Kościerzyna. UKS PCM - grali w Superlidze, a mogą nie grać wcale

  • 13.03.2019, 12:44 (aktualizacja 13.03.2019 16:12)
  • Redakcja
Ważą się losy UKS PCM
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ważą się losy UKS PCM Kościerzyna. Z potwierdzonych już informacji wynika, że drużynę szczypiornistek przestaje finansować jej długoletni sponsor firma UNIBUD z Wielkiego Klincza, oznaczać to może ,że z powodu braku finansowania zespół przestanie istnieć.

 

 

KRÓTKA HISTORIA

Przypomnijmy, że początki współpracy pomiędzy firmą Unibud a UKS PCM , którego trenerem jest Dariusz Męczykowski sięgają 2009 roku .

 

Od roku 2006 do roku 2015 Uczniowski Klub Sportowy Powiatowego Centrum Młodzieży Kościerzyna (UKS PCM Kościerzyna) grał w pierwszej lidze . Rozegrał w tym czasie 142 mecze z tego 68 wygrał, siedem zremisował i 67 przegrał. 

 

SPONSOR

W 2009 roku sponsorem zespołu zostaje firma UNIBUD . Po czterech latach od rozpoczęcia współpracy zespół awansuje do superligi co stanowi niebywały sukces. W historii Powiatu Kościerskiego żadnej z drużyn sportowych nie udało się tego osiągnąć.

 

GRA W SUPERLIDZE

Występy w Superlidze to także wzrost kosztów. Zespół jest cały czas na dole tabeli i nie odnosi większych sukcesów. Grają w nim najsłabsze zawodniczki w lidze co jest  bezpośrednią przyczyną tak wielu porażek.  Zespół w Super Lidze rozegrał razem 60 meczy, z tego 15 wygrał, 2 zremisował a 43 przegrał.  Kolejnym problemem z którym nie poradził sobie trener było odejście znacznej części zawodniczek.

 

Współpraca z firmą Unibud zapewnia zespołowi wsparcie na poziomie ponad 50 tysięcy złotych, czyli więcej niż dają trzy samorządy, wspierające zespół kwotą 60 tyś zł rocznie . 

 

PROBLEMY FINANSOWE

 Eryk Klatt (dyrektor firmy UNIBUD): „ aby taki zespół mógł osiągać sukcesy i miał stabilną sytuację potrzeba około 2 milionów rocznie , a ja takich pieniędzy nie wyłożę. Jak powiedziałem ostatecznie wycofuję moje wsparcie”

 

dodaje jeszcze, że : „ nie chcę finansować działaczy tylko młode talenty”

 

Ponadto od tego sezonu każdy zawodowy zespół musi posiadać osobowość prawną co wymusza kolejne koszty , których nie chce ponosić dotychczasowy sponsor. 

 


CO DALEJ ?

Co raz częściej kościerscy sportowcy znajdują się na podium prestiżowych imprez sportowych w różnych dyscyplinach ,nie tylko w Polsce co z pewnością jest efektem ich ogromnych ambicji i poświęconej na to pracy. Czy w związku z tym stać nas jako lokalną społeczność na to, by zaprzepaścić taką formę promocji naszego regionu ?

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bez odbioru
bez odbioru 17.03.2019, 18:50
Ale śmieszne są te komentarze wychwalające zainteresowanego jako trenera, dyrektora i polityka. Bardzo mnie bawi ta śmieszność i małostkowość.
Jaki jest koń - każdy widzi.
Matka Polka
Matka Polka 17.03.2019, 19:42
to nie tylko trener ale przede wszystkim twórca UKS PCM, a jako dyrektora to sobie go bardzo chwalę i cieszę się, że moje dzieciaczki chodzą do tak dobrej kameralnej szkoły, gdzie zaszczepiono im miłość do sportu i do nauki
matka kaszubka
matka kaszubka 17.03.2019, 20:07
Jeszcze śmieszniej - prawdziwa groteska
olo
olo 15.03.2019, 11:19
Niektórym jad zalewa mózg na nazwisko M,ale tu chodzi o drużynę,zawodniczki chcą grać i grają w najwyższej lidze rozgrywkowej.Lepiej pomyślcie jak pomóc.Szacun dla Doroty grającej na dwójce,pacha dla mądrali nie mających pojęcia o sporcie(pozdrawiam Kibica w swoim żywiole)
Judyta
Judyta 15.03.2019, 14:48
zgadzam się z powyższym, zamiast ataków powinna być planowana pomoc dla drużyny właśnie w ciężkich czasach. To nasza drużyna jedyna z super ligi. Bardzo daleko zaszli i trzeba zrobić wszystko aby tam zostali.
KM
KM 18.03.2019, 06:29
co racja to racja! Judyto trafiłaś w punkt.
Matthew
Matthew 17.03.2019, 07:35
też się z tym zgadzam, zamiast niszczyć to trzeba przemyśleć sprawę i pomóc drużynie. W końcu to jedyna drużyna na pomorzu grająca w super lidze, a to świadczy o wielkiej pracy zawodniczek i trenera. Trzeba działać a nie atakować.
ortopeda
ortopeda 14.03.2019, 19:34
Ktoś tu wspomniał,że ten sport to zdrowie i promocja-no przepraszam bardzo-wg mnie taki sport to mordęga,stress i pewne inwalidztwo-sport wyczynowy nigdy nie jest dla zdrowia,tylko przeciwko
Krystyna Kościelska
Krystyna Kościelska 14.03.2019, 22:40
tak, ale to promocja zdrowia wśród młodzieży, co innego sport zawodowy a co innego sport w szkołach. Moja córka chodzi do szkoły w Nowej Karczmie i jest pasjonatką sportu. Staje się to jej pasją. Woli to niż siedzenie przed telewizorem czy telefonem. W tej szkole nie są tolerowane bezpodstawne zwolnienia lekarskie czy od rodziców z WF, tam dzieciaki mają wielką pasję i motywację do ćwiczeń. Widzą też, że dzięki ciężkiej pracy i pasji można zwiedzać, mieć wielu przyjaciół i dojść do czegoś. Podziwiam takie działania i cieszę się, że aktywność fizyczna wraca do łask.
Good
Good 14.03.2019, 11:32
Dla pewności tę drużynę powinno prześwietlić CBA i inne organy kontrolne. Tyle kasy dostawać od sponsora i jaki tego efekt? Gdzie tyle kasy wpompowano? Autobus od Unibudu, sala od Powiatu, ..... więc?!!! Gdzie ta kasa?! Słusznie zrobił pan prezes z Unibudu. Nie będzie utrzymywał samych "dyrektorów".
Marek J
Marek J 14.03.2019, 18:44
dlaczego podważasz transparentność drużyny?? To jest oszczerstwo, wszystko jest do sprawdzenia na stronie klubu. Nie raz były nasyłane kontrole i nic nie znalazły. Oczywiście po donosach, anonimach jak za komuny. Ta drużyna działa zgodnie z prawem. Niestety zbyt dużo osób zaczęło ją niszczyć, wykańczać i teraz mamy tego skutki tej całej nagonki.
Dorota
Dorota 15.03.2019, 06:18
z tego co wiem, to finanse drużyny były już wiele razy prześwietlane i jedno co zdziwiło kontrolujących to to, że drużyna z super ligi ma tak małe dofinansowanie w porównaniu do innych tego typu drużyn w Polsce. Przepaść finansowa jest niesamowita, a przecież trzeba kupić sprzęt, zapłacić za przejazdy, zakwaterowania, lekarzy stroje itd. No ale jak Marek napisał wszystko można sprawdzić na stronie klubu na co poszły pieniądze. Ja jestem dumna, że przez tyle lat byłam w tym zespole. Nawet po urodzeniu pierwszego i drugiego dziecka wróciłam do gry, bo piłka ręczna to moja pasja i dałam z siebie wszystko. Ciężko mi patrzeć jak się nie docenia tego co drużyna i trener osiągnęli, ale niszczy się cały dorobek UKS PCM poprzez co niektóre chamskie wpisy,
Fun
Fun 15.03.2019, 08:39
Doroto ale to Twój wpis jest niskich lotów delikatnie ujmując.
Kibice nie chcą zamieszania wokół swojej drużyny tylko chcą mieć frajdę i fun z jej gry, a tego brakuje. To normalne i logiczne, że z tego stanu rzeczy rozlicza się trenera i działaczy. Skoro wątpliwości ma sponsor wycofując się z finansowania to co dopiero my kibice mamy myśleć?
Życzę mojej drużynie szybkiego odbicia od dna. 😊
Kaszuba
Kaszuba 17.03.2019, 09:09
zamieszanie robią przeciwnicy polityczni Męczykowskiego, a nie kibice. Kibice to zwarta struktura osób dopingujących naszą drużynę, znamy się,, spotykamy na meczach i widzimy, że zwykli ludzie nie wylewają pomyj na trenera, ale wspierają go w dobrych i złych chwilach. W końcu gdyby nie jego determinacja, to nie mieli byśmy drużyny w super lidze. Znam wiele osób spośród mieszkańców naszego miasta, zawodniczki, ich rodziny, kibice, spora załoga nauczycieli nie tylko WF, którzy murem stoją za drużyną i trenerem. Widać to zresztą na meczach. .
adam
adam 14.03.2019, 10:49
No zaraz. Słyszałem z wypowiedzi Męczykowskiego, że dziewczyny grają "za dojazdy", czyli za jakieś drobniaki. To z tego wynika, że "działacze", brali jakieś grube pensje wypłacane przez UNIBUD? Ilu było tych działaczy? Kto to jest, poza dyrektorem (tym w okularach)?
JA
JA 14.03.2019, 08:39
Zastanawia mnie fakt, że Pan Męczykowski tak kurczowo trzyma się swojej posady. Rozumiem jego zasługi i wkład w sukcesy tej drużyny ale to ju przeszłość i dla jej dobra sam powinien już dawno zrezygnować. Nie bronią go już ani wyniki, których od bardzo dawna nie ma (a trwanie przy tym sztabie szkoleniowym skutkowało ostatnim miejscem w tabeli), ani zaufanie społeczności i sponsorów (o słynnej wolcie w czasie wyborów i po nich) chyba nikomu nie trzeba przypominać).
Reasumując: "kończ Pan, wstydu oszczędź"!!!
Wojciech Filipski (kr)
Wojciech Filipski (kr) 14.03.2019, 13:44

Zaufanie publiczne jest bardzo duże co widać po wynikach. Przecież w wolnych wyborach ludzie na niego głosowali i ja też. Wdzięczny mu jestem za stworzenie tej drużyny i za tak duża promocje Kościerzyny. Uważam, że ma dużo zasług w tym co robi. Teraz ma zaś gorszy okres. Jednak zawsze po cięższych czasach przychodzą te lepsze. Drużynie i trenerowi życzę wszystkiego dobrego.
Kibic
Kibic 14.03.2019, 15:02
Tu nie chodzi o wybory p. Filipski tylko o wyniki sportowe i wyjaśnienie finansów drużyny. Ten sezon to kompletna,klapa i nie można mówić, że nic się nie stało. Stało się bo trener nie podołal swoim trenerskim obowiązkom dlatego pytanie czy nie za dużo ma na głowie? jest zasadne. Wszyscy kibicujemy drużynie ale trzeba mieć zdrowy osąd tego wszystkiego i wyciągnąć wnioski.
Prawdziwy kibic
Prawdziwy kibic 14.03.2019, 16:32
tak jest ten sezon jest kiepski, wsparcie drużyny jest takie jak widać. Hala dla drużyny jest dostępna za darmo tylko jeden raz w tygodniu, aż przykro się patrzy jak temu człowiekowi się rzuca kłody pod nogi. Im ktoś jest lepszy tym bardziej się go niszczy. Zdrowy osąd, a może jednak konkretne działania na rzecz drużyny. Przecież wykupienie samej licencji to koszt około 30 000 na rok, a gdzie reszta? Na t trzeba mieć fundusze i wsparcie. Jeżeli nie chcemy wspierać drużyny super ligi teraz kiedy tej pomocy najbardziej potrzebuje to kogo mamy wspierać? Drużyny, które przez tyle lat nie wspięły się tak wysoko?
K
K 14.03.2019, 17:29
Pływacy, sporty walki, lekkoatleci i inni, którzy osiągnęli w swoich dyscyplinach mistrzostwo bo ciężko pracują i mają odpowiedzialnych trenerów to ich trzeba wspierać bo nie bawią się w politykę. Nie stać nas na zaspokajanie rozdymanych ego działaczy i ich ciągłych żądań finansowych. Jeden wygrany mecz w sezonie to nie przypadek to trenerska porażka. Pan trener nie ma sobie nic do zarzucenia? - ciekawe.
Winni porażek są sponsorzy, samorządowcy no i oczywiście sędziowie .
Trump
Trump 16.03.2019, 07:52
no i tutaj jest pies pogrzebany polityka i nagonka polityczna. Nie chodzi o drużynę, ale o kilku konkurentów politycznych, którzy wykorzystują obecną złą passę UKS PCm do tego aby niszczyć Męczyka. Zabierzcie się do pracy i od zera stwórzcie coś dobrego w naszym regionie, a nie tylko podpinacie się pod prace innych. To jest żałosne.
Anty pus
Anty pus 14.03.2019, 18:46
Tobie nie chodzi o sport ale o politykę co widać po wszystkich twoich wpisach pod tym tematem. Jad ciebie zalewa i zazdrość, że Męczykowski ciężką pracą robi tak dużo pozytywnych rzeczy dla lokalnej społeczności, że wygrywa wybory i jest zwyczajnie lubiany za to, jaki jest.
Kibic
Kibic 14.03.2019, 06:00
A nie mówiłem (pisałem) ? Lepiej niech dziewczyny nie grają, a pozostanie jedynie sam trener i jego cotygodniowe wypowiedzi o tym ze sędziowie byli źli, albo jakaś "zaciążyła" i że nie ma "piniendzy".
walus
walus 13.03.2019, 23:27
Panie Burmistrzu, jaka młodzież z miasta korzysta tzn. gra w uks pcm garczyn?
Paweł
Paweł 13.03.2019, 22:06
Panie Dariuszu- ma pan tyle spraw na głowie,tyle obietnic wyborczych,może weźmie się pan za to???-szkoła,której jest pan dyrektorem też wymaga zmian. może przestanie sie pan bawić w drużyny ligowe-niech pan spojrzy w swój pesel-dość błaznowania
Regina
Regina 16.03.2019, 18:58
moje dziecko chodzi do szkoły w Nowej Karczmie i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Przede wszystkim zaszczepia się tam chęć do nauki i do sportu. Wszystkim rodzicom życzę aby ich dzieci tak chętnie chodziły do szkoły jak moje.
Oli
Oli 14.03.2019, 14:31
Przykro się czyta ten zmasowany atak. Człowiek stworzył wspaniałą drużynę i wiele lat robił wszystko aby ją wypromować. No ale zmiast wsparcia są ataki. To jest Polska właśnie.
kibic
kibic 14.03.2019, 14:55
Zmasowany atak to jest ale ze strony działacza, a komentarze to opinie do powyższego artykułu. Ja się nie dziwię tym pytaniom internautów bo po zapoznaniu się z treścią same się nasuwają. Gdy drużyna przegrywa należy się zastanowić dlaczego. To trener i działacze powinni się wytłumaczyć przed kibicami i podjąć jakieś kroki naprawcze, a nie ślepo brnąć w samozachwycie na niekożyść zespołu. Trzymam kciuki za dziewczyny.
emeryt/wuefista
emeryt/wuefista 13.03.2019, 22:03
wg mnie piłka ręczna to jest dyscyplina szkolna,uczniowska i nie ma potrzeby,aby nasi byli w jakiś ligach-niech graja za darmo dla rozrywki.
Za moich czasów w piłkę ręczną grało się na lekcjach wf w szkole podstawowej.W ogólniaku i na studiach królowała piłka siatkowa. Kto, prócz trenera, ma ambicje,aby grać w lidze???
fakt czy jaja
fakt czy jaja 13.03.2019, 21:49
Co???-czy to pomyłka?? dwa miliony rocznie???
A może ktoś ujawni-kto gra w tej drużynie??? bo ciągle słyszę,że ludzi z powiatu kościerskiego jest najmniej,więc skąd Daro ma te dziewuchy???
JA
JA 13.03.2019, 17:50
Ja się zapytuję: kogo finansujemy? Czy w tym zespole jest chociaż jedna grająca mieszkanka naszego powiatu? Może warto sponsorować nasze dziec czy młodzież?
Mart ta
Mart ta 14.03.2019, 14:51
W tym zespole grała niejedna dziewczyna z naszego miasta czy powiatu. Ten zespół to też ogromna promocja zdrowia czy sportu. To też promocja miasta czy regionu.
Jaka przyszłość
Jaka przyszłość 14.03.2019, 15:29
W chwili obecnej to antypromocja trenera i działaczy i skończmy z czasem przeszłym bo wybory już za nami. Teraz najważniejsze pytanie co z przyszłością drużyny. Uważam, że dopóki trener będzie traktował zespół jak swój prywatny golarki to ta przyszłość rysuje się na szaro.
Samorzadowiec
Samorzadowiec 13.03.2019, 16:29
Dobrze ze Starosta nie znizyla się do poziomu PRZEDMÓWCY. 😉 DARO wstyd - coś niedobrego się z tobą dzieje. Może jakieś badania na nogi bo na głowę z pozno
Nowokarczmianin
Nowokarczmianin 13.03.2019, 15:59
Powinniście jeszcze udostępnić filmik z meczu niedzielnego w nowej karczmie. Pokazuje prawdziwe niecenzuralne zachowanie dyrektora Meczykowskiego na meczu. To dopiero jest szok
CBA
CBA 13.03.2019, 14:36
Niech ten Pan sponsor powie gdzie jest Dębowa 2 lepiej
Kibic
Kibic 13.03.2019, 14:10
"nie chcę finansować działaczy tylko młode talenty”
A kto jest tym działaczem?
Wszytko jasne dlaczego p. Klatt się wycofał.
Dla tego działacza teza nie do obrony.
Szkoda zespołu ale na miejscu p. Eryka też bym wycofał się ze sponsoringu bo wygląda na to że w drużynie najważniejsi są "działacze".

Pozostałe