Kościerzyna. Sukces uczniów Prymusa

  • 28.03.2019, 10:13 (aktualizacja 28.03.2019, 13:43)
  • Redakcja
Kościerzyna. Sukces uczniów Prymusa
Ogromnym sukcesem dla uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej Prymus zakończył się ich udział w Eliminacjach Regionalnych 28. edycji ogólnopolskiego konkursu Odysei Umysłu, zorganizowanych w Gdańsku.

Odyseja Umysłu obecna jest w Polsce od ponad 25 lat. Od tego czasu w programie wzięło udział w sumie ponad dwadzieścia tysięcy polskich Odyseuszy. Celem tej światowej imprezy jest rozwój  kreatywności młodych ludzi i promowanie umiejętności myślenia. 

 

Zwycięska w tegorocznych eliminacjach regionalnych grupa uczniów z Prywatnej Szkoły Prymus w Kościerzynie, przygotowała przedstawienie pt. "W pracowni mistrza Leonarda" , opowiadające o jednym z wynalazków , który został na początku wyśmiany przez ludzi, a później znalazł swoje zastosowanie. 

 

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się : Skład drużyny: Antonina Ossowska, Mateusz Stencel, Zuzia Koszałka, Wiktoria Wajer, Anna Bruniecka, Stefan Sokołowski, Iga Borowicka oraz trenerzy Justyna Wołoszyk - Brzezińska oraz Anna Kowalke.

 

Młodym Kościerzakom kreatywności jak widać nie brakuje. Trzymamy kciuki za ich występ na eliminacjach ogólnopolskich i liczymy, że będą nas dumnie reprezentować podczas finałów w Stanach Zjednoczonych. 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

realista
realista 31.03.2019, 14:24
Ilu etatowych nauczycieli tam pracuje??? za których szkoła odprowadza składkę ZUS? Z tego co wiem,to nauczyciele są z różnych szkół,nawet ze wsi opłaca się przyjechać,a składki ZUS opłaca szkoła macierzysta,czyli państwowa,w której pracują na etatach-państwo traci-prywaciarz zarabia-kto to wykombinował??
tak uważam
tak uważam 31.03.2019, 14:19
Rozbuchanie prywatnych szkół-to trumna dla edukacji,ale ktoś to chytrze wymyślił.Prywatnie zdaje się maturę,robi studia,doktoraty-to wszystko zależy od grubości portfela
nauczyciel
nauczyciel 31.03.2019, 17:40
Matury nie mozesz zdawac prywatnie tylko zdajesz w innej panstwowej szkole! Wiekszosc uczniow ze szkol prywatnych albo nie podchodzi do matury albo jej nie zdaje! Poziom nauczania w szkolach prywatnych jest zatrwazajaco niski! W wiekszosci pracuja tam wykonczeni nauczyciele, ktorzy maja pelne etaty w szkolach panstwowych! Sam pracowalem w takim systemie ponad dwa lata! Rodzice tych dzieci mysla, ze bezstresowa szkola zrob za nich wszystko: wychowa i nauczy !
Ja
Ja 31.03.2019, 11:47
I po co ta zazdrość Kaszuba!!!. Coś nie tak poszło tobie w życiu???
Kaszuba
Kaszuba 31.03.2019, 14:14
Zazdrosc? Hahaha, politowanie! Chyba u ciebie nie poszlo cos tak w zyciu, bo nie potrafisz przeczytac prostego postu! Co, tez poslales swoje latorosla do tej szkolki azeby za bardzo sie nie przemeczaly intelektualnie?
Kaszuba
Kaszuba 30.03.2019, 22:49
Typowo promocyjna informacja! Poziom nauczania w tej szkole daje duzo do zyczenia a uczniowie tez nie sa orlami! Kazda inna panstwowa szkola ma dwa razy wyzszy poziom nauczania! Biedne te dzieci, czesto ludzi, ktorzy maja pare groszy wiecej w kieszeni (mysla, ze sa bogaci, hahaha), bo beda musieli mocno wszystko nadrobic azeby zdac panstwowe egzaminy w "normalnej" szkole! W Europie Zachodniej mlodziez uczeszczajaca do szkol prywatnych zdaje zaledwie w 25 procentach mature!
:D
:D 21.04.2020, 19:27
Sprawa wygląda tak. Uczęszczam do tej szkoły. Nie każde dziecko się zachowuje jak by miało pełno hajsu, a wręcz przeciwnie. Może i jest tam kilka osób które się popisują pieniędzmi, ale to nie istotne. Rodzice wysyłają dzieci do prywatnych szkół, żeby się nauczyły czegoś więcej. Prywatne szkoły nie są na zasadzie "Ten ma hajs ma lepsze oceny a ten nie ma". Nasza szkoła jest wymagająca. Żeby komentować takie rzeczy trzeba się upewnić na 100% czy tak jest. :)
Bezstronny
Bezstronny 31.03.2019, 13:46
Kazdy rodzic sam decyduje o swoich dzieciach. Nie Twoj cyrk nie Twoje małpy.
Kaszuba
Kaszuba 31.03.2019, 14:09
I to jest najgorsze w tym wszystkim, bo nie kazdy rodzic powinien o takich rzeczach decydowac, bo nie jest po prostu dostatecznie poinformowany lub mysli, ze taka szkola zrobi z jego dziecka geniiusza! Niestety, inteligencji nie mozna kupic za pieniadze!
Ja
Ja 31.03.2019, 16:57
Zgadzam się, że za pieniądze nie kupi się inteligencji, ale też nikt jej nie rozdaje za darmo w szkołach państwowych. To nie działa tak, że wysyłam do szkoły dziecko, mam w nosie jego edukację i wychodzi ze szkoły geniusz. Nie działa w szkole prywatnej i nie zadziała też w szkole publicznej.
Lucka
Lucka 29.03.2019, 11:13
Gratulacje i trzymam mocno kciuki!!!

Pozostałe