Kościerzyna. Radny zrezygnował z pracy w Radzie Miasta

  • 31.01.2019, 15:58 (aktualizacja 31.01.2019 16:38)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Radny zrezygnował z pracy w Radzie Miasta
Niespodziewane zmiany w Radzie Miasta Kościerzyna. Z funkcji radnego zrezygnował Krzysztof Jaroniec.

Jeszcze niedawno w naszym wywiadzie Krzysztof Jaroniec był pełnym zapału "świeżym" radnym. Miał duże ambicje i chciał wspierać rozwój Kościerzyny. Niestety, długo nie wytrzymał. Swoją decyzję motywuje brakiem merytorycznej dyskusji na sesjach oraz tym, że został radnym, po to, aby pracować a nie "pyskować". Krzysztof Jaroniec zachęca swoich krytyków, aby spróbowali obejrzeć wszystkie sesje RM Kościerzyna i sami wyciągnęli wnioski.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Nieoficjalnie wiadomo,że Krzysztofa Jarońca zastąpi Andrzej Wronikowski .

 

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Krzysztofem Jarońcem.

 

 


 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tutejszy
Tutejszy 2 dni temu, 12:31
Nie rozumiem tych wszystkich oklasków dla Pan Jarońca za to, że zrezygnował z mandatu. Moim zdaniem to przykład bardzo złej postawy. Ludzi go wybrali, a on tych ludzi, swoich wyborców, najzwyczajniej w świecie wystawił. Może ci wyborcy bardzo liczyli na to, że wniesie on nową jakość do tej rady, jakiś powiew świeżości, energii w tym gremium od lat przesiąkniętym stęchlizną i marazmem, pozerstwem, brakiem kompetencji, kolesiostwem, a przede wszystkim brakiem jakichkolwiek pomysłów na rozwój miasta. Choć nie wybierałem Pana Jarońca, to przyznam, że po jego pierwszych wypowiedziach też tak pomyślałem. Długo to nie trwało, radny zwinął się przy pierwszej okazji. Jestem trochę zawiedziony, nie powiem, ale co mają powiedzieć jego wyborcy? Są pewnie bardzo rozczarowani, a co niektórzy może nawet zdegustowani. Tak się nie robi Panie Jaroniec! Trzeba było zostać przez całą kadencję i pracować po to, żeby podnosiły się standardy pracy rady miejskiej. Gdyby Pan to zrobił, miałby Pan nawet szansę zostać burmistrzem miasta w następnej kadencji. Drugi raz ludzie Panu raczej nie zaufają. Chociaż, w tym mieście ludzie mają krótką pamięć - wnoszę z tego, że przykładów rejterady było już wcześniej parę, choćby "posła Ziemi Kościerskiej", czy też innego byłego burmistrza (tego od słynnych na cały kraj działek,) który też zrezygnował z mandatu radnego miasta w 2011 r.
pedro
pedro 5.02.2019, 14:46
Opozycja cała powinna zrezygnować z mandatu.
Wstydzcie się chodzi wam tylko o władzę i stołki.
Rozkręcacie awantury zamiast wspólnie działać dla miasta i mieszkańców. Awanturujcie się tak dalej, wyborcy Was rozliczą, aż 5 lat przed nami , trudno poczekamy.
PRZEKOPIOWANE Z KOSC.INC
PRZEKOPIOWANE Z KOSC.INC 4.02.2019, 12:05
Matematyki oszukać się nie da-opozycja ma 9 radnych,koalicja 11= 20 radnych.
21-szy radny Jaroniec nie jest nikomu do niczego potrzebny,tym bardziej,że kiedyś był na jednym plakacie ze Zdzisławem Czuchą,a potem wspierał Michała Majewskiego,czyli był "niczyim człowiekiem", a że ma własne,ponadpartyjne poglądy, to dyskwalifikuje go z tej całej "układanki",więc zachował się racjonalnie,że zrezygnował. W Kościerzynie obowiązuje "prawo kościerzyńskie" i nie wypada wspierać poglądy opozycji,nawet słuszne jak się siedzi po stronie koalicji.
To wstyd,że w takim grajdole ludzie nie potrafią ze sobą współpracować,ale to wina dwóch chorobliwie ambitnych radnych,którzy po trupach będą niszczyć stronę przeciwną-oni na nasze nieszczęście znaleźli się tym razem po stronie opozycji i stosują model Schetyny "totalnej opozycji"-co jest oczywiście ze szkodą dla nas mieszkańców i zarazem nauczka,aby nie wybierać partyjniactwa,tylko lokalne komitety wyborcze,a partyjniaków wykreślać grubą krechą.
mieszkaniec
mieszkaniec 3.02.2019, 14:37
Janie daj im spokój. Szkoda czasu na to szczekanie! I tak rządzi burmistrz! A Czuch i Stoltmn muszą to zaakceptować.
jan
jan 3.02.2019, 14:00
No tak. Jakiś radny czy drugi zrobił agresywnego i chamskiego rabanu o spóźnienia w odpowiedziach burmistrza i teraz chce, aby go oglądałó. To pachnie mi narcyzmem i fanatyzmem! Zachowanie części opozycji jest od kilku sesji skandaliczne, co oglądałam na wlasne oczy !
ala
ala 3.02.2019, 13:49
No tak. Jakiś radny czy drugi zrobił agresywnego i hamskiego rabanu o spóźnienia w odpowiedziach burmistrza i teraz chce, aby go oglądałó. To pachnie mi narcyzmem i fanatyzmem! Zachowanie części opozycji jest od kilku sesji skandaliczne, co oglądałam na wlasne oczy !
Jaro
Jaro 3.02.2019, 11:23
PO wysłuchaniu ostatniej sesji,która zakończyła się w porze ciszy nocnej rozumiem postawę pana Jarońca.
Opozycja odwaliła taki kabaret-bardzo dokładnie zaplanowany,że dwie panie radne postanowiły /albo dostały nakaz "partyjny"/ , aby zostać w domu. Gdyby była radna Młodzianowska to jest pewne,że sesja zakończyłaby się po północy.
Tylko ja się pytam,czy mieszkańcy chcą takiego CYRKU??? I CZY CHCĄ TEN CYRK FINANSOWAĆ?
ja
ja 2.02.2019, 12:59
Super panie Jaroniec: "Nadal będę wspierał radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą działać na rzecz Kościerzyny w radzie miasta" (***).
xxx
xxx 2.02.2019, 09:27
Tak to jest jak ponad połowa "starych radnych" /z ubiegłych kadencji/ wprowadza swoją atmosferę i nadaje ton całości.
"nowi radni" słuchają i własnym uszom nie wierzą jak wygląda ten ich " domowy dialog". Niektórzy szybko wchodzą w te buty,niektórzy milczą,a niektórzy stwierdzają Stop "nie po to tu przyszedłem".
Pamiętam,że kiedyś radna powiatu z Łubiany też zrezygnowała bo nie widziała dla siebie miejsca w tym jazgocie,zwanym dyskusją
be
be 2.02.2019, 08:50
To niestety są tylko ładne słowa, będąc w radzie nic sensownego na korzyść mieszkańców nie zaproponował, najważniejsze były podwyżki diet dla radnych.
ja
ja 2.02.2019, 11:28
Bzdura! Apelował o spokój, o współpracę i
Ala
Ala 1.02.2019, 21:22
Te słowa Jarońca bardzo mi się podobają: "Nadal będę on wspierał radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, którzy będą działać na rzecz Kościerzyny w radzie miasta (...). Do tej pory ta rada zajmuje się tylko sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców. Mam nadzieję, że moja decyzja sprawi, że radni przemyślą swoje zachowanie. Powodem jest brak współpracy w radzie. Oddałem mandat radnego też poniekąd dla dobra rady miasta. Może radni zaczną współpracować ze sobą, a nie dzielić się na opozycję i koalicję. Jako przewodniczący komisji rewizyjnej nie mogłem sobie pozwolić na to, aby były jakieś sugestie, że reprezentuję stronę burmistrza czy jakiejś koalicji, której de facto nie ma. Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów. Szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było (...) Na moje decyzję wpłynęły też insynuacje opozycji, że radni zasiadają w radzie dla pieniędzy. Nie poszedłem do rady po pieniądze. Nie może być tak, że rada zajmuje się tylko sobą".
aaa
aaa 1.02.2019, 20:39
Nie znam osobiście pana Jaroniec,ale raz przypadkowo znalazłem się w radzie miasta. To doświadczenie utkwiło mi w pamięci do końca życia. To najgorszy okres w moim życiu,też chciałem zrezygnować,ale presja kolegów z Komitetu Wyborczego była tak silna,że musiałem męczyć się przez 5 lat.
Dlatego rozumiem rezygnację tego pana,podziwiam za odwagę i niech to będzie dobry przykład dla tych radnych,którzy czują,że nic pozytywnego nie zrobią,a branie diety za paplaninę-to dopiero wstyd
Karolina
Karolina 1.02.2019, 20:31
do Waldi---i po co siejesz mowę nienawiści???
Po co piszesz "bo podobno?"-jak wiesz,to napisz wprost!!!!
Ja wiem,że większość radnych przepisuje swoje majątki na potrzebę chwili na innych członków rodziny,np.zonę i to jest ok???
Nie oświadczenie majątkowe było powodem /wiem na 100%/ tylko głupie gatki szmatki na sesjach,typu "burmistrz nie odpisał w terminie na pismo bo ponoć był na nartach" i nic się nie stało skomentował radny Maszk,a radny Czucha wszczął larum,że gdyby miasto dopadł tsunami czy inny kataklizm,to nie byłoby głównego dowodzącego i Arka zwana Kościerzyną mogłaby utonąć.
Tak wygląda poważna debata niepoważnych radnych i to może wku....,więc po co słuchać tych dyrdymałów? Od gadania głupot są kabareciarze a nie radni
kx
kx 1.02.2019, 20:25
Cwaniacy i karierowicze w PIS nie są, a z PIS czerpią całymi garściami, co najlepsze i pchają się na stołki i czerpią korzyści
jan
jan 3.02.2019, 13:58
Budżet podpisany przez Komorowskiego w 2015 r. wyniósł 293 mld, a na 2019r. 388 mld. Pis z Polakami wypracował 95 mld złotych więcej niż PO i PSL. Gdzie wcześniej gięnły te pieniądze? Kto je kradł?
Szacun
Szacun 1.02.2019, 19:46
Szacunek dla Pana Krzysztofa. Powiedział i pokazał jak obecnie wygląda wladza w mieście.
Waldi
Waldi 1.02.2019, 17:29
świetną wymówkę znalazł sobie Pan Krzysztof. Bo podobno po prostu miał problem ze złożeniem oświadczenia majątkowego i nie chciał go złożyć. Ot cała prawda.
ja
ja 1.02.2019, 21:27
Widziałem jak Jaroniec pisał oświadczenie majątkowe!
Spolsky
Spolsky 1.02.2019, 15:31
Lepiej, że zrezygnował. Skończyłby jak Jacek.... Pszczółka Maja to wredny i wyrachowany truteń.
hej
hej 3.02.2019, 07:00
a co z JAckiem?
dowody
dowody 1.02.2019, 15:27
Skoro Jaroniec to taki człowiek czynu to poproszę chociaż 4 przykłady tego co zrobił ten Pan dla miasta Kościerzyna i jego mieszkańców. Nie proszę o wiele, tylko to.
Anna K.
Anna K. 1.02.2019, 15:34
A dano mu możliwosc jak na sesjach ciągle przepychanki słowne były. Lepiej zrezygnować niz w tym cyrku brać udział.
dowody
dowody 1.02.2019, 16:13
Głupoty opowiadasz. Skoro nie potrafi przedstawić własnego zdania pomimo trudnych warunków to może rzeczywiście lepiej że nie zrezygnował. Wiedział gdzie się pchał i co może go czekać. A nawiasem mówiąc pisząc o osiągnięciach tego Pana miałem na myśli kilka lat wstecz a nie kilka miesięcy funkcjonowania jako radny
jan do Rex
jan do Rex 1.02.2019, 11:58
Rex, Olek M. oszukujesz mieszkańców . Jaroniec na innej stronie krytykuje nie tylko burmistrza, ale przede wszystkim opozycję! Jaroniec powiedział:
"Na przewodniczącego komisji wybrano mnie większością głosów, szkoda, że pozostałych radnych na tym głosowaniu nie było (...) na jego decyzję wpłynęły też insynuacje opozycji, że radni zasiadają w radzie dla pieniędzy. Nie poszedłem do rady po pieniądze. Nie może być tak, że rada zajmuje się tylko sobą. Za nami już szósta sesja, a wciąż wałkujemy temat diet. Radni zajmują się sobą, a nie sprawami miasta i jego mieszkańców".
Rex
Rex 1.02.2019, 12:58
do Jana: Jak ty chłopie zmieniasz teksty. Jesteś mega moherem człowieku. Dokładnie przeanalizowałem tekst i cytat to jedno, ale po tym "(...)" to taką ciemnotę próbujesz wciskać ludziom, że aż dziw, że którykolwiek z operatorów dał ci internet. Masakra!!!! Odsunąć PiS!
Do Jana
Do Jana 1.02.2019, 12:33
do Jana: Kto ma w Radzie większość?! Dziękuje, nie mam więcej pytań. (dla niezorientowanych PiS i Moje Miasto).
Radni do Prokuratury
Radni do Prokuratury 1.02.2019, 10:26
"Przepisy prawa traktuje się zero-jedynkowo. Burmistrz przekroczył termin udzielenia odpowiedzi na interpelacją. Było to niezgodne z ustawą, a radni stwierdzili, że nic się nie stało, nie miało miejsca naruszenie prawa. Nie można w ten sposób postępować - zaznacza Krzysztof Jaroniec." - brawo Panie Krzysztofie, że mówi Pan jak funkcjonuje od środka to nasze teoretyczne miasto. Gonić PiS! Nie można pozwalać na łamanie prawa. Oddać do prokuratury!
jan
jan 1.02.2019, 11:59
to oddaj, do roboty obiboku....

Pozostałe