prezentować taką chałturę?
Drugą kwestią są problemy natury prawnej-czy coś jest zgodne czy nie z przepisami o samorządzie,wielokrotnie wzywa się na pomoc panią prawnik,a jeden z grupy B wychodzi-co to za ludzik?-on nie chce wiedzieć co mówi pani prawnik?
Kolejna kwestia-czy każdy osobnik może przyjść na sesję i wypowiadać się w dowolnym czasie i na dowolny temat???-toż to wprowadza straszny bałagan i zamieszanie
.W porządku obrad chyba jest czas i miejsce na wypowiedzi niezwiązane z porządkiem obrad -kiedyś był to ostatni pkt sesji-teraz można tak jak komuś pasuje??
Te dwie panie,które przyszły na chwilę,aby coś powiedzieć,to chyba jakieś kościerskie tuzy bo ten radny z grupy B, którego widzę na ekranie jako drugą głowę od prawej strony-witał się z nimi cmokając po rękach-tak sądzę,że to były bardzo ważne persony bo byle kogo tak się nie wita.
Dobrze,że nie zdecydowałem się startować do rady miasta-mnie takie towarzystwo i taka atmosfera nie kręci. wolę swój wolny czas spożytkować w bardziej sensowny sposób.
zdziwiony
zdziwiony 03.02.2019, 17:24
"Mieszkanka Dzisiaj, 02:44" -chwali opozycję-ok.
Ale kto ma uwierzyć w to,że mieszkanka ma bezsenną noc??? Bardziej prawdopodobna jest opcja,że opozycja zrobiła sobie spotkanie partyjne i "mieszkanka-radna opozycji" opuściła swoje emocje.
Zwykli mieszkańcy o tej porze śpią.
Panie zdziwiony
Panie zdziwiony 03.02.2019, 18:11
Ja też popieram tą mieszkankę. Opozycja to rozsądni radni. Cała ekipa wygląda na całkiem sensowną i myślę, że zrobi dużo dobrego dla mieszkańców miasta.
"szczęśliwy" pacjent
"szczęśliwy" pacjent 03.02.2019, 14:03
UWAGA MIESZKAŃCY.
Teraz mamy Komisję Zdrowia i Środowiska-wywalczoną przez Kościerską Markę i Kościerzyna na Plus i........ kasa służby zdrowia będzie się przelewać na boki,dostępność do specjalisty od zaraz,bez kolejek a smog zostanie zlikwidowany w ciągu miesiąca bo opozycja ma kompetentnych,prężnych członków i członkinie i jak właściciel Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie- tj. Marszałek Województwa Pomorskiego otrzyma 20 skarg na miesiąc od kościerskich radnych ,to Marszałek tyle kasy dosypie,że 3 województwa będą się leczyć w kościerskim szpitalu.
Proponuję,żeby każdego 12-go dnia miesiąca wysyłać te skargi do Marszałka bo 12-go grudnia 2018 stało się już magiczną datą,gdyż tego dnia wpłynęło mnóstwo skarg do burmistrza Kościerzyny i niech ta data stanie się datą histeryczną a nie historyczną
ja
ja 03.02.2019, 14:02
Budżet podpisany przez Komorowskiego w 2015 r. wyniósł 293 mld, a na 2019r. 388 mld. Pis z Polakami wypracował 95 mld złotych więcej niż PO i PSL. Gdzie wcześniej gięnły te pieniądze? Kto je kradł?
to trzeba wyjaśnić
to trzeba wyjaśnić 03.02.2019, 13:46
Czas trwania II części sesji godzina 3:27:42
proszę sprawdzić co radny Zdzisław Czucha zabrał z blatu stołu radnego Sikory??
Na wideo widać wyraźnie,że radny Sikora odsunął przycisk do głosowania od urządzenia do głosowania na kant blatu,a zostawił przy urządzeniu do głosowania "coś"-nie wiem-notes czy komórkę. To "coś" zabrał radny Czucha-czyją to "coś" było własnością? radnego Sikory czy radnego Czuchy?
Marian/emeryt
Marian/emeryt 03.02.2019, 13:22
Najbardziej wartościowe z całej tej sesji są ciche rozmowy pani przewodniczącej z wice przewodniczącym-boki zrywać!!!!!!!!!!
A tak na poważnie-to uważam,że pani Helena powinna zrezygnować z tej funkcji /mimo sympatii do pani matematyczki/ bo sąsiedztwo drapieżnego radnego ją paraliżuje.
Pani Helcia to subtelna,zrównoważona osoba ,ale za delikatna i z taką hordą opozycji nie daje rady-tam powinien być ktoś z "jajami" -kto wyłączy mikrofon radnemu,który sto razy w koło mówi np."49 dni" -jak radny Mach.
Na namolnych radnych powinno stosować się kary porządkowe-tak dalej być nie może,że niektórzy mówią ciągle to
samo.
Radni powinni mieć wyznaczony czas na swoje paplanie-dać im np.2/3 minuty i finito,a nie,że gadają ile im ślina na język przyniesie.
wściekła blondyna chodząca w szpilkach i zmuszona do wąchania smrodu
wściekła blondyna chodząca w szpilkach i zmuszona do wąchania smrodu 03.02.2019, 13:08
Może radni opozycji zajmą się kostką brukową na Rynku /II lub III gatunek/ -a gdzie jest ten I gatunek????
We wielu miastach jest też kostka,ale można po niej normalnie chodzić-po naszej tylko w gumofilcach.
Druga sprawa dla radnych opozycji-to oczyszczalnia ścieków-prawie za 30 mln zł a śmierdzi od zawsze.
Kto jest za to odpowiedzialny??-Ferdek Kiepski mówi,że lord kosztowny,ale wierzę,że opozycja znajdzie winnego.
Jaro
Jaro 03.02.2019, 11:24
PO wysłuchaniu ostatniej sesji,która zakończyła się w porze ciszy nocnej rozumiem postawę pana Jarońca.
Opozycja odwaliła taki kabaret-bardzo dokładnie zaplanowany,że dwie panie radne postanowiły /albo dostały nakaz "partyjny"/ , aby zostać w domu. Gdyby była radna Młodzianowska to jest pewne,że sesja zakończyłaby się po północy.
Tylko ja się pytam,czy mieszkańcy chcą takiego CYRKU??? I CZY CHCĄ TEN CYRK FINANSOWAĆ?
neutralne spostrzeżenia mieszkańca/wyborce
neutralne spostrzeżenia mieszkańca/wyborce 03.02.2019, 11:16
Działania opozycji to wielkie intrygi-przykłady
1. przesunięcie pkt w obradach sesji przez radną Knopik-cel ?- aby odpowiadał termin wystąpienia w środku obrad sesji pani Ewie / zaprzyjaźnionej z Kościerską Marką ,byłej dyrektorce wodociągów-występującej w tej odsłonie pod "płaszczykiem"-Stowarzyszenie Amazonek/;
2.panie ww powinny wystąpić w pkt -interpelacje i zapytania /emerytki maja sporo czasu/ ,ale opozycja chciała ugrać Komisje Zdrowia i Środowiska - i to się opozycji udało-sprytem i intrygą,gdyż ta komisja jest bezsensowna bo nie będzie generować kasy potrzebnej na leczenie-ale za to pewnie będą pisać skargi bo w tym się wyspecjalizowali;
3.pamiętam,że ta Amazonka w wodociągach kościerskich-w Sylwestra wręczała pracownikom w kopertach życzenia noworoczne i może kasę a /uwaga!/ jednej swojej koleżance wręczyła WYPOWIEDZENIE Z PRACY;
Wniosek z ostatniej sesji jest jeden-opozycja jest zdecydowanie mocniejsza od koalicji,gdyż radni Czucha,Knopik,Mach,Stoltmann to jednostki mocne w gatce, potrafią mówić godzinami zawsze o tym samym,a to nudzi słuchacza i rozmydla główne wątki- ich agresywny ton wbija w krzesła koalicję,w której zdecydowanie brakuje ludzi typu lord kosztowny,który jak zechce-będzie mówił po chińsku.
Na nic dobrego w tej radzie,w tym składzie nie liczę.
9 radnych pieniaczy będzie walczyć bo się nawzajem nakręca. Rozsiedli się po bokach,radny Mach w środku i ich dyskusja wygląda tak- powie coś jeden z tej "9",to zaraz klubowy kumpel popiera a trzeci z tej "9" popiera dwóch poprzednich i jak czwarty ma coś do powiedzenia-to też popiera trzech poprzedników i tak ględzą w koło o tym samym do późnych godzin nocnych.
A gazeciarza i tak nie zapomnimy-ten obraz pozostanie w pamięci na zawsze
Mieszkanka
Mieszkanka 03.02.2019, 02:44
Oglądałam całą sesję. Działania opozycji są słuszne, oparte są na faktach i dokumentach. Cieszę się że nareszcie jest grupa aktywnych radnych i nie przestaje patrzeć władzy na ręce.
polo
polo 03.02.2019, 21:05
chyba K. M. się odnalazła
Sławek
Sławek 02.02.2019, 23:26
Proszę wskazać radnych,które mają kompetencje uczestnictwa w Komisji Zdrowia i Środowiska??? Kto ma kompetencje i umiejętności-może radny Czucha jest doktorem/ginekologiem,a może innym specjalistą??? Może osoby / panie /pacjenci mają więcej do powiedzenia w tej kwestii-może jest jakimś znachorem??? bo to ,że jest wizjonerem to wiedzą wszyscy.
Niedługo będziemy mieli uzdrowisko pani Czucha-to po co mówicie,że w Kościerzynie jest zanieczyszczone powietrze
Piotr S.
Piotr S. 02.02.2019, 23:17
Radnemu Czusze nie wierzę w ani jedno słowo
Kocur