Kościerzyna. Nie zapomnieli o chorych

  • 12.02.2019, 13:01
  • Redakcja
Kościerzyna. Nie zapomnieli o chorych koscierzyna24.info
11 lutego w Kościerzynie odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego.

Całość obchodów rozpoczęto poświęceniem  nowych pomieszczeń Warsztatu Terapii Zajęciowej w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kościerzynie i mszą święta w intencji chorych . Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się w Hali Sportowej „Sokolnia”, gdzie odbyła się prezentacja stoisk organizacji pozarządowych i jednostek, których działalność jest ściśle związana z osobami niepełnosprawnymi i chorymi. 

Normalny dzień pracy z takimi ludźmi to przede wszystkim działania przygotowujące ich na swobodne życie w społeczeństwie, ale także rozwijanie ich pasji i talentów.

Mimo nieustającego pędu życia i dążenia do rozwoju kariery wciąż mnóstwo osób nie wyparło z siebie wrażliwości i chęci udzielania pomocy.  Zdaniem Karoliny Mikołajewskiej- Boszka - kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kościerzynie, pomóc może każdy .

Obchody Światowego Dnia Chorego zakończył występ Rudiego Schubertha, który poza prezentacją swoich najbardziej znanych utworów opowiedział widzom o przebiegu choroby, z którą się zmierzył.


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala
Ala 17.02.2019, 14:14
Byłam kiedyś w domu u pana Dargacza i wiem jak wyglada parter Państwa Dargacz przez 2-3 tygodnie, kiedy rodzina robi te przedsięwziecia letnie i zimowe. Cały dom jest w proszkach, kartonach pełnych jedzenia, zabawek, słodyczy i rzeczy. Całe może 2 busy. Nieciekawy widok. Ktoś
z was zrobi ze swojego domu magazyn?
stary
stary 20.02.2019, 14:44
ta, moja stara

Pozostałe