Powiat Kościerski. Medalowy sukces UKS PCM Wodniacy Garczyn

  • 10.04.2019, 10:50 (aktualizacja 10.04.2019, 13:23)
  • mat.nadesłane
Powiat Kościerski. Medalowy sukces UKS PCM Wodniacy Garczyn Uks Pcm Wodniacy Garczyna
W dniach 6-7 kwietnia na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Te najważniejsze zawody w roku mogą świętować zawodnicy UKS Wodniacy Garczyn, którzy startowali w 15-osobowym składzie w najmłodszych kategoriach wiekowych(„E0”-9 lat i mniej, „E”-10 i 11 lat oraz „D”-12 i 13 lat).

Ekipa pojechała wraz z kibicami(rodzicami), którzy zawitali do Olsztyna w 8-osobowym składzie. Największym sukcesem może się pochwalić Dagmara Cieszyńska, która w najmłodszej kategorii startowała w wyścigach 50pp, 100pp oraz 50bf i 100bf i za każdym razem stawała na najniższym stopniu podium, a w wyścigu na 50bf uplasowała się na 2 miejscu. Kolejne medale dorzucił Karol Rozgoński w wyścigach na 50bf i 100bf zdobywając srebrne medale, oraz Mateusz Kryzel również srebro w wyścigu na 800pp. Obaj startowali w kategorii „D”. Udanie w wyścigu na 200PP wystartował Kacper Rozgoński zdobywając brązowy medal oraz Szymon Kropidłowski w wyścigu na 400pp również dopłynął na 3 miejscu. Obaj chłopacy startowali w kategorii”E”. Również w kategorii „E” dziewcząt medal brązowy wywalczyła Zuzanna Brandt na dystansie 50bf. 

 

 

 

Do świetnych występów indywidualnych zawodnicy pokazali również siłę zespołu zdobywając medale w sztafetach:

- srebro dziewcząt na dystansie 4x100bf(Maria Schutz, Kinga Klasa, Daria Freda i Zuzanna Brandt)

- brąz chłopców na dystansie 4x100pp(Kacper i Karol Rozgońscy, Kacper Brandt i Mateusz Kryzel)

- Srebro mix na dystansie 4x50bf(Daria Freda, Maria Schutz, Kacper Brandt i Karol Rozgoński)

Na największe uznanie zasługuje sztafeta mix, bo łącznie wystartowało aż 14 sztafet z całego kraju.

 

Warto nadmienić, że wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu firmy Kruszywa Polskie oraz Szkoły Pływania Aqua Sport, a także rodziców.

 

Kolejne zawody w pływaniu w płetwach odbędą się w Kościerzynie 11 maja(Mistrzostwa Okręgu Północnego) oraz 15-16 czerwca również w Kościerzynie(III Runda Klubowego Pucharu Polski). Klub UKS Wodniacy Garczyn jest organizatorem tych zawodów i serdecznie zaprasza do kibicowania, a 11 maja również do startów w kategorii amatorów(poniżej 13 lat).

 

Wyniki Letnich Mistrzostw Polski:

http://live.megatiming.pl/chodyna/2019/04_07_olsztyn/wyniki.pdf

mat.nadesłane

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe