Gmina Kościerzyna. Kolejne przystanie dla kajaków

  • 26.03.2019, 13:37
  • Redakcja
Gmina Kościerzyna. Kolejne przystanie dla kajaków
Już niebawem rozpoczyna się kolejny sezon turystyczny . Jak wiadomo na terenie naszego powiatu w tym czasie jedną z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku jest kajakarstwo. Specjalnie dla miłośników tego typu wypoczynku budowane są nowe miejsca postoju.

Gmina Kościerzyna pozyskała fundusze na budowę przystani i przenosek kajakowych na rzekach Wda i Wierzyca. Zakończenie wszystkich robót budowlanych przewidywane jest na koniec roku 2020. 

 

W JAKIM CELU ? 

 

Przebycie szlaku kajakowego to z reguły nie mniej niż kilka godzin i wiąże się to z dużym wysiłkiem fizycznym. Na turystach często wymusza to chęć postoju w celu odpoczynku . Budowane przystanie mają stanowić miejsca , w których taki postój będzie możliwy. 

 

GDZIE?

 

Projekt zakłada wybudowanie przystani dla kajaków na terenie 4 gmin (Gminy Miejskiej Kościerzyna, Gminy Kościerzyna, Gminy Stara Kiszewa i Gminy Skarszewy ) . W ramach powyższych przystani kajakowych powstać mają pomosty oraz miejsca odpoczynku składające się z: wiat, ławo-stołów, koszy na śmieci, osłon sanitariatu, suszarek na kajaki oraz ciągów komunikacyjnych. 

 

CO PONADTO ?

 

Niebawem także nad jeziorem Wierzysko również powstanie jedna z takich przystani . 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 27.03.2019, 14:16
Brawo gmina

Pozostałe