piątek, 29 marca 2024 15:31

Kościerzyna. Kolejne medale dla kościerskich pływaków

W dniach 23-24 lutego 2019r. odbyły się pierwsze w tym roku zawody World Cup Finswimming w Eger na Węgrzech. W zawodach brało udział 478 zawodników z 17 krajów, zawodnicy podczas Pucharu Świata rywalizują w kategorii senior +18 i junior 12-17 lat.

Po raz pierwszy w historii klubu zawodnicy UKS MANTA  podczas stojących na bardzo wysokim poziomie zawodów Pucharu Świata zdobyli 4 medale : złoty, 2 srebrne i brązowy. Po jednym medalu zdobyły kluby z Olecka i Chodzieży.

Szymon Kropidłowski zdobył złoty medal na 50 Bf i srebrny medal na 100Bf w kategorii junior, natomiast nasz senior Marcin Łukowicz zdobył brązowy medal na 50 Bf i srebrny medal na 100Bf.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się : Damian Kutela 4 miejsce na 50 Sf i 6 miejsce na 50 AP,
Szymon Kropidłowski 5 miejsce na 200 Bf i Marcin Łukowicz 6 miejsce na 200 Bf.

Nasi zawodnicy Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz są najlepszymi polskimi zawodnikami a nasz klub najlepszym polskim klubem podczas tej rundy Pucharu Świata.

UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 10 wybranych przez trenerów zawodników, gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych rekordów życiowych oraz trenerom panom  Adamowi Gnibie i Mateuszowi Szurmiejowi.

Wyjazd naszych zawodników na Puchar Świata do Eger na Węgrzech był możliwy dzięki pomocy ZPS Lubiana w Łubianie.