Kościerzyna. Wspierali nauczycieli na kościerskim rynku

  • 16.04.2019, 12:17
  • Redakcja
Kościerzyna. Wspierali nauczycieli na kościerskim rynku
12 kwietnia około stu osób przybyło na kościerski rynek , by wesprzeć strajkujących pracowników oświaty.

W trakcie tego zgromadzenia wygłoszono przemowy dotyczące zmian w polskim systemie edukacji oraz wyrażono słowa wsparcia dla strajkujących nauczycieli.

 

Wśród zgromadzonych byli m.in : dyrektorzy szkół, związkowcy nauczyciele i rodzice 

 

Swoje wsparcie dla nauczycieli postanowili okazać także uczniowie 

 

Pomysłodawcy spotkania przyznają, że inicjatywa jest spontaniczna i zaznaczają, że akcja może mieć charakter cykliczny. 


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak tylko
Tak tylko 24.04.2019, 15:53
Jeżeli nie chodzi o pieniądze a o zmianę w sposobie nauczania i zmianę tego czego się naucza... Jeżeli na uwadze jest tylko dobro "naszych dzieci"... Dlaczego rodzice tych wszystkich dzieci nie strajkują z Wami? Przecież chodzi o dobro "naszych" dzieci. Hm... Może dlatego, że często Nauczyciele, nawet bez wiedzy rodziców decydują o tym co dla dzieci jest lepsze. Na pewno strajk tak długi i w taki sposób jest dla tych dzieci najlepszym rozwiązaniem... Na pewno maturzystom pomoże to w dostaniu się na wymarzone studia.... Jeżeli Nauczyciel jest autorytetem to co mają myśleć dzieci widząc to co się dzieje... "Nie możesz iść do szkoły bo Nauczyciele strajkują" "Nie napiszesz Matury i nie dostaniesz się na studia bo Nauczyciele strajkują" W sumie same korzyści.... Nie wspomnę już o zachowaniu niektórych Nauczycieli w stosunku do tych, którzy jednak nauczają mimo strajku....
Zniesmaczona wpisami
Zniesmaczona wpisami 24.04.2019, 08:35
Proponuję by wszyscy, którzy poniżej zamieścili swoje wywody dotyczące nauczycieli, ich zakresu obowiązków i przychodów przygotowali się na pracę w szkole. Mam nadzieję że nie będzie komu uczyć, a wy wszyscy ich dzielnie zastapicie.
pietro
pietro 23.04.2019, 21:12
Jak wy wychowawcy spojrzycie swoim uczniom z klas ósmych lub trzecich gimnazjum w oczy gdy strajk się skończy i wrócicie do tablicy?
Nie będzie wam wstyd że zostawiliście ich w tak ważnych dla nich chwilach?
Wstyd, wstyd, wstyd !!!
Drodzy nauczyciele straciliście w oczach wszystkich !!!
W historii strajków w oświacie zawsze chodziło wam tylko o pieniądze, nigdy o godną, dobrą edukację, teraz nie robicie nic innego, znów straciliście.
To, że nie ma szacunku do stanu nauczycielskiego to wasza wina !!!
Prawdziwy nauczyciel nie boi się likwidacji Karty Nauczyciela, bo wie że sobie poradzi na wolnym rynku, tylko nieudacznicy, cieniasy i lenie bronią KN !!!
Uczennica/maturzystka
Uczennica/maturzystka 24.04.2019, 08:26
To, że nie ma szacunku jest przede wszystkim winą was rodziców. Jeśli dziecko w domu nie słyszy nic oprócz obelg w stronę nauczyciela to jak ma nauczyć się szacunku. Mam nadzieję że nie będzie komu uczyć i wtedy tacy jak pietro otworzą oczy!!!
rodzic popierający protestujących nauczycieli !!!
rodzic popierający protestujących nauczycieli !!! 26.04.2019, 21:37
uczennica/maturzystka - ychy yasne
Polska upada
Polska upada 23.04.2019, 20:42
Pani Alicjo jest też inny problem albo uczymy albo grabimy nas i nasze dzieci (dodatkowe lekcje) korki . STAROSTWO wypłaca dodatek do pensji nauczycielowi który ma wciąż mało. Uczą w szołach więc nie wolno im zarabiać dodatkowo, jest łamane prawo dla czego pozwala się na tego typu nadużycie. Szkoły średnie tam tkwi problem. Nad gmine łamanie zasad konstytucji "naukę trzeba traktować jako jak sami mówią posługę , ucząc naród - Polaków a nie robienie się z tego prywaty. WSTYD
Wykożystywanie
Wykożystywanie 23.04.2019, 20:28
Panie Burmistrzu Pana Żona też pracowała w szkole dlaczego nie widać że poziom nauczania jest tak niski. W całym mieście Kościerzyns a nauczyciele bogacą się na korepetycjach czy tendy droga. Wykożystywanie swojej pozycji.
Poprawka
Poprawka 23.04.2019, 20:44
Kościerzyna
były uczeń
były uczeń 20.04.2019, 07:57
Podwyżka dla wszystkich równa?-to chyba porażka.
Jednym nauczycielom należy się podwyżka wysoka,a innym należało odjąć.
Przecież wszyscy nie są równi-jedni kochają swoją pracę,inni przychodzą by odwalić chałturę.
Strajk został tak beznadziejnie przygotowany-jak niektórzy nauczyciele prowadzą beznadziejne lekcje.
gosc
gosc 19.04.2019, 12:53
Pokażcie nauczyciela, który jest w 1-szym progu podatkowym.
wlod251
wlod251 19.04.2019, 11:53
Myślę że wśród nauczycieli są Rodzice" tegorocznych maturzystów", ciekawi mnie ich zdanie na temat niedopuszczenia ich dzieci do matury. Cóż każdy człowiek w życiu czasami stoi przed trudnym wyborem. Ja nie umiałbym spojrzeć w oczy ucznia, któremu uniemożliwił bym pisanie matury. Myślę że każdy nauczyciel powinien sam bez nacisków postąpić zgodnie z własnym sumieniem.
dociekliwy
dociekliwy 19.04.2019, 11:07
Jak nazywa się osoby, ktore szantazuja, że jesli nie dostaną pienieniedzy, to skrzywdza niewinne dzieci?
Ania
Ania 19.04.2019, 07:49
Bieda z nędzą. Wystarczy spojrzeć na oświadczenie majątkowe Pana Derry gdzie wykazuje zarobki z pracy w szkole. Żal
77 tys brutto na rok to mało?
Elo o nauczycielach
Elo o nauczycielach 18.04.2019, 22:38
Przy okazji strajku nauczycieli dowiedzieliśmy się kilka okropnych rzeczy. Przede wszystkim tego, że wielu nauczycieli reprezentuje kompetencje kulturowe mniej więcej na poziomie ZERO. O tym świadczą wypowiedzi nauczycieli dla mediów, pisane przez nich teksty przyśpiewek, zachowania w publicznej przestrzeni oraz cała oprawa estetyczna strajku. Można powiedzieć, że chyba nigdy żadna inna grupa społeczna nie dokonała tak spektakularnej i przygnębiającej zarazem autokompromitacji. Przygnębiającej, bo rzecz dotyczy osób formalnie wykształconych i reprezentujących zawód w różnych czasach uważany za ważny, prestiżowy, cieszący się zaufaniem.
Elo
Elo 18.04.2019, 22:33
Uczniami w tym strajku nikt ze strajkujących się nie przejmuje, chyba że w roli mięsa armatniego albo zakładnika potrzebnego do szantażu. Takie traktowanie uczniów jest chyba najokropniejszą stroną nauczycielskiego strajku. A najbardziej cynicznie i bezwzględnie uczniów jako mięso armatnie traktują organizujące strajki związki zawodowe.
anty
anty 18.04.2019, 12:07
Zamiast nauczycielstwo powinno być Broniarstwo. Czy to prawda, że Broniarz byl w ORMO?
Pedagog
Pedagog 18.04.2019, 11:19
Uważam :
jaki poziom nauczania jest obecnie w Kościerzynie?.
Szkoły średnie : tu powinien wejść audyt.
LO przykład matematyka angelski na poziomi po niżej normy . Po co uczuć niech chodzą na korepetycje.
Ekonomik: też duży problem szkoła za Dyr. Cyroskiego była na wyższym poziomie.
Budowlanka obecnie jest na największym stopniu nauczania. Matematyka szacun.
Do starosty proszę to zweryfikować a nie dawać pieniądze za nierubstwo.
bez wykształcenia
bez wykształcenia 18.04.2019, 17:03
Chyba jednak nie jesteś pedagogiem bo "nierubstwo" piszemy przez "ó".
Wstyd pedagogu.
Przemyślenie
Przemyślenie 23.04.2019, 20:59
Sami pedagodzy i tu jest właśnie nasz problem lubimy się nabijać szydernic wyśmiewać się ludzie wykształceni. Polacy my sami sobie robimy pod góre to nas bawi a nie umiemy rowiązywać problemów. Czas się zmienić. Nauczyciel ma być dla ucznia ma wspomagać a nie dzielic. I trzeba skończyć z tą kasą a nie tłumaczyć się rórznicami programowymi.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 18.04.2019, 15:25
Tak budowlanka jest naj...wystarczy wejsc na Facebook i wpisac Hejted Budowlanka Koscierzyna i tam widac cały poziom szacun.
?
? 19.04.2019, 09:01
nie podszywaj się prowokatorze
Niepedagog
Niepedagog 18.04.2019, 12:22
Mało wiesz jak na pedagoga.
oburzony rodzic
oburzony rodzic 18.04.2019, 08:03
Wypowiedź pana Hołdys,którego nazwisko kojarzy się tylko z PO nie było dobrym pomysłem-stwierdzam,że organizatorzy uważają mieszkańców bezpartyjnych-za idiotów.To jest wyraźne wskazanie,że strajk ma podłoże polityczne,dlatego my rodzice tego nie popieramy
podopieczna
podopieczna 18.04.2019, 07:56
Każdy nauczyciel powinien zarabiać tyle-ile była dyrektorka Mopsu.
emeryt/nauczyciel
emeryt/nauczyciel 18.04.2019, 07:55
Mały śliczny chłopczyk powiedział prawdę "chcą więcej".
Każdy by chciał,ten chłopczyk niech też w domu strajkuje o podwyżkę kieszonkowego bo zapewne dostaje za mało i nie starcza na jego potrzeby.
nauczyciel z Klincza
nauczyciel z Klincza 18.04.2019, 07:52
Groteska-Tomek Derra w szkole sie napracował-hahahahah
bez obrazy
bez obrazy 17.04.2019, 18:02
ZNP to Zwiazek Nauczycielstwa Polskiego. Co to jest za slowo Nauczycielstwo? Jakby brzmiał taki zwiazek lekarzy, masarzystow, urzednikow itp.? Slowo nauczycielstwo barzmi nie ladnie i kojarzy się z takimi slowami, jak dziadostwo i nierobstwo. Moze ktos zna inne slowa z końcówką "stwo"? Proszę o opinię polonisty... skąd taki potworek slowny, jak Nauczycielstwo? Chyba lepiej by brzmialo Związek Nauczycieli Polskich.
Xxxxxxx
Xxxxxxx 17.04.2019, 11:05
Robią z siebie ofiary. Przez cała kadencję PO nie dostali ani grosza od państwa mało tego były zwolnienia z braków etatów w szkołach i było dobrze. A teraz wielkie cyrki. I to są ludzie którzy uczą nasze dzieci? Gdyby byli tacy idealnie to nie było by trzeba dzieci na dodatkowe korepetycje posyłac!
Nil
Nil 19.04.2019, 16:45
Własnie ,PIS sam sobie winien ,daje górnikom ,dzieciorobom,swinia+,krowa+,więc inni też wyciągają łapska.Trzeba było nikomu nic nie dawać szczególnie nierobom i po kłopocie-no ale wtedy przerżneliby wybory.
old
old 20.04.2019, 12:43
To jednak strajk polityczny... przeciwko pis.
Matka
Matka 19.04.2019, 20:28
Twoją matkę i ojca też nazwiesz dzieciorobem? Brak taktu i empatii wobec trudu wychowania i utrzymania dzieci. Ciekawe chłopcze czy matka byłaby z Ciebie dumna?
do Nila
do Nila 19.04.2019, 17:28
Dzieciorobom? To język pogardy i nienawisci. Dzięki tym tzw. Dzieciorobom nauczyciele maja kogo uczyc i maja prace. W wiekrzosci krajów UE jest socjal na dzieci. W ten sposob sie walczy z nizem demograficznym a tym samym kryzysem ekonomicznym. Co do świń i krow, do ktorych lubia sie nauczyciele porównywać, to 500 zl dopłaty do krowy ma być wywalczone z budżetu UE tak żeby wyrównać doplaty na rolnictwo z innych krajow. Tak, zeby m.in. nauczyciale mogli kupowac tansza wolowine. Na nauczycieli w UE nie ma doplat....

Pozostałe