Kościerzyna. Prosty sposób na poprawę powietrza w mieście

  • 07.02.2019, 13:44 (aktualizacja 09.02.2019, 19:17)
  • Redakcja
Kościerzyna. Prosty sposób na poprawę powietrza w mieście koscierzyna24.info
W Kościerzynie ogromny problem stanowi jakość wdychanego przez nas powietrza . Jak co roku w sezonie grzewczym, temat znajduję się w centrum zainteresowania wielu mieszkańców.

W mediach społecznościowych założono specjalną grupę pod nazwą „Kościerskie Dymy”, gromadzącą prawie 1000 użytkowników . Głównym tematem dyskusji są tam publikacje dymiących kominów oraz jakość powietrza w mieście. Inicjatorką jest Łucja Ptaszyńska .

By bardziej naświetlić problem grupa organizuje otwarte spotkania, na które zaprasza mieszkańców i władze miasta . Porusza się na nich kwestie związane z czystością powietrza i prezentuje możliwości redukowania zanieczyszczeń. 


 

Wspólnym celem mieszkańców i władz jest podłączenie jak największej ilości budynków do sieci ciepłowniczej lub gazu. Jednym słowem docelowe wyeliminowanie wszystkich kopcących kominów z naszego otoczenia.

Mamy nadzieję, że już niebawem wszyscy kościerzacy będą mogli z czystym spokojem odetchnąć "pełną piersią" .

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 11.02.2019, 08:49
"Baba z jajami"-czy ta kobieta kiedyś nie startowała na burmistrza?
Potem czy wcześniej -z listy SLD do sejmiku?
Co jakiś czas pojawia się i znika.
obserwator
obserwator 10.02.2019, 18:39
A jak prominentny sąsiad palił syf,że śmierdziało na kilometr,to Straż Miejska zajechała po godzinie i udawali,że nic nie śmierdzi. W ciągu tej godziny sąsiad wygasił piec-skąd wiedział,że za godzinę przyjadą??
Takich ciekawostek zapewne w mieście jest sporo-więc nie ważne czym palimy-ważne kto pali
uzytkownik solarów
uzytkownik solarów 10.02.2019, 17:57
Nowe technologie są drogie i nie zawsze sprawdzone. Solary na dachach domów to też niewypał,a teraz nakręcają na fotowoltaikę-to będzie następna klapa
To ja
To ja 10.02.2019, 16:27
Ekologia to nic innego jak sprzedaż nowych technologi, chcą wyciągnąć od nas pieniądze i tyle.
Kaź
Kaź 10.02.2019, 10:43
do ktoś. Skąd miasto ma pieniądze????
MOJE -TWOJE- NASZE
Nie ma zgody na takie gospodarowanie publiczną kasą.Jak ktoś ma 5 domów,5 aut-to należy dać mu termin 1 miesiąca na likwidację starego ogrzewania. Czy zwróciliście uwagę,że kilka /zawsze tych samych/ osób codziennie rano wybiera śmieci z miejskich kaszy,w obrębie rynku i na deptaku?? te śmieci wieczorem są palone w domach "tych zamożnych" kościerzaków.
Sposób mam prosty ; zrobić spis ludzików mających stare piece i-skontrolować ich imienne faktury za zakup opału.
ekolog
ekolog 10.02.2019, 10:33
"Prosty sposób na poprawę powietrza w mieście"
to dopiero głupie stwierdzenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
skoro jest tak prosty,to z czego robicie problem???
jak prosty sposób to niech ta osoba rozwiąże go sama i o co to larum?
Od początku 2000 roku PM-10 /pył zawieszony/ w kościerskiej stacji pomiarowej,na ratuszu,przekraczał normę dobową o 300/500 %,ale kto o tym wiedział? ano nikt-prócz Sanepidu. Potem normy już tylko wzrastały,nawet Sanepid nie chciał wydać zezwolenia na ogródki letnie z konsumpcją, na Rynku / z tego powodu/ - no,ale biznes zawsze był ważniejszy od zdrowia ludzi. Co wam teraz odwala,że zaczynacie dbać o zdrowie człowieka,aż się boję bo nie znam waszych podtekstów,a w szczere chęci trudno uwierzyć. Jestem ciekawy jaki jest prawdziwy interes ,ukryty pod płaszczykiem "czyste powietrze"- a może jest jakaś wielka kasa do zgarnięcia,że "czyste powietrze" stało się priorytetem???
Ktoś
Ktoś 10.02.2019, 07:52
Budowałem nowy dom na nowym osiedlu. Chciałem się podłączyć do kos-eko, poszedłem powiedzieli że nie planują inwestycji na tym osiedlu. Ok, poszedłem do pgnig odpisali że to ekonomicznie nieuzasadnione gdyż również nie planują wejścia na to osiedle. Pozostał eko-groch. Także przestańcie gadać głupoty. Poza tym to skąd miasto ma pieniądze na wymianę pieców? Burmistrz dokłada ze swojej pensji?
Ala
Ala 09.02.2019, 20:44
Gdyby radny Czucha zrobił z miasta uzdrowisko,to na pewno smogu by nie było
Gość
Gość 09.02.2019, 20:41
Bo śmieci dzielą się na palne i nie palne. A nie każą segregować na 5 pojemników
M.W.
M.W. 09.02.2019, 19:21
A wystarczyło by zamknąć rozpadające się Zakłady Mięsne w Kościerzynie. Komin na zakładach za chwile odpadnie, tak przepalony jest i nikt nie interweniuje.
as
as 09.02.2019, 19:12
Dobrze że nagłaśniacie tą sprawę.
balbinka
balbinka 08.02.2019, 20:17
"wszyscy kościerzacy"?? A co to są. Po jakiemu to?
as
as 09.02.2019, 19:10
Włóż okulary to doczytasz
Kościerzyna Zachód
Kościerzyna Zachód 08.02.2019, 17:39
Ja tam podłączyć się nie dam. Problemem który przyczynie się do zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, jest odbieranie plastików raz w miesiącu. Pojemnik pełen po tygodniu a co zrobić z resztą plastików? Niestety trzeba się ich pozbyć poprzez spalenie w piecu... . Nie sądzę że podłączenie budynków coś zmieni. Będą znowu potrzebne nowe piece w kos-eko warte miliony a co to za różnica czy smog powstały poprzez ogrzewanie jednego budynku wyleci jednym kominem czy też smog powstały w wyniku ogrzewania 3000 budynków jednym kominem.

Pozostałe