Triduum Paschalne. Męka, śmierć i zmartwychwstanie

  • 18.04.2019, 13:20
  • Redakcja
Triduum Paschalne. Męka, śmierć i zmartwychwstanie
Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – te trzy dni dla katolików na całym świecie oznaczają jedno – Triduum Paschalne. To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wierni wspominają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który zmarł na krzyżu, żeby zbawić ludzkość.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 23.04.2019, 23:58
Religijne ogłupianie plebsu. Widać nigdy nie podniesiemy się z kolan a cała Europa będzie z nas drwić.
Małgorzata Borzyszkowska
Małgorzata Borzyszkowska 24.04.2019, 16:30
Już Europa z nas drwi, że nie potrafimy przebić się ze swoją narracją historyczną, będącą odzwierciedleniem faktów z ostatnich 100 lat. Tacy Żydzi czy Niemcy jadą po Polsce jak po łysej kobyle, ze swoim fałszem historycznym , a niedouczona, rozwiązła moralnie, libertyńska i tęczowa Europa łyka to jak prawdę objawioną. Jedyna nadzieja w kościele, który od tysiąca lat był i jest fundamentem naszej tożsamości i spajał naród we wspólnym dziele budowy wielkiej, dumnej wspólnoty. Nie przypadkiem ataki przypuszczane są na kościół, który jest opoką naszego trwania. A takie roztropki jak jakiś Janek, nawet nie wiedzą jak i dlaczego są manipulowani. Jak by zabrakło kościoła żywego, natychmiast na jego miejsce wskoczyliby islamiści, Żydzi i tęczowi zboczeńcy. W tej sferze nigdy nie ma pustki. Ale czy taki roztropek-Janek coś zrozumie?
Janek
Janek 13.05.2019, 20:23
- "Tylko nie mów nikomu"...
Janek
Janek 25.04.2019, 13:12
Uczono mnie kiedyś, że "kapłani" okłamywali, oszukiwali i straszyli zwykłych ludzi rzeczami których ci nie rozumieli. Nic się nie zmieniło do czasów obecnych. Żaden kraj w Europie nie jest tak ogołocony i ośmieszany jak "katolicka Polska". Tu nie mamy już chyba nic własnego a sprzedajni politykierzy jeszcze bardziej dokręcają śrubę... . Pinćset na to, pićset na tamto a plebs nie wie, że z innych kieszeni im to zabierają. Chyba nawet mi was nie żal. Serce się kraje jedynie, że tylu Polaków z ogromną odwagą ginęło za wolną ojczyznę a tu de facto żyjemy w państwie teoretycznym. Ustawa 447 zaora ten grajdół na amen.

Pozostałe