Wielki Klincz. Korona Handball Kielce bez litości dla UKS PCM

• 24.04.2019, 13:40
  • Redakcja
Szczypiornistkom z UKS PCM Kościerzyna po raz kolejny nie udało się odnieść zwycięstwa. Tym razem na Hali Sportowej w Wielkim Klinczu mierzyły się z Koroną Handball Kielce , mecz kończąc wynikiem 29:38

W środowe popołudnie kielczanki były faworytkami spotkania i już w pierwszych akcjach potrafiły udowodnić swoją wyższość. Od pierwszych akcji doskonale w ofensywie spisywała się Paulina Piwowarczyk, która już w 11. minucie miała na swoim koncie 4 bramki. Po chwili, gdy trafiła Olesia Parandi, było już 9:4 dla zespołu z Kielc.

UKS PCM w tym sezonie zmaga się z problemami kadrowymi i to nie pomaga w rywalizacji z mającymi wyższy potencjał rywalkami.  Tuż przed przerwą świetną serię zaliczyła Magda Więckowska i goście prowadzili już różnicą ośmiu bramek. Zawodniczki obu drużyn schodziły z boiska przy wyniku 14:22.

Po zmianie stron, nadal dominowała drużyna gości i już w 38. minucie spotkania wyszła na dziesięciobramkowe prowadzenie.

UKS PCM na zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli szanse  ma raczej niewielkie, gdyż do dziesiątego Ruchu Chorzów traci aż 13 punktów.