Wigilia dla potrzebujących

  • 28.12.2015, 13:15 (aktualizacja 12.01.2016, 09:45)
  • Mat. nadesłane
Wigilia dla potrzebujących
Paczki ze słodyczami, wigilijny stół, mikołaj oraz uśmiech na twarzach dzieci – tak w skrócie można opisać spotkanie wigilijne, które odbyło się 19 grudnia w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie.

Uczestniczyło w nim ok. 240 osób najbardziej potrzebujących z terenu miasta i gminy. W spotkaniu wziął udział burmistrz Kościerzyny Michał Majewski. Organizatorami wigilii byli pani Gabriela Ćwikałowska, Zespół Caritas z parafii Św. Trójcy w Kościerzynie oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana reprezentowane przez pana Mirosława Kalińskiego. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom, które okazały ogromne serce wspomagając akcję.  

 

 

Mat. nadesłane

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sylwestrowy
Sylwestrowy 31.12.2015, 22:12
W Polsce działała skrajna lewica i skrajna prawica, jedni już wypadli z rządu. Ci młodzi ludzie zrobili coś dobrego dla naszej społeczności lokalnej i to się liczy. Mówią dobrze o Polakach. Co Tobie Marcelino przeszkadza?? Czy to co tam zrobili? Czy naprawdę chodzi Ci o Wigilię, czy po prostu toczysz pianę aby umniejszyć pracę tych wszystkich ludzi, którzy się przyczynili do tej Wigilii? zastanów się nad tym co robisz. Czasami jak nie masz nic dobrego do powiedzenia to ZAMILCZ.. Jak chcesz czynić dobro to czyń.. wtedy po Twoich czynach będzie można coś o Tobie powiedzieć. a dodatkowo wielki szacunek dla tych ludzi którzy z potrzeby serca robią takie dzieła.. można zobaczyć i porównać 240 osób na wigilii i inne tego typu spotkania dla ubogich.. Różnica jest ogromna i potrzeby tych ludzi też są ogromne nie tylko od święta więc Marcelinko wykaż się i pomagaj innym...
marcelinka
marcelinka 31.12.2015, 12:59
Wybacz moja Droga. To nie ja będę się wstydzić poglądów i członkostwa w tego typu faszystowskich organizacjach. Powtarzam, że zewnętrzne czynienie dobra nie jest usprawiedliwieniem dla zła, które niosą w Polsce faszyści. W Niemczech w latach 30tych było podobnie, NSDAP przenikało do różnych sfer życia społecznego po to, by zyskać władzę. To taka taktyka etapowego, powolnego zwiększania wpływów. W Polsce dzieje się podobnie. Niech ludzie wiedzą, z kim mają do czynienia. A marginalizowanie tych organizacji jest słuszne dla porządku demokratycznego.
do Marcelinki
do Marcelinki 31.12.2015, 09:33
Marcelinko ciesze się że jesteś taka czujna i wiesz o takich organizacjach. jak bardzo próbujesz te osoby zdyskredytować, jaką postawę przyjmujesz? To nie katolickie tak zmarginalizować ludzi, mówić o nich źle.. czy wiesz jak oni pomagają i co robią?? Gdzie twoja wewnętrzna dobroć, działanie w zgodzie z ewangelią?? Marcelinko kim jesteś, że szukasz w tak wspaniałej akcji tego co złe?? Nie widzisz ile tam dobra zostało zrobione, jak wielu ludziom pomagano spędzić wspaniale wigilię?? a Ty dziewczynko patrzysz na to co złe?? Dlaczego w Tobie jest tyle zacietrzewienia?? Czyje interesy popierasz?? Przykro to się czyta ...
marcelinka
marcelinka 30.12.2015, 22:01
Warto napisać, że to chyba w tym spotkaniu opłatkowym współorganizatorami albo tzw. wolontariuszami byli działacze/przedstawiciele jednej z ostatnio rozkwitających partii nacjonalistycznych (chyba Narodowe Odrodzenie Polski), organizacji jawnie profaszystowskich, antysemickich i bezbożnych. Widziałam to dzięki relacji w lokalnej telewizji. Powiem tylko, że jest to WILK W OWCZEJ SKÓRZE. Nawet najlepsze chęci nie usprawiedliwiają zadawania się z tego typu towarzystwem, które powinno zostać wykluczone ze społeczeństwa. Przedstawiciele Kościoła (włącznie z proboszczem) oraz władze miejskie biorą na siebie odpowiedzialność firmowania tego typu organizacji. Niewiedza na ten temat nie będzie dla nich usprawiedliwieniem.
Może radni się zainteresują? Może lokalne media?
Może radni się zainteresują? Może lokalne media? 30.12.2015, 15:36
W kościerskich sklepikach i barach sprzedaje się dzieciom i młodzieży papierosy na sztuki! Ich właściciele zrobili sobie z tego podstawowych dochód swej działalności i nie mają żadnej świętości - bez znaczenia ile małolat ma lat, ich kasa musi się zgadzać! Na ulicy Kartuskiej korzystają od lat bez problemu wszyscy uczniowie z podstawówek, szkoły specjalnej, drzewnej i LO. Gdzie jest Straż Miejska, gdzie jest Policja? W Bytowie i Chojnicach poprzez prowokacje policyjne raz dwa sobie z tym poradzono! U nas wszyscy udają, że tego nie widzą - zwłaszcza my dorośli codziennie przechodzący obok tej patologii!!!
Może radni się zainteresują? Może lokalne media?
Mariusz B
Mariusz B 29.12.2015, 20:54
240 osób na wspólnej wigilii, jest czymś niezwykłym. Sama chęć zrobienia tak wielkiego dzieła jest godna podziwu. Skąd wiecie w jaki sposób pomagał pan Jan D? skąd wiecie w jaki sposób pomagał MM?? Jeżeli wiecie to komentarze są zbędne, bo uczestniczyli aktywnie w pomocy, a jeżeli nie wiecie, to znaczy, że oczerniacie ich, tylko w jakim celu?? lepiej chwalić tak wspaniałą ideę a nie ganić.
m
m 29.12.2015, 17:48
dobroć i szczera chęć pomagania nie potrzebuje kamer i blasku fleszy! Wystarczy powiedzieć paparazzi, że sobie nie życzą ich wizerunku na zdjęciach! I wiem o czym mówię! Pomagać mogą i powinni ale nie zbijając na tym kapitał pod przyszłe wybory! Trzeba być naiwnym by sądzić inaczej niż ja, lub mieć zwyczajnie interes broniąc tych Panów!
wiem o czym mówię
wiem o czym mówię 29.12.2015, 20:59
oj zazdrościmy takiej akcji, zazdrościmy ;0) wiem o czym mówię ;0)
prośba
prośba 29.12.2015, 16:03
Błagam ! Ci ludzie czynią tyle dobra od lat dla bardzo potrzebujących. To jest piekne dzieło, nie poniżajmy darczyńców i organizatowów. tomek
dobrzyinaczej
dobrzyinaczej 29.12.2015, 15:42
Więcej na tych zdjęciach właśnie tych pseudo dobrych ( nie za swoje) A pan JAN D to to potrzebujący???
przekleiłam
przekleiłam 29.12.2015, 15:26
obrzydliwe jest to lansowanie się na d=zdjęciach
Brawo !!!
Brawo !!! 28.12.2015, 23:25
Piękne wydarzenie, a będzie dużo lepiej, kiedy zjednoczy wszystkie środowiska dla najbardziej potrzebujących. Bo jedność zawsze buduje i formujr każdą wspólnotę!
Madzia
Madzia 28.12.2015, 20:39
Mi też się podoba.
Brawo
Brawo 28.12.2015, 20:19
Piękna akcja! Szacunek dla organizatorów.
Businesman
Businesman 28.12.2015, 16:51
Fredek dajesz na gitarze!!!kolega od belta!!
z serca gratuluję
z serca gratuluję 28.12.2015, 16:41
Podoba mi się ta akcja. Brawo dla tych, którzy to zorganizowali.
ja
ja 28.12.2015, 13:40
Szczere gratulacje. t

Pozostałe