Ekstremalna Droga Krzyżowa zakończona

  • 14.04.2019, 06:56 (aktualizacja 14.04.2019, 08:06)
  • Krzysztof Wencki
Ekstremalna Droga Krzyżowa zakończona
Na terenie Osadzie Burego Misia 13 kwietnia od świtu można było spotkać uczestników pierwszej kościerskiej EDK, którzy całą noc wędrowali po kaszubskich leśnych drogach

Ponad 200 osób wyruszyło w piątek na zorganizowany przez kościerski klub morsów Forrest Gump pątniczy szlak.

Początek trasy z Osady Burego Misia był przyjemny, dopisała pogoda, nie padał deszcz, ale z każdym kilometrem zmęczenie , oraz wyjątkowy tej nocy mróz dawały się coraz bardziej we znaki.

– Ostatnie 10 km, czułem każdy krok, to była walka z bólem pięt kolan i mięśni nóg. Pierwszy kryzys pojawił się na 20 kilometrze , ale wtedy jeszcze nie było tak źle. Co dała mi Ekstremalna Droga Krzyżowa? Teraz trudno mi na to odpowiedzieć. Trzeba się przespać i najpierw wyciszyć ból. 42 km marszu nocą w lesie, cieszę się, że doszedłem- mówi pan Zbyszek z Kościerzyny.

Doświadczenie fizycznego bólu, odcisków na stopach , zmęczenia i przenikającej ciszy, jak podkreślali uczestnicy EDK, było okazją do spotkania z Chrystusem, niezwykle trudnego do opisania słowami.

Wielkie podziękowania należą się także Ochotniczej Straży Pożarnej z Kościerzyny, która w środku nocy na trasie EDK przygotowała gorące napoje, ciasto oraz rozstawiła ogrzewany namiot w którym można było odpocząć.

Jak zaznaczył w homilii ks.Czesław Marchewicz ( Kuba) , założyciel Osady Burego Misia ta droga rozpoczęta o zmierzchu i kończąca się wraz ze wschodem słońca jest odzwierciedleniem drogi krzyżowej Jezusa , która prowadziła od ciemności i bólu wprost do światła zmartwychwstania.

 


 

 

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

misiek
misiek 14.04.2019, 21:55
piękna inicjatywa! gratulacje dla uczestników i organizatorów!
obserwator
obserwator 14.04.2019, 07:56
Szacun ! W dzisiejszym chorym świecie naprawdę szacun !

Pozostałe