Kościerzyna.Te urządzenia to prosty sposób na poprawę powietrza w mieście

  • 28.02.2019, 13:26 (aktualizacja 28.02.2019, 15:46)
  • Redakcja
Kościerzyna.Te urządzenia to prosty sposób na poprawę powietrza w mieście
Problem zanieczyszczeń powietrza na terenie Kościerzyny wciąż jest aktualny . W trakcie sezonu grzewczego nad całym miastem unosi się gigantyczna czarna chmura.

Od dłuższego czasu samorządowcy i działacze miejscy zajmują się m.in. znajdywaniem rozwiązań dzięki którym jakość wdychanego przez nas powietrza ulegnie poprawie . W tym celu we wtorek doszło do spotkania w terenie, Komisji ds. ochrony środowiska.

Inicjatorem działań w kierunku kompleksowej likwidacji smogu jest grupa Kościerskie Dymy przy Pomorskiej Fundacji EKOenergetycznej . Jednym ze sposobów redukcji spalin jest montaż palników Eco Wery 

Miejscem, w którym już doszło do montażu tego typu urządzenia jest piekarnia HELENKA miesząca się przy ul. Małej Dworcowej w Kościerzynie . Zdaniem właściciela piekarni - Arkadiusza Ruszera - sytuacja uległa ogromnej poprawie , ponadto pomaga to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy poprzez redukcje wykorzystywanego opału. 


 

Zanieczyszczenia których główną składową są liczne toksyczne pierwiastki są też poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia . 

Należy pamiętać o tym że czystość w największym stopniu zależy od nas samych, dlatego szczególną uwagę zwracajmy na to czym i w jaki sposób opalamy nasze domy.

Redakcja

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ekoludek
ekoludek 01.03.2019, 19:41
""""""16 sie 2016 - Nowoczesny kocioł o mocy 16 KW firmy Eko-Wery Teresa Strzelczyk przystosowane są do spalania różnego rodzaju opału redukując emisję ...""""
Już 3 lata ponoć na rynku,a ani słowa ile to kosztuje
prosze bardzo
prosze bardzo 01.03.2019, 19:34
Palniki - EkoStrzelczyk - Marian Strzelczyk - Eko Wery Marian Strzelczyk
ale jaja
ale jaja 01.03.2019, 08:06
Pan Ruszer mówi,że koszt nie jest taki duzy---to znaczy jaki?-pan nie wie???
Watpliwość
Watpliwość 01.03.2019, 08:05
ciekawe,kto produkuje te palniki Eco very???-czy to ma związek z promowanym produktem,a producent finansuje i opłaca tą inicjatywę?
Kanadyjczyk
Kanadyjczyk 28.02.2019, 16:32
Jak tylko widzę panią Łucję Ptaszyńską, to tak mi się chce palić plastikami, żę normalnie podbieram go z koszy somsiadów.

Pozostałe