Alicja Żurawska. "Wszystkie kluby mają udostępnioną halę bezpłatnie"

  • 29.03.2019, 09:48 (aktualizacja 12.04.2019, 12:52)
  • Redakcja
Alicja Żurawska. "Wszystkie kluby mają udostępnioną halę bezpłatnie"
Krzysztof Wencki w rozmowie ze Starostą Powiatu Kościerskiego - Alicją Żurawską

Redakcja zaprasza na wywiad


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariusz M
Mariusz M 14.07.2019, 07:55
jak dla mnie ogromną porażką jest to, że remontując drogę do Wdzydz nie zrobiono tam ścieżki rowerowej. Teraz nawet najmniejsze wioski mają ścieżki rowerowe co zapewnia bezpieczeństwo całym rodzinom podróżującym tym środkiem lokomocji. Przykra jest ta sytuacja i naprawdę rozczarowująca jeżeli chodzi o podejmowane w tej sprawie decyzje.
polonistka
polonistka 01.04.2019, 20:23
"Wszystkie kluby mają udostępnioną halę bezpłatnie"-
a po polsku ?
"Wszystkie kluby mają bezpłatnie udostępnioną halę"
i jak tu się nauczyć poprawnej polszczyzny??;no nie da się!!
Obserwator
Obserwator 01.04.2019, 13:46
Z całym szacunkiem dla poprzedników, ale prawda jest taka, że nigdy nie było takiego dobrego i skutecznego starosty jak Pani Alicja. Zawsze merytoryczna, przygotowana. Przy pracy na rzecz powiatu nie interesują ją poglądy polityczne - współpracuje z każdym kto chce działać i wspierać powiat. Jak można zauważyć w powyższym wywiadzie, nawet z takimi pseudodziałaczami i pieniaczami jak Pan M. potrafi się elegancko rozprawić. Klasa sama w sobie.
henio
henio 14.07.2019, 00:44
Jest takie powiedzenie gdzie diabeł nie może babę z *** pośle . Czy chciałbys mieć taką żone lub siostre ?
Henryk
Henryk 14.07.2019, 23:58
No pewnie że tak - fajna kobitka w przeciwieństwie do ciebie 😜
adam
adam 01.04.2019, 20:38
Jaki z niego Pan? I jeszcze z dużej litery. Coś ci się pomyliło.
T. Mazurek
T. Mazurek 02.04.2019, 06:30
Adamie jeżeli nie lubisz Pana Męczykowskiego, to chociaż zachowaj kulturę osobistą w swoich wpisach. Jak dla mnie ten Pan właśnie to dobry polityk i dobry człowiek, a przede wszystkim skuteczny działacz. Interesuję się polityką i widzę ile on zrobił, Piszę o faktach, a fakty stanowią same o sobie, z faktami się nie dyskutuje.
do Adama
do Adama 02.04.2019, 10:04
Adam chyba spać nie może widać kilka wpisów marnej jakości pod rząd. Jeżeli Ciebie z zazdrość i żółć o dokonania Męczykowskiego zalewa to skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą.
wyborca z Kościerzyny
wyborca z Kościerzyny 01.04.2019, 18:48
Według mnie osoba o której piszesz pseudo działacz, dla regionu zrobił najwięcej i dla miasta też. To dzięki niemu miasto pozyskało niemałe pieniądze nie tylko z sejmiku, to on zapraszał tutaj władne osoby na rozmowy, to on tak naprawdę działał i walczył o to miasto i region. Jeżeli ktoś tego nie widzi, znaczy, że nie orientuje się w sprawach politycznych, w sprawach dotyczących jego najbliższej okolicy, oznacza, że bardzo chce zdyskredytować pana Męczykowskiego w opinii publicznej. Pan Dariusz jednak ma spore poparcie wśród wyborców i to najlepszy dowód na jego pracowitość i skuteczność w działaniu.
Za Prawdą
Za Prawdą 02.04.2019, 17:02
święta prawda, facet jest "normalny" nie wywyższa się, jest pracowity i dla ludzi. To nie jest manekin czy marionetka, to prawdziwy polityk z krwi i kości i pewnie dlatego pewne kręgi tak bardzo go niszczą, a jakie to widać na załączonym obrazku
Zwierciadełko powiedz przecie ....
Zwierciadełko powiedz przecie .... 02.04.2019, 18:58
Radny Męczykowski i jego historia w polityce:
Samoobrona
PO
PSL
prawie PiS
Multi-politi
Wyborca Analityk
Wyborca Analityk 02.04.2019, 22:09
jak widać jest cały czas z ludźmi, a przy tym jest sobą. Trzeba być ponad podziałami i współpracować ze wszystkimi, którzy chcą dla dobra społeczności współpracować. Nie można zamknąć się w skorupie i zwalczać innych. TRZEBA WSPÓŁPRACOWAĆ i to robi najlepiej Męczykowski. Działa z innymi, szuka ludzi pozytywnych i wartościowych i z nimi buduje to co dobre. Podziwiam go za to.
adam
adam 01.04.2019, 20:39
Znowu pan. Jaki z niego pan?
Do D
Do D 01.04.2019, 20:32
Dużo czyli co?
Wszystko czyli nic
Kos
Kos 01.04.2019, 09:39
Pani Starosta Alicja Żurawska trafnie wypunktowała „ trenera” UKS PCM, któremu treningi prowadzili i prowadzą ludzie z Gdańska, Tczewa, Kwidzyna, Gdyni.
belfer
belfer 31.03.2019, 15:59
Drogi belfrze. Zapraszamy na stronę szkolną ekonomika (www.pzs1.pl, zakładka uczniowie-sukcesy uczniów). Należy zadać sobie trochę trudu i poszukać informacji. Jeśli tego będzie mało zapraszamy do szkoły. Żadne informacje dot. wyników nauczania i osiągnięć nie są tajne. To, że szkoła obchodziła 100 lecie istnienia nie oznacza, że jest najlepszą szkołą w Polsce. Uroczystość miała podkreślić wieloletnią tradycję szkoły, uhonorować przyjaciół szkoły, docenić pracę poprzedników i władze obecne a nie być samochwałką. Udowodniliśmy, że w dzisiejszym zwariowanym świecie mogą jeszcze spotkać się ludzie różnych wyznań, opcji politycznych, młodzi i starzy, uczniowie i nauczyciele, absolwenci i emeryci. Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół i nieprzyjaciół Ekonomika.
to nie jest mowa nienawiści
to nie jest mowa nienawiści 31.03.2019, 14:17
Tv Kaszuby transmitowała uroczystości 100-lecia Ekonomika.Na kościerskich stronach internetowych brak jakichkolwiek informacji na ten temat,a ja chciałbym zapytać-jakie osiągnięcia edukacyjne mają uczniowie?
Skoro np.rocznie TŻ kończy 20 uczniów,to w zawodzie kucharza ilu pracuje???
Ile jest klas maturalnych a ilu uczniów do matury przystępuje,a ilu uczniów zdaję tą maturę????
Wg mnie takie dane są owiane tajemnicą poliszynela-uroczystość przyjemna,ale sukcesów nie zaakcentowano,a skoro to szkoła z tradycjami-to zapewne jakieś sukcesy są.
Jestem starym belfrem /nie Ekonomika/,ale wydaje mi się,że ......
już wolę przemilczeć jakie mam skojarzenia.
Optymista
Optymista 30.03.2019, 13:41
Poniższe komentarze o chodnikach, drogach i drzewach zabójcach są zasadne jednak świadczą one tylko jak zarządzane było mienie powiatowe od 1999 roku. Starosta wraz z zarządem mają jeszcze dużo do naprawienia. Odliczając trzyletni okres postępowania naprawczego i podjęte inwestycje po tym okresie dają nadzieję na poprawę sytuacji w wielu aspektach infrastrukturalnych. Podoba mi się upór starosty w pozyskiwaniu środków zew. bo budżet powiatu nie jest z gumy, a biorąc pod uwagę decyzje rządu, które obciążają budżety samorządów jeszcze bardziej należy się cieszyć z wyboru takich osób jak p. Żurawska na stanowiska samorządowe. Potrafi rozmawiać z każdą instytucją, która może dofinansować powiat bez względu na różnice poglądów politycznych. Należy teraz mieć nadzieję, że wybierzemy do parlamentu mądrych przedstawicieli z naszego regionu, którzy będą pilnowac naszych interesów w Wawie.
Trzymam kciuki za dobrych samorządowców.
Chodnik
Chodnik 30.03.2019, 11:53
O chodniku z Małego Klincza do Wielkiego Klincza powiat zapomniał? Dzieci do szkoły niech idą ulicą? Czy zabrakło miejsca na mapie projektowej? Zaraz się okaże że znowu będzie trzeba za projekt zapłacić, bo ludzie będą domagali się chodnika. A wystarczyło utwardzic pobocze i przygotować pod chodnik. Nie mówiąc już o zakręcie mostowym przy rzece. Mijają się 2 tiry, a moje dziecko ma wskoczyć do rzeki w tym momencie? Tym bardziej że osiedle się w Małym Klinczu cały czas się rozrasta.
Drzewa przy drodze Mały Klincz - Wielki Klincz
Drzewa przy drodze Mały Klincz - Wielki Klincz 30.03.2019, 11:42
Co do drzew na trasie do Wielkiego Klincza to są te drzewa tak stare, że same niedługo się przewrócą. A widzimy nową trasę, a za kilka lat będą znowu dziury po korzeniach tych drzew. Dlaczego nie zostały wycięte??? Zaraz będzie znowu łatka na łatne! I to jest droga powiatowa Pani starosto...
Adam
Adam 30.03.2019, 09:26
Szkoda, że nic nie było o tych zabójczych drzewach, niepotrzebnie rosnących przy drogach i zabijających niewinnych, młodych ludzi, którzy mieli całe życie przed sobą? Kto to słyszał, żeby w XXI wieku i przy obecnym rozwoju motoryzacji przy drogach rosły 100-letnie drzewa? Jak długo ludzie mają jeszcze umierać przez te cholerne drzewa? Proponuję staroście wycieczkę do Tczewa przez Godziszewo. Powiaty starogardzki i tczewski, wzorem setek innych powiatów polskich, coś robią w tym kierunku a zaczęły od tej właśnie trasy, od Godziszewa do Tczewa. Jak teraz tam przejrzyście, jasno i BEZPIECZNIE. Oczywiście zaraz wyskoczą tu lewackie i zielone oszołomy, że drzewa przecież nie wchodzą same na drogę. Nie wchodzą na drogę, ale mimo to zabijają. To taka ciekawostka. A ich obrońcy mają krew na rękach.
Drzewo
Drzewo 30.03.2019, 09:43
Najbardziej zabija głupota, a nie drzewa, które rzeczywiście są zielone ale rosną po lewej jak i prawej stronie. Wskazana przez Ciebie droga jest w przebudowie i poszerzana dlatego je wycięto. Proszę abyś apelował do kierowców o bezpieczną jazdę, a nie szerzył propagandę. Poza zgodę na wycinkę wyrażają służby wojewody i ciężko ją otrzymać więc o co Ci chodzi?
Adam
Adam 30.03.2019, 14:53
Szczególnie taka głupota, kiedy szaleniec wypada ze swojego pasa, wjeżdża na pas przeciwległy, na którym jedzie sobie matka z czwórką dzieci. Następuje czołowe zderzenie, bo nie ma możliwości nigdzie uciec, gdyż na skraju drogi stoją te cholerne drzewa. Powiedz zatem o tej "głupocie" rodzinie i szkolnym przyjaciołom tych dzieci, że zabiła ich głupota. Ciekawe czy zrozumieją i przyznają Ci rację? A co do zgody, wyrażanej przez służby wojewody, to ile razy powiat o taką zgodę się zwracał? Poza tym, czy jedyną karą dla tych kierowców, którzy nie jadą "bezpiecznie" albo zasypiają w czasie jazdy, musi być śmierć?
KARA ŚMIERCI
KARA ŚMIERCI 30.03.2019, 11:35
Pęka ci opona + drzewo = kara śmierci
Wyskakuje dzik + drzewo = kara śmierci
Wybiega dziecko + drzewo = kara śmierci
Omijasz w nocy pijanego zataczającego się + drzewo = kara śmierci
Popełniasz mały błąd(spojrzysz w telefon) + drzewo = kara śmierci

Można czasem popełnić błąd zagapić się ale wolałbym zniszczyć podwozie wpadając w pole krzaki czy łąkę niż otrzymać wyrok w postaci kary śmierci ...

Kara śmierci na drzewie nie jest adekwatna do popełnionego przewinienia drogowego nawet głupota nie powinna być tak karana.
Janek
Janek 30.03.2019, 22:51
Selekcja naturalna - debili śmierć kosi jak należy. Problem w tym, że przy tej okazji giną ludzie zupełnie niewinni w każdym wieku.
Olaf
Olaf 30.03.2019, 09:05
Temu człowiekowi brakuje taktu, zwykłego wyczucia elegancji w czasie rozmowy. Proletariacki styl. Starosta musiała być pewnie zażenowana.
Grześ
Grześ 30.03.2019, 07:13
Muszę przyznać, że czuję się rozczarowany. Parząc na wszystkie przeróżnego autoramentu świństwa ze strony Pana Darka pod adresem Pani Starosty to "obeszła" się z nim wyjątkowo delikatnie! No, ale Dama zawsze jest damą... Całkowite przeciwieństwo adwersarza. Pani Starosta przeszłaś właśnie do historii powiatu - pierwsza, która miał odwagę publicznie powiedzieć to, co wszyscy sądzimy. Nie dostał tylko pstryczka w nos a od razu w twarz z pięści - aż się chlast uderzenia na całe województwo rozniósł. A Pan Darek niech mierzy się z zawodnikami swojej trzecioligowej klasy politycznej a nie podskakuje do ekstraklasowej Pani Starosty. Spokojnego weekendu!
Wiesław Wojtanowic
Wiesław Wojtanowic 30.03.2019, 19:21
z kimkolwiek jest wywiad, to zawsze jest mowa o Dariuszu Męczykowskim. Podziwiam tego faceta z całego serca. Bo przecież mówi się o dobrych ludziach!!! Dla mnie Męczykowski to najlepszy polityk w naszym województwie. Najlepszy działacz i dobry człowiek. No a jak czytam taki wpis jak powyżej, to coraz bardziej jestem świadomy, że dobrze wybrałem.
Róża
Róża 02.04.2019, 11:11
ja też na niego stawiam, jak jest taka nagonka, znaczy że facet musi być zagrożeniem dla innych. Robi dobrze to co do niego należy i ma poparcie ludzi, więc jest zagrożeniem dla tych co poparcia nie mają, no i wtedy zaczyna się hejt na Męczykowskiego. Dobrze, że ludzie swój rozum mają i potrafią zobaczyć kto dobrze działa, a kto udaje że działa
Licja
Licja 30.03.2019, 16:22
Niesamowity wywód i autopromocja. Jak czytam te wpisy to myśl sama przychodzi do głowy, że pisze je jedna osoba. Tali PR...
Policzek
Policzek 29.03.2019, 21:32
No DARO widzisz... Szczypales, Szczypales ją a ona raz a porządnie dała Ci prosto w pysk. Nareszcie
MP
MP 02.04.2019, 13:41
Daro jest ok,!!!
ona
ona 29.03.2019, 22:21
ona
Karczes-zmęczy
Karczes-zmęczy 29.03.2019, 17:35
Męczyk i Karczes tyle dostali głosów HMMMM. A co z drogami? Teraz tylko temat szczypiornistek na tapecie. A remonty dróg i obiecania naszych przedstawicieli są? Tak, ale chyba w chmurze nad głowami :)
Alice
Alice 29.03.2019, 18:20
Są działania Męczykowskiego i to doskonale widoczne. Nie tylko dotyczące sportu w szkołach, promocji zdrowia czy ściągania pieniędzy z sejmiku. Cieszę się że mamy taliego działającego polityka. No ale u nas jest tak że im kto jest lepszy i więcej robi tym bardziej się go niszczy.
XYZ
XYZ 30.03.2019, 10:51
W szkołach to widoczna jest agresja p.Darka w stosunku do sędziów. Patrz ostatni incydent w Nowej Karczmie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.03.2019, 07:47
Skuteczność radnego Meczykowskiego widać po stanie nawierzchni dróg wojewódzkich!
Niech tym się zajmuje. Ludzie go wybrali nie do roli trenera, tylko do dbania o ludzkie sprawy, czyli m.in. o zajmowanie się drogami.
Jak wyglaja te drogi to każdy widzi.
Do roboty Panie Meczykowski!!!!!!!
maniek
maniek 29.03.2019, 19:33
bzdura! dziala głównie pod siebie my po drogach wojewódzkich dziurowych jeździmy, miedzy karczmą a domem Meczyka nowy asfalt wylano....
pewnie ze względu na spore natężenie ruch? pewnie wieksze niz miedzi kościerzyną a klinczem??
Do D
Do D 29.03.2019, 18:30
Zasadnicze pytanie brzmi:
Co On takiego zrobił lub robi?
DARO
DARO 29.03.2019, 18:41
nie ważne co robi ważne że się pokazuje i promuje bo wie, że reklama i promocja dźwignią wyborczą. Ludzie i tak zagłosują bo jest tak wybitny, że pasuje do każdej partii politycznej: SAMOOBRONA>PO>PSL>?. Poza tym w ramach wolontariatu karmi przyjaciół więc oni zagłosują bankowo. Tylko to grono topnieje bo w swoim mateczniku czyli w gm. Nowa Karczma w ostatnich wyborach otrzymał prawie 30% mniej głosów niż we wcześniejszych wyborach. Ale co tam skończmy się interesować p. Darkiem bo jemu o to chodzi - aby się mówiło - byle jak ale zawsze.
Alice
Alice 29.03.2019, 22:23
mówi się o dobrych ludziach, a taki jest ten Męczykowski, dobry właśnie w tym co robi i to właśnie boli najbardziej jego politycznych konkurentów. Chwała Panu Najwyższemu, że w naszym regionie mamy takiego Męczykowskiego właśnie
Wania
Wania 29.03.2019, 16:40
Bravo. W koncu ktos nazwal zaklamanie Meczykowskiego po imieniu. I pokazal jak sie zachowuje. Szacunek za odwage.
Slalom samochodowy
Slalom samochodowy 29.03.2019, 16:40
Następny wywiad proszę Panią o wypowiedź na temat planów i modernizacji dróg powiatowych. Jakie są plany na najbliższe lata kadencji i kiedy będą realizowane. Jakie odcinki będą remontowane gruntownie, a nie łatanie sera drogowego. Np. Trasa Kościerzyna - Mały Klincz- Nowa Karczma? Usuwanie krzaków na poboczach tych dróg, bo widoczność jest zetowa. Najwięcej wypadków jest na tej trasie i właśnie na drogach powiatowych.
Fakty nie mity
Fakty nie mity 29.03.2019, 18:12
Przecie to droga wojewódzka więc trzeba zmobilizować naszych radnych do sejmiku panów Karczewskiego i Męczykowskiego. Powiat jak i gminy monitowały do władz wojewódzkich wielokrotnie. Jak dotąd wyremontowano krótki odcinek drogi woj. od skrętu na Skarszewy do Grabówka. Doga od Przywidza do Kościerzyny jest w opłakanym stanie dlatego proponuję redaktorowi zaprosić na rozmowę obydwu panów radnych i niech się rozliczą z walki o tą inwestycję drogową bo jak dotąd to Oni unikają tego tematu. W ciągu ostatnich trzech lat powiat wyremontował lub zbudował ok 60 km dróg powiatowych.
Odpowiedz
Odpowiedz 29.03.2019, 17:00
To JEST DROGA WOJEWÓDZKA!!!! NALEŻY DO MARSZAŁKA A NIE STAROSTY. PROSZĘ SIĘ W TYM TEMACIE ZWRÓCIĆ DO MECZYKOWSKIEGO I KARCZEWSKIEGO TO SA REPREZENTANCI MARSZAŁKA NA NASZYM TERENIE. NIECH W KOŃCU SIĘ WEZMĄ DO DZIALANIA
Czech z Włoch
Czech z Włoch 29.03.2019, 18:48
Niech ich o to cisną! Starosta powinna w sprawie dróg wojewódzkich też lobbować... Na razie bawią się w jakieś tematy zastępcze. Piłki baseny i inne palące wyborców sprawy ;)
do obserwatora
do obserwatora 29.03.2019, 14:22
Tyle co w naszym powiecie zrobiono dróg ,chociażby w roku ubiegłym to nigdy!!! Ludzie trochę obiektywizmu!!!
Obserwator
Obserwator 29.03.2019, 12:24
Fajnie gada i dobrze, ale drogi powiatowe najgorsze w województwie. Wystarczy wyjechać do Kartuz, Stężycy, Sierakowic, a tam inny świat... A zasada jest taka, że tam gdzie dobre drogi to wszystko się wokoło rozwija. A turyści którzy przyjeżdżają do nas, to mówią że serce i centrum Kaszub, a drogi to masacra. U siebie na zadupiach mają lepsze... Trochę wstyd to słuchać. Prawda?
śmiech przez łzy...
śmiech przez łzy... 29.03.2019, 13:06
Chodzi taka fama, że to przez szczególną formę gościnności... Podobno aby nasi przyjaciele pracownicy z Ukrainy czuli się jak u siebie, to drogi w powiecie kościerskim są pozostawione na wzór tych na Ukrainie ;)
super
super 29.03.2019, 12:06
nareszcie mamy konkretna staroste.......brawo. jeszcze tylko burmistrza wymienic i bedzie super
i jeszcze wójta
i jeszcze wójta 29.03.2019, 19:42
też wymienic na takego z jajami
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.03.2019, 11:55
Obejrzałem wywiad ze Starostą w całości, a to raczej rzadkość. Konkretne wypowiedzi, co miło się słucha. Bynajmniej wiadomo, że wojsko jednak będzie, a sytuacja związana z finansowaniem klubów nie pozostawia wątpliwości. Pochwała dla Pana Redaktora za prowadzenie merytorycznej dyskusji.

Pozostałe