Kościerzyna. Sukces uczniów Prymusa

  • 28.03.2019, 10:13 (aktualizacja 28.03.2019, 13:43)
  • Redakcja
Kościerzyna. Sukces uczniów Prymusa
Ogromnym sukcesem dla uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej Prymus zakończył się ich udział w Eliminacjach Regionalnych 28. edycji ogólnopolskiego konkursu Odysei Umysłu, zorganizowanych w Gdańsku.

Odyseja Umysłu obecna jest w Polsce od ponad 25 lat. Od tego czasu w programie wzięło udział w sumie ponad dwadzieścia tysięcy polskich Odyseuszy. Celem tej światowej imprezy jest rozwój  kreatywności młodych ludzi i promowanie umiejętności myślenia. 

 

Zwycięska w tegorocznych eliminacjach regionalnych grupa uczniów z Prywatnej Szkoły Prymus w Kościerzynie, przygotowała przedstawienie pt. "W pracowni mistrza Leonarda" , opowiadające o jednym z wynalazków , który został na początku wyśmiany przez ludzi, a później znalazł swoje zastosowanie. 

 

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się : Skład drużyny: Antonina Ossowska, Mateusz Stencel, Zuzia Koszałka, Wiktoria Wajer, Anna Bruniecka, Stefan Sokołowski, Iga Borowicka oraz trenerzy Justyna Wołoszyk - Brzezińska oraz Anna Kowalke.

 

Młodym Kościerzakom kreatywności jak widać nie brakuje. Trzymamy kciuki za ich występ na eliminacjach ogólnopolskich i liczymy, że będą nas dumnie reprezentować podczas finałów w Stanach Zjednoczonych. 


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

realista
realista 31.03.2019, 14:24
Ilu etatowych nauczycieli tam pracuje??? za których szkoła odprowadza składkę ZUS? Z tego co wiem,to nauczyciele są z różnych szkół,nawet ze wsi opłaca się przyjechać,a składki ZUS opłaca szkoła macierzysta,czyli państwowa,w której pracują na etatach-państwo traci-prywaciarz zarabia-kto to wykombinował??
tak uważam
tak uważam 31.03.2019, 14:19
Rozbuchanie prywatnych szkół-to trumna dla edukacji,ale ktoś to chytrze wymyślił.Prywatnie zdaje się maturę,robi studia,doktoraty-to wszystko zależy od grubości portfela
nauczyciel
nauczyciel 31.03.2019, 17:40
Matury nie mozesz zdawac prywatnie tylko zdajesz w innej panstwowej szkole! Wiekszosc uczniow ze szkol prywatnych albo nie podchodzi do matury albo jej nie zdaje! Poziom nauczania w szkolach prywatnych jest zatrwazajaco niski! W wiekszosci pracuja tam wykonczeni nauczyciele, ktorzy maja pelne etaty w szkolach panstwowych! Sam pracowalem w takim systemie ponad dwa lata! Rodzice tych dzieci mysla, ze bezstresowa szkola zrob za nich wszystko: wychowa i nauczy !
Ja
Ja 31.03.2019, 11:47
I po co ta zazdrość Kaszuba!!!. Coś nie tak poszło tobie w życiu???
Kaszuba
Kaszuba 31.03.2019, 14:14
Zazdrosc? Hahaha, politowanie! Chyba u ciebie nie poszlo cos tak w zyciu, bo nie potrafisz przeczytac prostego postu! Co, tez poslales swoje latorosla do tej szkolki azeby za bardzo sie nie przemeczaly intelektualnie?
Kaszuba
Kaszuba 30.03.2019, 22:49
Typowo promocyjna informacja! Poziom nauczania w tej szkole daje duzo do zyczenia a uczniowie tez nie sa orlami! Kazda inna panstwowa szkola ma dwa razy wyzszy poziom nauczania! Biedne te dzieci, czesto ludzi, ktorzy maja pare groszy wiecej w kieszeni (mysla, ze sa bogaci, hahaha), bo beda musieli mocno wszystko nadrobic azeby zdac panstwowe egzaminy w "normalnej" szkole! W Europie Zachodniej mlodziez uczeszczajaca do szkol prywatnych zdaje zaledwie w 25 procentach mature!
Bezstronny
Bezstronny 31.03.2019, 13:46
Kazdy rodzic sam decyduje o swoich dzieciach. Nie Twoj cyrk nie Twoje małpy.
Kaszuba
Kaszuba 31.03.2019, 14:09
I to jest najgorsze w tym wszystkim, bo nie kazdy rodzic powinien o takich rzeczach decydowac, bo nie jest po prostu dostatecznie poinformowany lub mysli, ze taka szkola zrobi z jego dziecka geniiusza! Niestety, inteligencji nie mozna kupic za pieniadze!
Ja
Ja 31.03.2019, 16:57
Zgadzam się, że za pieniądze nie kupi się inteligencji, ale też nikt jej nie rozdaje za darmo w szkołach państwowych. To nie działa tak, że wysyłam do szkoły dziecko, mam w nosie jego edukację i wychodzi ze szkoły geniusz. Nie działa w szkole prywatnej i nie zadziała też w szkole publicznej.
Lucka
Lucka 29.03.2019, 11:13
Gratulacje i trzymam mocno kciuki!!!

Pozostałe