Powiat Kościerski. Będą strajkować w prawie całym powiecie

  • 27.03.2019, 12:50 (aktualizacja 27.03.2019, 16:34)
  • Redakcja
Powiat Kościerski. Będą strajkować w prawie całym powiecie
Już niebawem w Polskich szkołach nauczyciele mogą nie stawić się do pracy. A to za sprawą zapowiadanego strajku pracowników oświaty, którzy domagają się podwyżek.

W szkołach i placówkach  z którymi nie doszło do porozumienia w sprawie podwyższenia wynagrodzeń odbyło się referendum strajkowe, z którego wynika że protest poprze ok. 90% pracowników szkół w całej Polsce. 

 

W Powiecie Kościerskim poza trzema szkołami : w Wielkim Klinczu, Kornem i Niedamowie , wszystkie pozostałe wezmą czynny udział w proteście. 

 

Strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia i trwać będzie aż do odwołania, co strasznie niepokoi rodziców i uczniów ze względu na zbliżające się egzaminy w szkołach.

 

Pracownicy oświaty zapewniają, że włożą wszelkie starania w to , by ten zbiorowy protest w negatywny sposób nie wpłynął na edukacje i planowane egzaminy końcowe

 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 02.04.2019, 12:07
A co z obsługą o nich nigdy się nie myśli
Pracujący Rodzic
Pracujący Rodzic 01.04.2019, 01:05
Zgadzam się, że nauczyciele zarabiają mało, ale wkurza mnie ten brak uczciwości. Naprawdę się Wam wydaje, że jesteście jedyną grupą zawodową, która pracę do domu musi zabrać?Jedyną, która się dokształca na podyplomówkach albo kursach? Wszystkie ferie i wakacje wolne. Okolice świąt, gdy najtrudniej zdobyć urlop - wolne. Roczny urlop się należy. Trzynastka się należy.
Jeżeli ktoś tu napuszcza rodziców na nauczycieli, to najbardziej robią to sami nauczyciele. Możecie walczyć o więcej kasy, strajk też jest OK, ale przestańcie się już użalać nad Waszym ciężkim losem, bo słuchać się tego nie da.
Adam
Adam 29.03.2019, 13:47
Mam nadzieję że egzaminy się nie odbędą i do szkół średnich pójdzie potrójny rocznik.
majk
majk 29.03.2019, 10:48
Do Rafała
Drogi Rafale, bardzo zaciekawił mnie Twówj wpis, a właściwie dane, które zaprezentowałeś. Oczywiście prawdą jest, że nauczyciele, że są nauczyciele, którzy dorabiają na emeryturze, mają dużo wolnego - ferie, wakacje, święta itp. Tylko z jednym się nie zgodze - z kwotą zarobków za 18 godzin tygodniowo - co jest tzw. gołym etatem. Nauczyciel dypomowany ma pensję zasadniczą, czyli za goły etat 3443 zł - BRUTTO. Odejmij od tego około 30 proc. (składki, podatek itp), a wyjdzie Tobie kwota netto, czyli w przybliżeniu ok. 2400 zł. Pozdrawiam
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 01.04.2019, 09:31
Po przepracowaniu 20 lat (a prawie każdy z nich tyle pracuje dochodzi i to z urzędu dodatek stażowy, o innych dodatkach nie wspominam. Tak więc nie 3443 a 4150 i to minimalnie.
Rodzic
Rodzic 01.04.2019, 10:33
Do tego jeszcze trzynastka, która podnosi pensję średnio o 8,5%. Pewnie i tak powinno to być więcej, ale niech nauczyciele będą uczciwi pisząc o swoich zarobkach...
Ges
Ges 29.03.2019, 15:08
No dobrze, w takim razie 2.400 na rękę za 18 godzin pracy tygodniowo to twoim zdaniem małe zarobki? Przeciętne wynagrodzenie za 40 godzin pracy w tygodniu nie wynosi anie 2.000..
Gęś
Gęś 30.03.2019, 20:50
Minimalnie 2.250 !!!
Rafał
Rafał 29.03.2019, 06:40
Strajk? Kto wam nauczyciele każe pracować w zawodzie? Skoro macie tak ciężko i mało płacą to zmieńcie zawód. Jest masa wykwalifikowanych nauczycieli poza zawodem bo "starzy" nauczyciele siedzą dorabiając na szkolnej wcześniejszej emeryturze i blokują etaty. Poza tym czy naprawdę tak mało zarabiacie? Skoro nauczyciel dyplomowany z etatem 18 godzin tygodniowo (!!!) zarabia 3600 netto. Wakacje wolne, ferie wolne, przerwy świąteczne wolny... źle? Do tego oczywiście dorabiacie na korepetycjach bo dzieci nie umiecie nauczyć!
belfer
belfer 29.03.2019, 00:15
Cześć. Cieszę się, bo odłożyłam sprawdziany i inne szkolne zajęcia na jutro- już po północy, pora spać. Normalka, nie narzekam. Ciepło pozdrawiam:)
sowa
sowa 29.03.2019, 00:03
Moi drodzy- Ci, którzy tak plują popiołem, że aż robi się szaro- zapraszam do szkoły. Do tej dzisiejszej, nie tej, którą pamiętacie z własnej autopsji-szybko przestaniecie być "ekspertami", a wielu z was szybko się stamtąd ulotni- do LIDLa na przykład.
marek
marek 28.03.2019, 15:46
Znowu wczoraj pouciekali z sesji? Co tam się wyrabia, biją czy co ?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 28.03.2019, 13:08
Nauczyciele, nie wszyscy ale większość to leniwa, bardzo roszczeniowa grupa osób, która poza czubkiem własnego nosa nic nie widzi. Za mniej niż pół etatu z płatnym urlopem w potrójnym wymiarze "normalnego" zjadacza chleba to ile w końcu chcą zarabiać? Przessadzają i tyle
Też wnikliwy
Też wnikliwy 28.03.2019, 14:44
Jak zwykle przesadzasz wnikliwy kaszubie, a po twoich wpisach uważam, że to ty jesteś bardzo roszczeniowy.
Wspierajmy środowisko nauczycieli?
adam
adam 28.03.2019, 11:58
W głowach im sie poprzewracało. Owszem jestem za tym, żeby Polacy godnie zarabiali w każdym zawodzie, ale za solidną pracę. A solidnych nauczycieli jest garstka. Większość, to leniwi oportuniści, którzy zamiast solidnej metodyki nauczania prowadzonej w szkołach i na zajęciach z uczniami, obarczają ich tylko nadmiernym i nieuzasadnionym zadawaniem prac domowych, które poza stratą czasu i zmęczeniem nic nie wnoszą do rozwoju ucznia. A przecież nie wszyscy rodzice mają czas albo zdolności intelektualne, aby w domu coś takiemu uczniowi wytłumaczyć czy pomóc, w sytuacji kiedy on sam sobie z czymś nie radzi. Nauczycielstwo to służba. Trzeba uczniowi spojrzeć w oczy, porozmawiać z nim, przekonywać, tłumaczyć, uczyć, pokazywac drogi do robienia postępu, być z nim w bliskim kontakcie i znać jego potrzeby. Nie wystarczy powiedzieć rodzicowi, że jego dziecko się nie uczy i ma słabe oceny. A dlaczego się nie uczy? Dlaczego ma słabe oceny? Co szkoła zrobiła w kierunku poprawy? Co zrobił konkretny nauczyciel aby uczeń robił postępy i osiągał lepsze oceny? Nie wystarczy zasłaniać się ilością uczniów w klasie i szkole i niemożnością pomocy każdemu z nich. Jak sobie nie radzisz z ilością uczniów, to zmień zawód. Chciałbym żeby nauczyciele zarabiali po 20 tys. zł/miesięcznie. Ale pod warunkiem, że będą to fachowcy, niemal eksperci w swojej dziedzinie a nie jacyś absolwenci licencjatów, poprzyjmowanych przez znajomości lub inni abnegaci nie potrafiący uczniów niczego nauczyć. I winę za niepowodzenia uczniów będą brać na siebie i będą rozliczani z każdej oceny niedostatecznej.
Siostra nauczycielki
Siostra nauczycielki 30.03.2019, 09:47
Pan żartuję, prawda? Lub nie ma pojęcia o współczesnej szkole
Ola
Ola 28.03.2019, 10:24
Nie ma nauczycieli z powołania!
Tylko chodzą i marudzą na pensję wieczne zmęczenie i że młodzież nic nie warta!! Oczekują szacunku ale jak uczeń chcę przedstwać swoje argumęty to nie może uauczyciel( władza) zawsze ma i tak rację a często okazuje się że nsuczyciel jej nie ma!!!!! Tylko duma nie pozwala się im do tego przyznać
Adam
Adam 29.03.2019, 13:40
Mocny argumęt
ojciec
ojciec 28.03.2019, 10:12
popieram żądania nauczycieli, popieram ich akcję strajkową
Janek
Janek 28.03.2019, 08:53
biedni prezesi ZNP niech jeszcze parę funkcji zaczną piastować to żeby pracowali uczciwie doba powinna trwać co najmniej 96 godzin
Hejt
Hejt 28.03.2019, 07:55
Większość tych komentarzy ,to kolejna mowa nienawiści!
Rodzic, nie baran
Rodzic, nie baran 28.03.2019, 07:37
Ja też jest rodzicem.Dziwi mnie niechęć do nauczycieli.Rodzice,możecie prowadzić edukację domową.Sfrustrowane osoby z problemami emocjonalnymi,barany,darmozjady ,egoiści.Przecież ci LUDZIE was też uczyli.Wychodzi więc na to ,że nasze społeczeństwo to same barany,egoiści, darmozjady i osoby sfrustrowane.
realista
realista 28.03.2019, 07:24
Aż takiej biedy niema, co ciekawe,skąd biorą czas radni nauczyciele skoro mają tyle obowiązków.....

http://bip.koscierzyna.gda.pl/…
https://koscierzyna.e-bip.eu/u…
Aneta
Aneta 28.03.2019, 07:01
To moze dzieci niech tez strajkują i nie noszą do szkoły plecaków. Juz widze zrozumienie i wsparcie nauczycieli. Czego uczycie nasze dzieci? Że by coś zdobyć nie należy przbierać w środkach? Że dla pieniędzy można wszystko kosztem innych?
Batman
Batman 27.03.2019, 22:29
A może ktoś zaprotestuje w sprawie przeładowanych tornistrów ? Nieeeeee. To ich nie obchodzi. Oni tylko podobno uczą.
Katarzyna
Katarzyna 27.03.2019, 22:26
Ten cały system nauczanie jest do *** ! Oni powinni protestować w sprawie zmiany chorego systemu kształcenia. Świat wokół nas jest cyfrowy a szkoła na ten temat milczy. Zamiast uczyć logiki i poruszania się w tym świecie , każą wykuwać daty i formułki. Barany a nie nauczyciele.
ktos
ktos 27.03.2019, 22:23
Ktoś pisał o Dera czy mam malo. szef zwiazku, dieta radnego, może pensja, 500+ za dzieci i jeszcze mało. Żal...........
taki jest stan