Kościerzyna. Pierwsze zwycięstwo UKS PCM

  • 18.02.2019, 13:38 (aktualizacja 18.02.2019, 14:32)
  • Redakcja
Kościerzyna. Pierwsze zwycięstwo UKS PCM koscierzyna24.info
Na Hali Sportowej „Sokolnia” rozegrano 17 kolejkę PGNIG Superligii Kobiet, w której UKS PCM Kościerzyna podejmował KPR Jelenia Góra.

Długa seria porażek i odejście większości zawodniczek nie pozostawiły kibicom zbyt wiele nadziei w sukces miejscowych . Ponadto przez pierwsze 3 minuty meczu dominował zespół gości, ustalając wynik 1:4. Na szczypiornistki z Kościerzyny zadziałało to niczym zimny prysznic, szły z rywalkami cios za cios i do końca pierwszej połowy było już 16:14 dla gospodarzy.

Po przerwie UKS wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, co jednak nie spowolniło drużyny przeciwnej, która do ostatniej sekundy nie pozwalała zwiększyć przewagi punktowej.

Na 13 minut przed końcem spotkania był remis 23:23 , jednak gospodynie  walczyły zawzięcie, finalnie doprowadzając rezultat do stanu 28:27, tym samym dostarczając sobie powodu do radości w postaci pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie .


W drużynie gospodarzy bohaterką meczu była Amelia Zawalich, która rzuciła aż 7 bramek.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Joseph22
Joseph22 31.07.2019, 23:12
Nazywam się Joseph Foucan. Potwierdzam również, że otrzymałem pożyczkę w wysokości 32 000 EUR u pana Bernarda Auclerta pożyczki między osobami fizycznymi po uzyskaniu pozytywnej opinii w obiecanym czasie, uzyskana umowa została ogłoszona 3 lub 4 dni po wysłanie wymaganych dokumentów uzupełniających. Precyzja telefoniczna została nam zadana w 2 punktach, co świadczy o powadze analizy naszego wniosku o finansowanie, która została przeniesiona niemal w momencie uzyskania ostatecznej umowy. Ja i moja żona zalecamy skontaktowanie się z panem Bernard-FINANCE jako organizacją finansową, proszę o kontakt e-mail: [email protected]
 
Uwaga: będziesz zadowolony
wnikliwy
wnikliwy 25.02.2019, 14:56
Tytuł tego artykułu powinien raczej zawierać "Gmina Kościerzyna" zamiast Kościerzyna, z racji chociażby tego, że klub zarejestrowany jest na terenie gminy a nie miasta.
Dede
Dede 22.02.2019, 20:50
to pozytywne niusy czekam na więcej takich, gratuluję
M Wojewski
M Wojewski 22.02.2019, 18:02
mecz był wspaniały a emocje były do końca. Gratuluję zwycięstwa i liczę na kolejne
Alice Z
Alice Z 22.02.2019, 07:40
Brawo dziewczyny, czekałem i si e doczekałem!!! Teraz będzie już tylko lepiej!!! Gratulacje
waldi
waldi 21.02.2019, 17:58
Brawo PCM
prawdziwy kibic
prawdziwy kibic 21.02.2019, 08:00
jak widzę takie wpisy jak poniżej to sobie myślę stwórz zakompleksiony chłopie drużynę. Znajdź osoby chętne do gry, zapal w nich pasję, znajdź pieniądze na treningi, wyjazdy, stroje i całą resztę. Jeźdź z drużyną całymi latami po kraju. Znoś porażki i ciesz się zwycięstwami. Latami wspinaj się po szczeblach awansów i dojdź z drużyną do super ligi. Jak to zrobisz, to wtedy wylewaj jad, jak to zrobisz, to możesz równać się z Męczykowskim. Jednak dopóki tego nie zrobisz oznacza, że wylewasz swoje frustracje, że nie jesteś w stanie osiągnąć tak dużo. Ja podziwiam dziewczyny, podziwiam trenera i życzę im dalszych sukcesów.
Kibic
Kibic 23.02.2019, 20:57
Trochę merytoryki poproszę a nie suche frazesy. Niby ja sfrustrowany, zakompleksiony, nic nie osiągnąłem ? A skąd ta pewność??? Śmiech mnie ogarnia i rozpacz, że nawet żadnych argumentów do obrony trenera nie możesz znaleźć. Fakty są takie, że każdy szanujący się klub i jego działacze nie trzymają na silę trenera, który przerżnął wszystkie mecze. To normalna i zdrowa praktyka podziękować komuś za współpracę po takiej ilości porażek / samych porażek!/ i miejscu zajmowanemu w tabeli! No chyba, że / jak to mi właśnie imputujesz/ ktoś właśnie leczy swoje kompleksy i frustracje, i chce coś osiągnąć trzymając się kurczowo swojego stołka :)
Ja dla dobra zespołu zwyczajnie bym sobie odpuścił...
Prawdziwy kibic
Prawdziwy kibic 23.02.2019, 22:07
stworzenie od podstaw drużyny i doprowadzenie jej do superligi poprzez porażki i jednak większość zwycięstw aby tam dotrzeć, to największy argument dla drużyny. Drużyna ma swoich kibiców którzy z nią są w dobrym i złym, drużyna nadal jest w super lidze i gra z najlepszymi z najlepszych. To są fakty. To jest coś czym Kościerzyna może się szczycić. To, że teraz jest gorsza forma całości, bo dziewczyny idą tam gdzie lepiej płacą to już inna bajka. Drużyna bardziej oddanego trenera nie znajdzie, który nie dość że nie bierze za to kasy to jeszcze do w dużym stopniu znajduje sponsorów takich jak pan Klat a jeszcze sam dokłada tyle ile może. Nie będzie lepszego trenera dla tej drużyny!!! a kibice no cóż są prawdziwi jak ja i inni i fałszywi podszywający się jak Ty.
Hubert
Hubert 23.02.2019, 23:42
zgadzam się z powyższym, szacunek wielki dla Męczykowskiego za to co zrobił i za to co robi nadal nie tylko dla drużyny ale dla sportu ogółem. Za pozyskaną kasę na SKS dla szkół, za motywowanie młodzieży i dzeciaków do aktywności sportowej.
KIBIC
KIBIC 19.02.2019, 13:57
A ja jeszcze z innej beczki. Czy w tym klubie gra choć jedna zawodniczka z naszego powiatu? To jeszcze nasz klub czy prywatna drużyna "legii cudzoziemskiej" ? Może przy takich wynikach lepiej sobie odpuścić ten wstyd i spaść kilka lig niżej dając pograć naszej zdolnej młodzieży? Mamy fantastyczne dzieciaki, dajmy im szansę!
Kibic
Kibic 19.02.2019, 13:07
Masz rację, ale przecież to prywatny folwark Meczykowskiego. Tylko u nas na Kaszubach taki Darek może brukowa, gdzie indziej byłby posmiewiskiem. Pozdrawiam i współczuję zawodniczki.
trener do zwolnienia
trener do zwolnienia 19.02.2019, 10:34
W każdym szanującym się klubie po tylu porażkach i zajmowanym miejscu w tabeli ten Pan TRENER już dawno pożegnałby się ze stanowiskiem!

Pozostałe