Kościerzyna. Nowe miejsce dla seniorów

  • 26.02.2019, 13:49
  • Redakcja
Kościerzyna. Nowe miejsce dla seniorów zdjęcię google
W Kościerzynie przy ul. 8 Marca otwarto Dzienny Dom Opieki Senior + .

Jest to wyjątkowa inicjatywa której celem jest aktywizacja osób starszych. Dla uczestników przygotowano szereg zajęć, które z pewnością uatrakcyjnią im spędzony czas. 

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 8:00 do 16:00. W plan zajęć stałych włączono spotkania z pielęgniarką i fizjoterapeutą . Ponadto przewidywane są także wyjazdy i spotkania z członkami z innych Domów Opieki

Placówka przeznaczona jest dla piętnastu pensjonariuszy , to w pełni wyposażony budynek przygotowany na to by spełnić niemalże wszystkie oczekiwania korzystających z niego mieszkańców Kościerzyny.

To nie jedyna tego typu forma pomocy społecznej, niebawem osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z mieszkania treningowego , w którym także będą przygotowane do życia w samodzielności.


Burmistrz Michał Majewski zapewnił także, że władze miasta będą na bieżąco obserwować potrzeby mieszkańców i dążyć do ich zaspokojenia.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Seniorka
Seniorka 28.02.2019, 09:20
W domu dla seniorów jak mowi pani dyrektor, dają im sniadanka i deserki. Takie zdrobnienia stosuje sie do dzieci, chyba ze starsze osoby traktuje sie jak dzieci. Moim zdaniem to brak szacunku dla seniorów. Tak nie należy robic.
lola
lola 28.02.2019, 21:53
I tutaj wychodzi brak doświadczenia w pracy z seniorami, osobami starszymi.... to smutne. POTRZEBNE SĄ PORZĄDNE SZKOLENIA.............................. litości!!!!
Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek 27.02.2019, 20:28
pani dyrektor chyba spodziewa się kolejnego dzidziusia, moje gratulacje. Wygląda pani kwitnąco, widać, że ciąża pani służy
Kasia
Kasia 27.02.2019, 19:31
Każdy ma prawo do oceny wiec i ja sie wypowiem. Nominacja tej osoby na stanowisko dyr bardzo kontrowersyjna.Pani Dyrektor jest osoba której nie da się lubić kto pracuje w MOPS wie oczym mówię dla niej liczy się kolejna para szpilek a nie dobro drugiego człowieka!
Monika
Monika 27.02.2019, 20:56
zgadzam się z Kasią w 100% i uważam, że w chwili obecnej w mops mają dobrze tylko te osoby, które donoszą na swoje koleżanki. Im więcej wydasz tym będziesz w lepszej sytuacji. Niestety tworzą się kliki i strach się odezwać do kogokolwiek. To nie jest prywatny folwark, ale instytucja państwowa. No ale jak widać pani dyrektor może robić co tylko chce bez żadnych konsekwencji. Czy w mops liczą się ludzie, klienci, pracownicy? Myślę, że nie.
Świeżo upieczony senior
Świeżo upieczony senior 27.02.2019, 14:09
Brawa dla p. Sylwii Trzebiatowskiej-Glok za doprowadzenie do szczęśliwego finału, bo Dzienny Dom Opieki Senior + był w Kościerzynie potrzebny od dawna. Zasługi p. Burmistrza też są tutaj wielkie. Lepiej późno, niż wcale. Malutkie Skarszewy wyprzedziły pod tym względem Kościerzynę o wiele lat. Miejmy nadzieję, że już niebawem w naszym Mieście powstanie drugi Dzienny Dom Senior +.
smutek
smutek 28.02.2019, 18:22
taka autopromocja skoro nikt tej osoby nie chwali... to trzeba się pochwalić samemu, to takie moje obiektywne przemyślenie.
Kościerzynianin
Kościerzynianin 27.02.2019, 17:36
Miałem osobiście do czynienia z panią dyrektor. Nie mam niestety dobrego zdania o tej kobiecie, a wręcz przeciwnie. Poczynając od współpracy jej męża z instytucją mops, co nie powinno w mojej ocenie mieć miejsca, a kończąc na tym jak traktuje pracowników tej jednostki, szczególnie tych z wieloletnim stażem. Jest to przykra sytuacja. Ten dom powstał tylko i wyłącznie dzięki uporowi pana burmistrza, nikogo więcej. Ponadto wątpię aby "świeżo upieczony senior" tak zachwycał się tą panią no chyba, że nie miał z nią do czynienia, a ten dom powinien być dla tych starszych seniorów, a nie świeżo upieczonych znajomych.
Kogo ja widzę
Kogo ja widzę 26.02.2019, 22:59
A co tam robi p. Zwiercan ? Jaki wkład ma ona albo pan i pani Karczewscy w powstanie tego domu ? Kampania wyborcza rękami mops? Kto ich pozapraszał ? Żenada !
Pani Dyrektor MOPS
Pani Dyrektor MOPS 26.02.2019, 20:03
Ta pani już po samym wyrazie twarzy i nastawieniu nie powinna pełnić swojej funkcji. Współczucia dla pracowników MOPsu i osób korzystających z usług tej instytucji
z mądrości ludowej
z mądrości ludowej 27.02.2019, 21:43
Każda żmija umiera od własnej trucizny, trzeba jej dać po prostu trochę czasu.

Pozostałe