Strajk nauczycieli nie przeszkodził w przeprowadzeniu egzaminów .

  • 10.04.2019, 12:26
  • Redakcja
Strajk nauczycieli nie przeszkodził w przeprowadzeniu egzaminów .
Strajk pracowników oświaty wywołał ogromne poruszenie zarówno wśród rodziców, ale także uczniów. Głównym powodem do obaw okazała się zbieżność protestu z nadchodzącymi terminami egzaminów gimnazjalnych.

Do egzaminów w Powiecie Kościerskim przystąpiło ponad 700 uczniów z 21 szkół .

 

Środowe testy dotyczyły wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych (historia, sztuka, wiedza o społeczeństwie, język polski ). 

 

Pomimo trwającego protestu z wypowiedzi uczniów wynika, że nie wpłynął on negatywnie na przebieg egzaminów. 

 

Ogromne obawy wzbudził też brak pewności co do skompletowania przez szkoły składu komisji egzaminacyjnych. Dużo mówiło się, o możliwych brakach personalnych. Na szczęście w Powiecie Kościerskim poradzono sobie także z tym problemem. 

 

Przed gimnazjalistami pozostały jeszcze 2 dni testów, w trakcie których zmagać się będą z przedmiotami ścisłymi i wiedzą z zakresu języków nowożytnych. 


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nauczyciel
Nauczyciel 12.04.2019, 21:23
W imieniu wszystkich darmozjadów i wykształciuchów oraz wszystkich tych, którzy starają się wychować i nauczyć wasze dzieci dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie. Zwolnijcie wszystkich, spalcie na stosie na rynku. Średniowiecze! Żadne dziecko ani młodzież nie ucierpi z powodu strajku. Może zamiast cytować propagandę przez chwilę zatrzymajcie się w hejcie i zastanówcie się. To nie MEN poradziło sobie z egzaminami tylko nauczyciele z tych szkół. System kształcenia tworzy rząd. Do kogo macie pretensje?
Kuba
Kuba 13.04.2019, 09:49
Tak egzaminy prowadzili nauczyciele"NIE STRAJKUJACY" księża, zakonnice, strażnicy, Proszę teraz nie przyklejać sie do nich. Właśnie MEN czuwało nad tym by to sprawnie przeprowadzić. Wy mieliście inne zamiary.
mila
mila 13.04.2019, 10:20
...sory, ale ja tu czegoś nie rozumiem, bo MEN zapewnia, że to była fachowa siła, czyli kto w końcu- nauczyciele czy zakonnice lub strażacy?...
Kuba
Kuba 13.04.2019, 13:06
A zakonnice i strażnicy to nie są fachowcy? Wszyscy oni maja przygotowanie pedagogiczne.
???
??? 15.04.2019, 17:49
Że jak? To co każdy strażak ma wykształcenie pedagogiczne???
josef
josef 14.04.2019, 01:07
to ciekawe...
ula
ula 12.04.2019, 13:42
powinni podać do publicznej wiadomości dane nauczycieli którzy strajkują i tych nie strajkujących.dlaczego to jest jakaś tajemnica,i i ktorzy nauczyciele mają skończone prawdziwe studia dzienne a którzy tylko tak zwane studia-płatne-takie którzy wszyscy muszą skończyć.na rynku pracy jest dużo zdolnych nauczycieli ala nie mogą dostać pracy bo biorą tylko swoich
Kuna
Kuna 13.04.2019, 10:22
Ulu, przecież obowiązuje RODO.
Gratulant
Gratulant 12.04.2019, 21:18
Nie zapominaj o małżonkach. Też przeswietlić - żebyś wiedziała dokładnie jakie uniwersytety sąsiedzi pokończyli. Od dawna wiadomo, że jesli jesteś z UJ to jesteś automatycznie lepszą nauczycielką niż ta druga z AP...gratulacje dla wnioskodawcy.
rafał
rafał 11.04.2019, 22:12
Darmozjady w większości. Porozmawiajmy o poziomie nauczania. Porozmawiajmy o korepetycjach za 40 zł na godzinę, porozmawiajmy o etacie w wymiarze 18 godzin na tydzień za około 3500 netto z wolnymi weekendami, wakacjami, feriami, świętami i kartą nauczyciela z dodatkiem wiejskim, dodatkiem za wychowawstwo i innymi.
Juta
Juta 15.04.2019, 17:55
Nie chcesz nie płać . Ucz sam. Domowe nauczanie proponuje.
Dasia
Dasia 14.04.2019, 12:24
Jak mają tak dobrze spróbuj i poznasz czym jest praca nauczyciela.
Bruno
Bruno 13.04.2019, 10:25
Pozostawić bez komentarza- liczą się uwagi merytoryczne- na takich buduje się dialog.
Wiklinowy Kaszub
Wiklinowy Kaszub 11.04.2019, 22:47
Rozgonic wszystkich. Niech przyjdą inni w to miejsce za 1650. Popieram przedmówcę.
Hans
Hans 13.04.2019, 10:28
Tak jest. A dzieciaki po tych szkołach pójdą paść krowy i świnie- podobno pogłowie wrośnie (choć to chyba też ściema)
Badacz
Badacz 11.04.2019, 21:41
Wg danych z badań, głównymi krytykami strajku nauczycieli są mieszkający na wsi o niskim wykształceniu. Czyli wypisz i wymaluj kaszubi ....
Warszawiak
Warszawiak 12.04.2019, 10:48
Podaj źródło tych "badań".
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 11.04.2019, 08:53
Nie udało się ZNP zastraszanie nauczycieli. MEN poradziło sobie z przeprowadzeniem egzaminów. Szkoda tylko, że Bogu ducha winna młodzież oraz jej rodzice musieli spijać piwo, którego naważyli nieudolni prowokatorzy z ZNP. Wstyd dla osób, które mienią się pedagogami.
Wiklinowy Kaszub
Wiklinowy Kaszub 11.04.2019, 12:41
Wstyd i chańba. Zwolnic wszystkich pedagogów.
Hans
Hans 13.04.2019, 10:31
Tak jest- tu też prawda. W szkołach będą uczyć niepedagodzy, wara im od szkoły. Zwolnić też psychologów, pielęgniarki, woźne. Nikogo nie będzie! Nic nie będzie!
Ja
Ja 12.04.2019, 12:35
Za znajomość ojczystego języka u Pana z pewnością
Zyzia
Zyzia 11.04.2019, 06:51
.... Pewnie, niech zwolnia wszystkich nauczycieli.....W zamian za to niech w szkole popracuj ci, którzy tak krytykują!!
Zobaczymy jak długo wytrzymają??!!!
agata
agata 10.04.2019, 16:48
I bardzo dobrze - won z nimi ze szkoły
belfer
belfer 13.04.2019, 10:32
Zapraszam do szkoły.
Wiklinowy kaszub
Wiklinowy kaszub 10.04.2019, 21:49
Zgazam się. Zwolnic wszystkich.
Polak
Polak 10.04.2019, 22:48
No jasne, zwolnic wszystkich nauczycieli, lekarzy, pielegniarki, policjanow, urzednikow! Oto program PiS-u ! Narod musi zglupiec! Powyzsze dwa posty wspaniale o tym swiadcza!

Pozostałe