Kościerzyna. Kolejny sukces kościerskich sportowców

  • 05.03.2019, 11:38 (aktualizacja 05.03.2019, 11:54)
  • Redakcja
Kościerzyna. Kolejny sukces kościerskich sportowców
Medalowy występ kościerskich karateków w Pile

Cztery medale zdobyli młodzi, kościerscy karatecy podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate Tradycyjnego w Pile, jaki rozegrany został w minioną sobotę. 

Zawody objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz prezydenta miasta Piła, zgromadziły na starcie ponad 300. zawodników reprezentujących 17 klubów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, mazowieckiego i pomorskiego. W tych silnie obsadzonych zawodach Kościerski Klub Karate-Do „Seiunchin”, reprezentowany był przez następujących zawodników: Roch Mazurkiewicz, Jakub Zwolakiewicz, Antoni Gdaniec, Hubert Mrowiński, Julian Rekowski, Julia Sadłoch, Amelia Gaszewska, Monika Pałubicka, Jakub Liedtke, Leszek Zwolakiewicz, Mateusz Bronk, Aleksander Gdaniec, Antonina Czarnowska, Mikołaj Sadowski. 

 

Wychowankowie trenera Wojciecha Mrowińskiego godnie reprezentowali region kościerski na ziemi wielkopolskiej. Spisali się na miarę swoich możliwości, choć w kilku przypadkach dała znać o sobie trema startowa, pozbawiająca naszych reprezentantów pozycji medalowych. Na wyróżnienie zasłużył Roch Mazurkiewicz, który po ubiegłorocznym zwycięstwie w Pucharze Polski Dzieci, kontynuuje złotą, medalową passę, nie schodząc w kolejnych zawodach z najwyższego stopnia podium. Niespodziankę sprawił Mateusz Bronk, który nie będąc faworytem uplasował się na drugim miejscu. 

 

Lokaty wywalczone przez kościerskich karateków:

Złoty medal: Roch Mazurkiewicz

Srebrne medale: Antonina Czarnowska, Mateusz Bronk

Brązowy medal: Antoni Gdaniec

Czwarte miejsca: Mikołaj Sadowski, Leszek Zwolakiewicz

 

Młodzi karatecy z Kościerzyny, już w najbliższy weekend będą mieli okazję do zdobycia kolejnych medali, gdyż wystartują w Wejherowie w Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego. Medale i dyplomy wręczał I zastępca Prezydenta miasta Piła Krzysztof Szewc. 

Redakcja

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 07.03.2019, 10:54
Brawo!!! Powodzenia i Pozdrawiam. Jurek
Swój...
Swój... 05.03.2019, 16:57
Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!! Jesteście wspaniali. A gdzie zawodnicy z pozostałych sekcji ?

Pozostałe