Świąteczne prezenty z Cölbe

  • 30.12.2015, 10:05 (aktualizacja 12.01.2016, 09:43)
  • Mat. nadesłane
Świąteczne prezenty z Cölbe
Jak co roku członkowie stowarzyszenia "Partnerschaftsverein Cölbe- Koscierzyna e.V." z partnerskiej gminy Cölbe nie zapomnieli o ludziach samotnych, rodzinach wielodzietnych i niepełnosprawnych z miasta, gminy i powiatu Kościerzyna.

70 paczek - każda o wartości 100 zł, zostały zapakowane przez członków stowarzyszenia i przekazane wybranym rodzinom przed Świętami Bożego Narodzenia.  Część paczek została w Wigilię rozwieziona po okolicznych miejscowościach do osób starszych lub rodzin wielodzietnych (osoby te albo nie były w stanie ze względu na stan zdrowia lub brak auta dojechać na spotkanie). 

Taką akcję przeprowadzają Niemcy z zaprzyjaźnionego Cölbe regularnie już od wielu lat - pierwszy transport odbył się w 1989 roku. 

Aga Sauerwald - prezes stowarzyszenia z Cölbe: Jesteśmy zadowoleni, że pomimo trudności ciągle nam się udaje zorganizowanie tej, już tradycyjnej, akcji paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Jest to dla nas corocznym wyzwaniem  - przede wszystkim logistycznym, więc cieszymy się za każdym razem, ze wszystko sprawnie jest przeprowadzane i ze potrafimy wyczarować niejeden uśmiech na twarzy dzieci czy tez chorych.

Partnerstwo między gminą i miastem Kościerzyna z gminą Cölbe w Hesji świętuje w 2016 roku 25-lecie istnienia. Spotkania na oficjalnej płaszczyźnie, wymiany młodzieży szkolnej, harcerzy, sportowców i grup folklorystycznych jak i przeróżne warsztaty oraz projekty są przeprowadzane regularnie w Polsce i w Niemczech. 

Oba kluby partnerskie: (koscierskie) Stowarzyszenie Kościerzyna-Cölbe i (cölbowskie) stowarzyszenie Cölbe -Koscierzyna życzą wszystkim mieszkańcom miasta, gminy i powiatu Kościerzyna szczęśliwego Nowego Roku 2016! 

 

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do Wielebny
do Wielebny 02.01.2016, 16:41
nie mogę podać szczególów, gdyż już mnie postraszono sprawą sądową; chodzi konkretnie o to,że prywatne banki działają na podstawie kodeksu cywilnego i jak cię zrobią w konia,to ty ich musisz skarżyć w sądzie i zapłacić procent od kwoty,o którą toczy się spór-jak do tego doliczysz adwokata-to wcale ci się nie opłaca;taką wykładnie otrzymałem w jednym z kościerskich banków i jeszcze powiedziano mi,że mogę sam otworzyć bank,ale najpierw mam znaleźć sobie dobrego adwokata a potem załatwiać resztę formalności,adwokat to największy kapitał takiego prywatnego banku
Sylwek
Sylwek 30.12.2015, 20:17
Aga jesteś niezawodna.
Sylvester Stallone
Sylvester Stallone 30.12.2015, 17:55
Sylwester w K-na będzie robiony kiedyś ?
heheszki
heheszki 30.12.2015, 17:39
|
|
|
\/
RURA
Może radni się zainteresują? Może lokalne media?
Może radni się zainteresują? Może lokalne media? 30.12.2015, 15:39
W kościerskich sklepikach i barach sprzedaje się dzieciom i młodzieży papierosy na sztuki! Ich właściciele zrobili sobie z tego podstawowych dochód swej działalności i nie mają żadnej świętości - bez znaczenia ile małolat ma lat, ich kasa musi się zgadzać! Na ulicy Kartuskiej korzystają od lat bez problemu wszyscy uczniowie z podstawówek, szkoły specjalnej, drzewnej i LO. Gdzie jest Straż Miejska, gdzie jest Policja? W Bytowie i Chojnicach poprzez prowokacje policyjne raz dwa sobie z tym poradzono! U nas wszyscy udają, że tego nie widzą - zwłaszcza my dorośli codziennie przechodzący obok tej patologii!!!
Może radni się zainteresują? Może lokalne media?
Wielebny
Wielebny 30.12.2015, 20:18
Podaj szczegóły to się zajma.
PROPOZYCJA DLA PORTALU
PROPOZYCJA DLA PORTALU 30.12.2015, 11:02
a może tak zająć się parabankami działającymi w mieście???Mieszkańcy uważają,że wszystkie "banki" są państwowe,a tak nie jest,większość to prywatna inicjatywa i o tym pożyczkobiorcy powinni wiedzieć- umowy są jak zwykle wielostronnicowe,pisane maczkiem i jeszcze nie nauczyliśmy się ich czytać!!!!!Miałem już "wtopę",więc uprzedzam. Może portal zacznie zapraszać na rozmowy właścicieli??? to mieszkańcy trochę szerzej otworzą oczy!!!!
admin24
admin24 30.12.2015, 13:57
Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie , od mieszkańców.
Sobiepan
Sobiepan 30.12.2015, 10:59
A My nadal potrafimy tylko brać??

Pozostałe