Kościerzyna. Zbiórka elektrośmieci

  • 03.04.2019, 13:03 (aktualizacja 03.04.2019, 13:55)
  • Redakcja
Kościerzyna. Zbiórka elektrośmieci
Jeśli jesteś w posiadaniu zbytecznego elektrosprzętu mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie organizują zbiórkę elektrośmieci.

To już 10 lat od zorganizowania pierwszej zbiórki , tegoroczna odbywa się z okazji ogólnopolskiego konkursu "Dobre Rady na Elektroodpady", w którym udział biorą uczniowie ze szkoły podstawowej nr 6 w Kościerzynie.

 

Zbiórka na terenie szkoły odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 8:00 i potrwa aż do godziny 15:00. 

 

Elektroodpady – grupa odpadów obejmująca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do elektroodpadów zalicza się elektryczne urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny, telekomunikacyjny, audiowizualny, oświetleniowy i medyczny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, automaty, czujniki, urządzenia pomiarowe itp. Elektroodpady nie mogą być wyrzucane łącznie z innymi odpadami ponieważ zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. 

 

Często zapełniamy nasze piwnice lub garaże masą nieużywanego sprzętu, więc może warto wykorzystać doskonałą okazję na to by nie tylko się ich pozbyć , ale też wspomóc środowisko, bo przecież wiele z elektroodpadów da się ponownie przetworzyć .

 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe