Jest nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej

  • 12.02.2019, 14:54 (aktualizacja 12.02.2019, 14:59)
  • Krzysztof Wencki
Jest nowy biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej ekai.pl
Ks. Arkadiusz Okroj, 51-letni proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie, został w dniu 12 lutego mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

Ks. dr Arkadiusz Okroj jest doktorem teologii. Urodził się 27 maja 1967 r. Pochodzi z Chmielna, gdzie ukończył szkołę podstawową. Maturę zdał w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach, gdzie uczęszczał do klasy o profilu matematyczno – fizycznym.

Następnie podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 r., po czym został wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Drzycimiu. Po niemal pięcioletniej posłudze w tym miejscu został przeniesiony do parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej.

Następnie podjął studia z teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Po ich ukończeniu pracował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie jako ojciec duchowny i wykładowca (także obecnie) teologii duchowości. Opiekował się również wieloma wspólnotami i grupami kleryckimi. W diecezji pełni funkcję moderatora formacji kapłańskiej.

Pełni ponadto funkcję przewodniczący podkomisji komisji Episkopatu Polski ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. Otrzymał tytuł kapelana honorowego Jego Świątobliwości (prałata).

Od 1 lipca 2010 r. na mocy dekretu bp. Jana Bernarda Szlagi jest proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie. W 2017 r. obchodził dwudziestopięciolecie kapłaństwa.

 

Źródło : www.ekai.pl

 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaszuba
Kaszuba 25.02.2019, 18:13
Nastepny do wykarmienia! A czy jeden biskup nie wystarczy? Sa proboszczowie, ksieza! jest ich za duzo!!! Popatrzcie na Zachod, jak tam pracuje ksiadz! Tam nie ma czasu na glupie mysli!
Tomasz
Tomasz 12.02.2019, 18:18
Znam go. To naprawdę świątobliwy kapłan i świetny duszpastrzerz! Gratuluję Księdzu !

Pozostałe