Kościerzyna. A jednak strajk

  • 08.04.2019, 16:05 (aktualizacja 09.04.2019, 14:54)
  • Redakcja
Kościerzyna. A jednak strajk
8 kwietnia na szkolnych korytarzach w niemalże całej Polsce zrobiło się wyjątkowo cicho.

Chociaż od zewnątrz po ilości zaparkowanych samochodów można odnieść wrażenie jakby nic się zmieniło to jednak prawda jest inna - rozpoczął się strajk pracowników oświaty, a zajęcia lekcyjne zostały odwołane zarówno w szkołach podstawowych , jak i w szkołach średnich.

Z wielu powodów nie każdy uczeń mógł dziś pozostać w domu, dlatego w szkołach na taką okoliczność przygotowano zajęcia opiekuńczo - wychowawcze .

Jak długo potrwa ten strajk ? Póki co nikt nie potrafi tego przewidzieć .


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 11.04.2019, 20:01
Ja mam dziecko w szkole prywatnej i jestem bardzo zadowolona wolę płacic czesne ale mam spokuj z korepetycjami a dziecko na egzamin idzie w spokoju bo wie że się odbędą
Hania/nauczycielka kontraktowa
Hania/nauczycielka kontraktowa 11.04.2019, 08:58
Można przeanalizować status majątkowy np.kościerskich nauczycieli-większość posiada własne domy lub 80 metrowe mieszkania-niektórzy mają i jedno i drugie ;każdy z nich ma co najmniej 1 auto /niektórzy dwa/. Raz lub 2 razy do roku zagraniczne wczasy-ja im tego nie zazdroszczę,ale to nie jest obraz biedy!!!
wg mnie oni wszyscy mają zawyżoną samoocenę!!!!!
zabrać im!
zabrać im! 11.04.2019, 13:58
Masz rację, tak nie powinno być! Nauczyciele powinni przecież mieszkać pod mostem, chodzić pieszo i spędzać wakacje ze swoimi uczniami! Jak to możliwe, że mają mieszkania i samochody? Zabrac im!
Kuba
Kuba 10.04.2019, 11:31
Brawo Liniewo, Kalisz, Wlk. Klincz, Korne, Niedamowo, Szatarpy, Tuszkowy, Stężyca, Karsin. Chała za Waszą postawę.
Kamil
Kamil 10.04.2019, 07:49
Nauczyciele z Liniewa wstyd- łamistrajki
sfrustrowany ojciec
sfrustrowany ojciec 09.04.2019, 21:08
Nauczyciele się już tak rozpasali,że radzę im strajkować do końca roku szkolnego-chcą więcej zarabiać,ale o lepszych efektach swojej pracy już nikt nie wspomina???
Podwyżka owszem, kasa do wzięcia-a co z waszą pracą??
Obecni nauczyciele i tak nie uczą-każdą przepisać z tablicy bezmyślnie jakieś zdania,a resztę uczniowie,najczęściej z domownikami wyczytują z podręcznika lub internetu-w domu.
Mój syn ma dziennie 6/7/8 godzin pobytu w szkole,ale uczy się 3/4/5 godzin w domu.
Więc może mi ktoś wytłumaczy-na czym ta praca polega???
Nauczyciel przychodzi na lekcję /45 min/ zawsze sporo po dzwonku,potem sprawdza obecność /kolejne 10 min/,potem powinien odpytać chociaż jednego ucznia /kolejne 10 min/ i czego on może nauczyć 25 uczniów w ciągu ok.30min??? skoro bachory są rozgadane i każdy ma swoją komórkę??
Vocabulary
Vocabulary 09.04.2019, 13:02
To, że czytacie te komentarze, piszecie komentarze to również zasługa nauczycieli. Myśleć ciemny "ludu"!
rodzic
rodzic 09.04.2019, 12:54
Strajk jest bardzo polityczny szczególnie w szkole Podstawoej nr 6 w Kościerzynie. Jedynie Pani Dyrektor i administracja pracuje, a nauczyciele na korytarzu to właściwie nie wiem co robią.......popieram oczekiwania, podziwiam pracę ale forma strajku uderza głównie w rodziców i dzieci.
Dawna uczennica "czwórki" i LO
Dawna uczennica "czwórki" i LO 09.04.2019, 19:47
A co mają robić? Strajk to strajk. W tym czasie odstępuje się od wykonywania pracy. Jednak w miejscu pracy trzeba być
Dlaczego strajk jest polityczny? Bo żądania stawiane są obecnemu rządowi? A w czym ten lepszy od innych? Gdyby strajkowali za poprzedniego rządu byłby lepszy?
Proszę tak nie pisać. Wszyscy korzystaliśmy z wiedzy naszych nauczycieli. Niech zarabiają dobrze a wszystkim nam to na zdrowie wyjdzie
Trzymajcie się kochani!
rodzic
rodzic 09.04.2019, 20:50
Są różne formy strajku, a ten godzi wyłącznie w rodziców i uczniów....Aby zarabiać trzeba pracować... mam nadzieje że dni strajkowe nie będą płatne....tak jak rodziców, którzy nie mogą pracować bo muszą zostać z dziećmi....a pisać mogę to co uważa za słuszne..
Miłego dnia
Cx
Cx 09.04.2019, 13:08
To jak nie popierasz to wypisz swoje dziecko i tyle. Idź do prywatnej. Nie popierasz ich, masz ich w czterech literach, a jednak oczekujesz na nich? To są jednak raptem potrzebni?! Czytasz się?!! Słuchasz się?! Głupota to twoja pierwsza siostra.
rodzic
rodzic 09.04.2019, 20:45
CX- żenujący poziom....nie warto komentować
rodzic
rodzic 09.04.2019, 12:14
Nie popieram nauczycieli! Popieram przede wszystkim dobro uczniów i naszej Ojczyzny! Poza tym nie znam biednych rodziców, chyba że tych, którzy posiadają co najmniej 4 dzieci, choć niektóry sobie radzą!
Vx
Vx 09.04.2019, 13:07
To jak nie popierasz to wypisz swoje dziecko i tyle. Idź do prywatnej. Nie popierasz ich, masz ich w czterech literach, a jednak oczekujesz na nich? To są jednak raptem potrzebni?! Czytasz się?!! Słuchasz się?! Głupota to twoja pierwsza siostra.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 09.04.2019, 08:43
Po przepracowaniu 20 lat (a prawie każdy z nich tyle pracuje dochodzi i to z urzędu dodatek stażowy, o innych dodatkach nie wspominam. Tak więc nie 3443 a 4150 i to minimalnie. Dotyczy to ponad 60% nauczycieli. Za 18 godzin, które mają 45 minut tygodniowo.
A
A 09.04.2019, 17:22
Należy czytać i słuchać ze zrozumieniem, suma 2700-3000 (w zależności od wysługi lat), to kwota z dodatkiem stażowym. Przypominam, że nie każdy nauczyciel pracuje 18 godzin, niektórzy pracują 22, 26 lub 30 godz. w etacie i to po 60 min., np. nauczyciele specjaliści, biblioteki lub świetlicy.
ja
ja 09.04.2019, 16:41
Przepracowalem ponad 20 lat. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Mam 1,6 etatu i zarabiam 5050 złotych - paliwo.
Do wk
Do wk 09.04.2019, 13:10
Jak zwykle wnikliwy kaszub wie wszystko na każdy temat - to typowy przykład trolingu i bicia piany.
ZalewskaBIS
ZalewskaBIS 09.04.2019, 09:54
Specjalista ds oświaty się odezwał hahaha. Guzik wie, w tyłku był, ale mądrego udaje.
Kazik
Kazik 08.04.2019, 22:33
Dzisiaj nauczycieli poparli rolnicy. Rolnika i nauczyciela łączy zresztą bardzo ważna cecha zawodowa. Nauczyciel pracuje bowiem 18 godzin tygodniowo, i rolnik też pracuje 18 godzin, ale ............................................................................................ dziennie.
WX
WX 08.04.2019, 22:51
Zwłaszcza w zimie tak ciężko ci biedni rolnicy pracują... hahhah. Nie kompromituj się. Po drugie, trzeba było się uczyć, a nie teraz narzekać rolniku.
Adam
Adam 09.04.2019, 17:25
Po pierwsze rolnicy także ciężko w zimie harują. Widać, że nie masz pojęcia co to jest praca w chlewni, stajni, oborze. Wśród aromatu zwierzęcych gówien. Po drugie, skąd wiesz, że rolnicy się nie uczyli? Jesli tak, to dla kogo są te wszystkie Akademie Rolniczo-Techniczne, Uniwersytety Przyrodnicze, czy prestiżowa Szkoła Główna Godpodarstwa Wiejskiego? Tam rolnicy masowo uzyskują dyplomy inżynierów w branży rolniczej. Także nie kompromituj się.
Były uczeń
Były uczeń 08.04.2019, 22:26
Popieram oczekiwania nauczycielskiego środowiska.
Chory kraj
Chory kraj 08.04.2019, 22:00
"Nauczyciel pracuje tylko wtedy kiedy uczy dzieci, czyli 18 godzin tygodniowo." W takim razie strażak pracuje tylko wtedy kiedy gasi pożar, a żołnierz tylko kiedy walczy na wojnie. ]>> myślenie za myślenie.
rodzic
rodzic 08.04.2019, 20:56
Słuchajcie u Dery, szefa ZNP nie ma strajku! Straciłe szacunek do kościerskich nauczycieli. W powiecie nie ma strajku w wielu szkołach. Tam nauczyciele mają inne morale, Strajku nie ma w Wlk. Klinczu, Kaliszu, ornym, Niedamowie, Szatarpach, Tuszkowy, Liniewie, w gm. Stężyca, gm. Karsin. Mam wielki szacunek dla tamtych nauczycieli!
Rodzice
Rodzice 08.04.2019, 20:53
Popierajmy nauczycieli 😊
Rodzic
Rodzic 08.04.2019, 19:25
Wstyd mi za tych co strajkują dali się wplatać w grę polityczną. Szkoda dzieci niech ci "nauczyciele"wcale do nich nie wracają jak zostawili ich w tak ważnym czasie jakim kiedy mają egzaminy!
Tylko strs im fundują dodatkowy stres!
rodzic
rodzic 08.04.2019, 16:21
Skandal ! Rozumiem prawo do strajku, ale 5% od września 2018 r. oraz 15% podwyżki w tym roku i jeszcze nauczycielom mało? To wielki skandal! Kto nie chciałby takich podwyżek ? Łącznie 20% podwyżek ! To wstyd! Jestem bardzo oburzona!
Kuuuuń
Kuuuuń 08.04.2019, 22:13
Nie doczyta, nie zweryfikuje, ale skomentuje. Obraz ludzi wpatrzonych w Kaczyńskiego. Weź tabletki "rodzicu" i kup sobie krowę czy konia - przecież obiecali 500+
Gosia
Gosia 08.04.2019, 18:25
5% dostali od stycznia. Następne 9,6% ma być od wrzesnia. Łacznie w tym roku niecale 15%. 14,6%...
Lonia
Lonia 08.04.2019, 17:26
??? i tak to jest jak się wierzy propagandowej telewizji i powtarza te brednie. Ciekawy, który nauczyciel dostał te 5 % ??
do Loni
do Loni 08.04.2019, 18:14
Ja nauczyciel dostałem w 2018 5% podwyżki i w tym roku 5% podwyżki. Jakiej ty oglądsz telewizji, że o tym nie wiesz? Pewnie TV rode z czasów największego z kłaców PRL, czyli Jerzego Urbana, którego nasladuje TVN i P.....
Juzek
Juzek 08.04.2019, 16:53
Niech wsadzą sobie w du..żą dziurę te podwyżki. Faryzeusze.
"A głupi lud to kupi"..., żeby zacytować głównego ich propagandzistę
też Józek
też Józek 08.04.2019, 18:18
Po pierwsze Józek pisze się przez "ó". Po drugie PO dało tylko 3,8% w 2012 r., a PIS dało nauczycielom już 10% i od wrześnie da kolejne 10%, czyli w tym roku razem powyżka osiągnie 15%.

Pozostałe