Można wypłacać. Obowiązuje rozporządzenie ws. minimalnych stawek nauczycieli

  • 11.02.2019, 11:29 (aktualizacja 11.02.2019, 11:41)
  • Krzysztof Wencki
Można wypłacać. Obowiązuje rozporządzenie ws. minimalnych stawek nauczycieli
W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

W piątek minister edukacji Anna Zalewska podpisała rozporządzenie określające nowe stawki; tego samego dnia dokument został opublikowany.

„W dniu następującym po dniu ogłoszenia rozporządzenia w Dzienniku Ustaw, samorządy będą mogły rozpocząć wypłacanie nauczycielom podwyższonego wynagrodzenia z wyrównaniem od stycznia br.” – podkreśla MEN w komunikacie.

Samorządy mają obowiązek wypłacić podwyżkę nie później niż w trzy miesiące po ogłoszeniu ustawy budżetowej na dany rok z wyrównaniem od 1 stycznia.

Od 1 stycznia wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli o najwyższym stopniu kwalifikacji będą wynosić dla nauczyciela stażysty – 2 538 zł, dla nauczyciela kontraktowego – 2 611 zł, dla nauczyciela mianowanego – 2 965 zł, a dla nauczyciela dyplomowanego – 3483 zł.

Od 1 stycznia wzrasta również o 5 proc. kwota bazowa dla nauczycieli. Oznacza to, że wynagrodzenie średnie dla nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego także wzrośnie o 5 proc. 

Na wrzesień planowana jest druga w tym roku podwyżka dla nauczycieli.

Rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli - TUTAJ.
 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe