Powiat kościerski. Czy zabraknie miejsc w szkołach

  • 07.02.2019, 10:43 (aktualizacja 07.02.2019, 11:26)
  • Redakcja
Powiat kościerski. Czy zabraknie miejsc w szkołach koscierzyna24.info
6 lutego 2019r. w sali konferencyjnej przy ul. 3 maja w Kościerzynie odbyło się spotkanie dotyczące stanu przygotowania szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na przyjęcie "podwójnego" rocznika.

We wrześniu szkoły średnie staną przed dużym wyzwaniem, jakim będzie przyjęcie w swoje szeregi uczniów "podwójnego" rocznika. Ta niecodzienna sytuacja wywołuje zarówno wśród samych absolwentów jak i ich rodziców ogromne rozterki. 

 

Jaki jest stan przygotowania szkół , czy dla wszystkich wystarczy miejsca ? Wszystkie tego typu wątpliwości w swojej wypowiedzi dla nas rozwiewa wicestarosta powiatu kościerskiego - Piotr Laska. 


 

Wierzymy, że wynik zbliżających się wyborów parlamentarnych nie spowoduje powrotu stanu szkolnictwa sprzed reformy .

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 08.02.2019, 07:59
znam tego pana-zawsze kroczy rozpięty po ulicach miasta;rozgląda się na boki jakby szukał kogoś-kto przy nim uklęknie-takie odnoszę wrażenie. Może jestem w błędzie,ale pozory stwarza takie odpychające
Adam
Adam 07.02.2019, 13:28
Szkoły szkołami, ale zadbać też trzeba o bezpieczeństwo starszych, tak żeby ci uczniowie nie zostawali przedwczesnymi sierotami. Czas juz wyciąć te zabójcze drzewa rosnące przy drogach powiatowych. W ostatnim okresie mnóstwo ludzi straciło życie i zdrowie z powodu tych drzew, rosnących na poboczu, nie wiadomo po co. Wykaż się Kolego w tej kwestii a normalni mieszkańcy ( nie zielone oszołomy), na pewno będą Ci wdzięczni. Powiat tczewski i starogardzki już sobie z tym poradził na odcinku od Godziszewa do Tczewa. Wszystko da się zrobić, trzeba tylko odpowiedniej asertywności. Teraz jest tam całkiem inny swiat i inna kultura jazdy, mimo, że nawierzchnia słaba.

Pozostałe