Włodzimierz Graff. "Problem wywozu śmieci rozwiązano naszym kosztem"

  • 12.04.2019, 12:55 (aktualizacja 12.04.2019, 13:01)
  • Redakcja
Włodzimierz Graff. "Problem wywozu śmieci rozwiązano naszym kosztem"
Krzysztof Wencki w rozmowie z mieszkańcem Kościerzyny - Włodzimierzem Graffem

Redakcja zaprasza na wywiad


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Infos
Infos 18.05.2019, 00:19
Pilne pozyczki gotówkowe ! ! !

Dla tych, którzy chca pozyczki awaryjnej, oferuje przystepne oprocentowanie w wysokosci 3%.

Mail : [email protected]

Whatsapp: +33 7 56 81 46 01
To ja
To ja 29.04.2019, 21:26
A moze tak w ramach protestu wyrzucajmy smieci pod urzad? Gdy Pan burmistrz sie spyta co to za smieci odpowiemy, niech Pan zapyta zwiazku gmin ?
petent
petent 28.04.2019, 19:12
Mam sprawę i chciałbym przybyć do biura poselskiego-proszę o wskazanie adresu lub nr telefonu
mieszkaniec
mieszkaniec 28.04.2019, 19:10
Czy w Kościerzynie jest jakiś gospodarz,który zarządza tym miastem??? Moi sąsiedzi mają uporządkowaną posesję,a pojemniki wystawiają na pas drogowy /poza posesją/ -to akurat jest przy moich oknach,jak wysypują do pojemnika popiół,to mam zakurzone nie tylko okna,ale pół ogrodu.
Czy nie można zadecydować,gdzie powinny te kubły stać??-na terenie posesji,czy poza posesją?-najlepiej koło sąsiada-sąsiad może mieć syf???
Prawo lokalne powinno to unormować-na razie jest samowolka i każdy robi jak mu pasuje-tak nie powinno być.
Będzie pięknie
Będzie pięknie 24.04.2019, 16:04
Problemów jest więcej. Zobowiązani jesteśmy teraz wystawiać pojemniki na śmieci przed posesję, ponieważ pracownicy nie mają prawa wchodzić na naszą prywatną posesję. Co jeżeli nie mam z tym problemu i na własną odpowiedzialność pozwalam na to? Nie mogę. To nie jest nawet kwestia tego, że Panowie będą musieli przez 15 minut kluczyć po mojej posesji, kosze są przy bramie która jest otwarta. Co mają robić ludzie starsi, którzy fizycznie nie są w stanie wytargać tych pojemników? Po telefonie do biura powiedziano mi, że mam wydzielić odpowiednie miejsce (wiatę) tak aby Pracownicy nie musieli wchodzić na moją posesję. Mam to zrobić w obrębie swojej posesji. Pomijam fakt, że generuje to kolejne koszta. Jeżeli wydzielę już taką wiatę na MOJEJ posesji, to czy Panowie odbierając je i tak nie wchodzą na MOJĄ posesję? Są konkretne przepisy regulujące to w jakich miejscach można przechowywać pojemniki na odpady. Co w sytuacji (jakich w Kościerzynie jest ogrom) nie ma fizycznej możliwości wyznaczenia takiego miejsca? Mamy wydzierżawić bądź za pomocą innej umowy postawić te pojemniki u sąsiada.... Kościerzyna robi się piękna i urocza kiedy ludzie, którzy pracują wystawiają na chodniki rano pojemniki, a chowają je po południu po powrocie z pracy bo innej fizycznej możliwości nie mają. Ok. Załóżmy, że stać nas i mamy taką możliwość aby wykonać wiatę śmietnikową. Chcąc zadbać o estetyczny wygląd nie tylko naszej posesji, ale też całej ulicy chcemy zasłonić te pojemniki robiąc np furtkę. NIE! Nie możemy. Pomijam już temat ewentualnego zamykania na zamek (przykład Trójmiasto, gdzie wszystkie wiaty śmietnikowe są zamykane na klucz, co załatwia problem podrzucania śmieci).
zatroskany
zatroskany 16.04.2019, 06:40
a jak pan był sekretarzem gminy nie widział pan problemu dlaczego pan nie walczył o Gostomie mielibyśmy wysypisko na miejscu
pan nie jest autorytetem w tych sprawach

Tadek
Tadek 16.04.2019, 10:35
Jak mnie pamięć nie myli, to za czasów pana Graffa i Tkaczyka (czyli do 2010 r.) Gostomie miało się dobrze i odbierało śmieci z miasta, gminy, a nawet ze Stężycy. Zmiany nastąpiły po wyborach gdy wójtem został pan Piechowski, a gmina i miasto przystąpiły do Związku Gmin Wierzyca (zdaje sie w 2012 r.
zzz
zzz 15.04.2019, 09:48
a co na to wywalczona nowa Komisja Zdrowia i Środowiska??? przecież oni chcieli bardzo działać w tej materii-no proszę radny Czucha-do roboty,teraz masz okazję naprawić swój knot
Kościerzak Zachodniak
Kościerzak Zachodniak 14.04.2019, 20:19
A ja mam rozwiązanie. Wystarczy nie -segregować śmieci i wrzucać do byle jakiego kosza. Tylko na samą górę nawrzucać posegregowane (tak w razie czego, żeby osoby zajmujące się opróżnianiem się nie skapnęły się) Jak już wrzucą śmieci do śmieciarki i skapną się że dostały się do niej śmieci "nieodpowiednie" to już oni za to odpowiadają.Dobra lece oglądać Stulecie Winnych.
zofia
zofia 14.04.2019, 19:26
zgadzam się z Panem w całej rozciągłości.Brak reakcji radnych jest dla mnie dowodem na to że poszli do rady dla diety a nie żeby działać w interesie mieszkańców.Tak beznadziejnej rady to miasto nie miało nigdy.No ale cóż "Jaki pan taki kram"
koleżanka
koleżanka 14.04.2019, 08:39
Włodku-źle wyglądasz-chorujesz czy to efekt diety???
mieszkaniec
mieszkaniec 13.04.2019, 19:08
ZGW to twór wyobraźni lorda kosztownego-jego pomyśl i realizacja.
Może zapytać radnego Zdzisława Czuchę dlaczego zgotował mieszkańcom takie badziewie???
Radna K.Knopik pracowała za tych czasów w sekretariacie burmistrza Zdzisława;radny K.Stoltmann był przewodniczącym rady miasta.
Pan Graff pyta obecnego burmistrza,który w tym czasie nie był nawet zwykłym radnym.
Panie Graff proszę na sesji rady miasta zadać pytania autorom tego tworu?
mieszkanka
mieszkanka 17.04.2019, 08:50
W poprzedniej kadencji rada odrzuciła wniosek radnego Dargacza o wyjście z ZGW. Wniesek upadł i zostaliśmy w ziązku.....
kazik
kazik 13.04.2019, 15:44
czy szafę ktoś przesunął, bo t.... jakiś wypadł:)
Obserwuj
Obserwuj 12.04.2019, 17:00
ZGW to skandal. Ale ku przypomnieniu temu Panu, też pozwolenia na żwirownie, gdy ten Pan był Sekretarzem UG Kościerzyna, to też co najmniej skandal...
polak