Kościerzyna. Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży

  • 15.04.2019, 14:13
  • Redakcja
Kościerzyna. Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży
Około 4 tysięcy młodych ludzi 14 kwietnia wzięło udział w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Ryszard Kasyna biskup pelpliński nawiązując do masowego korzystania z technologii przestrzegał przed "erą kciuka", która zastępuje "erę miłości”.

Uroczystości rozpoczęły się poświęceniem palm i procesją  na Plac św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Królowej Rodzin.

 

 

W homilii podczas Mszy św. przy polowym ołtarzu bp Ryszard Kasyna  mówił o "duchowym męczeństwie" , który jest udziałem wielu współczesnych ludzi. Przypomniał także o tym, "że nikt nie jest samowystarczalny" i musimy dążyć do znalezienia wspólnoty. 

 

 

Biskup zwrócił uwagę także na to , że co raz częściej zamykamy się na nowoczesne technologie przez co cierpią nasze rzeczywiste relacje . Hierarcha nazwał to „erą kciuka”, która zastępuje „erę miłości”, do której Bóg zaprasza ludzi, apelował także byśmy "pozostali wiernymi w miłości".

 

W programie tego spotkania był też wspólny posiłek oraz koncert ewangelizacyjny „Siewców Lednicy”. 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koscierzyna-2019
Koscierzyna-2019 16.04.2019, 13:22
Bardzo fajne wydarzenie mili ludzie. Po prostu jest to przedstawienie naszej wiary w inny sposób niż zazwyczaj. Mozna pokazac że aby byc prawdziwym chrzescijaninem nie trzeba chodzic tylko do koscioła mozna wyznawac wiare wlasnie w taki sposób jak np, ŚDM na ktore warto pojechac i być z panem Bogiem
Polak-katolik
Polak-katolik 15.04.2019, 22:03
Wspaniała demonstracja potęgi wiary i znaczenia wartości chrześcijańskich w wykonaniu, młodych, żarliwych katolików. Przyszłość jest przed nami, skoro Bóg jest z nami.

Pozostałe