Strajk Nauczycieli. Nadzwyczajny Konwent Samorządowców

  • 26.04.2019, 12:47 (aktualizacja 26.04.2019, 13:30)
  • Redakcja
Strajk Nauczycieli. Nadzwyczajny Konwent Samorządowców Urząd Gminy Kościerzyna
W budynku Urzędu Gminy Kościerzyna odbył się nadzwyczajny Konwent Samorządowców Powiatu Kościerskiego .

Samorządowcy zebrali się by porozmawiać na temat wynagrodzeń dla strajkujących nauczycieli 

 

Tego dnia także Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu strajku. Jego zawieszenie wcale nie oznacza , że protest się zakończył. 

 

Oznaczać to jednak może , że lekcje w szkołach będą odbywały się już zgodnie z planem. Nauczyciele zwołali rady pedagogiczne i przeprowadzili klasyfikację uczniów, a egzaminy maturalne na pewno się odbędą .

 

Jak przedstawiają statystki , do matury w tym roku przystąpi 509 uczniów z całego powiatu . 


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof
Krzysztof 01.05.2019, 09:07
Czy to prawda,że szefem ZNP w powiecie kościerskim jest radny powiatowy-Tomasz Derra???
Jestem bardzo ciekawy-ilu członków ZNP jest w poszczególnych szkołach w mieście i powiecie-liczby nie obejmuje RODO,więc można podać.Ponoć w niektórych szkołach jest 1/2 osoby,a strajkowali wszyscy-więc to był strajk ZNP czy niezrzeszonych???Niezrzeszonym nie należy się wypłata za strajk!!!!!!!!-to logiczne
rodzic
rodzic 01.05.2019, 09:02
zajęcia opiekuńcze w szkołach były fatalne-w piątek przed strajkiem nauczyciele mówili,że dzieci nie maja przychodzić od poniedziałku do szkoły,więc odpowiedzialni rodzice przez soboto-niedzielę sami organizowali bezpieczny pobyt dzieci.Zajęcia opiekuńcze kończyły się o godzinie 12-tej,a co do 15:30 ???-mieli chodzić po ulicach??-w pracy miało być 15 dzieciaków??
Monika
Monika 30.04.2019, 09:33
a ja musiałam wziąć urlop bezpłatny-poproszę pana burmistrza o zapłatę;
dzieci w wieku 7-9 lat nie mogłam zostawić samych w domu bez opieki osoby dorosłej bo w razie nieszczęścia odpowiadałabym prawnie przed sądem
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 30.04.2019, 21:10
Szkoła nie zapewniła zajęć opiekuńczo-wychowawczych? Skandal
oburzona matka
oburzona matka 30.04.2019, 09:26
Wypłata należy się za pracę,a z tego co wiem,to w szkołach przebywał tzw.komitet strajkowy,a reszta w domu odwalała korki-oczywiście za kasę.
A co z realizacją programu nauczania???przecież tego już nikt nie nadrobi??? może przekazać nieprzerobiony materiał nauczania rodzicom na urlopy-przecież mogą w czasie wolnym pouczyć swoje pociechy.
Za czas strajku nauczycieli-płaciłam sąsiadce 8 zł/godz za opiekę nad dzieckiem-może starostwo zwróci mi tą kasę???
podsłyszane
podsłyszane 28.04.2019, 19:22
Kumpel -nauczyciel opowiadał,że sam szef lokalnego ZNP namawiał do strajku,skoro tak było,to bardzo się dziwię
RODZIC
RODZIC 28.04.2019, 12:49
Pieniądze które pozostaną do dyspozycji dyrektorów szkół (chodzi o pieniądze, które nie pójdą na wypłaty dla nauczycieli, którzy strajkowali) powinni otrzymać rodzice, ponieważ przez 3 tygodnie strajku opiekowali się dziećmi lub musieli zapewnić im opiekę.
ojciec
ojciec 28.04.2019, 15:45
To o to chodzi, że trzeba sie było zajmować własnymi dziećmi.
To chyba dobrze, ze rodzice spędzali więcej czasu ze swoimi pociechami, a tak na poważnie szkoła to nie przechowywalnia dzieci.
GKS
GKS 27.04.2019, 17:47
Czyje dzieci zostały skrzywdzone? Dzięki nauczycielom wszystkie egzaminy się odbyły. Miasto nie płaci kosztem swoich mieszkańców, ponieważ dostaje subwencję oświatową z Warszawy. Nie musi udzielać pożyczek, bo te pieniądze już ma w swojej kasie. Teraz zgarnie subwencję i wypłaci swoim (oczywiście nauczycielom). Cieszę się z entuzjazmu komentatorów. Zawsze to cieszy, jak niektórym idzie źle. Przecież to takie polskie... Nauczyciele. Zmieńcie pracę tak jak chcą niektórzy. Niech (rodzic) sami uczą swoje dzieci.
rodzic
rodzic 28.04.2019, 09:29
Trafny komentarz.
Krytykują ignoranci, ci którzy zamiast iść do szkoły rzucali w nią kamieniami lub wałęsali się po okolicy. Widać to po nierozgarniętych wpisach.
Do rodzic
Do rodzic 28.04.2019, 12:16
Taaa na pewno... rzucali kamieniami razem z Panią Kopacz w dinozaury.... Droga Nauczycielko jesteśmy w XXI wieku. Skończyły się czasy komunizmu, kiedy nauczyciel był prawie jedyną wykształconą osobą na wsi lub w małym miasteczku.
prawdziwy rodzic
prawdziwy rodzic 28.04.2019, 11:51
Rzucali kamieniami? Co to za tekst z poprzedniej epoki? Stary slogan, ktorzy powtarzają zakochani w sobie nauczyciele. Nierozgarnieci? Brak argumentow zastepujemy inwektywami!? To jest dopiero poziom! Pani nauczycielko dzsiaj okolo 1/3 rodzicow ma wyzsze wykształcenie i to niekoniecznie byle pedagogiczne... to wywyzszanie sie was zaslepia. Tacy niby inteligentni, wyksztalceni z kagankiem oświaty, a dali sie zrobic panu Broniarzowi, a teraz proszą o raty. Amerykanie do takich madrali zwykli mówić: jesli jestes taki mądry, to dlaczego nie masz miliona dolarów??
nieprawdziwy
nieprawdziwy 28.04.2019, 15:50
Prawdziwy rodzic, prawdziwy kaszub, prawdziwy katolik, prawdziwy polak.
Prawdziwek, a nie prawdziwy.
Zamiast pisać te bzdury idź z dzieckiem na spacer i poczytaj z nim książkę skorzystasz sam i twoje dziecko.
elo
elo 27.04.2019, 18:10
A niepotrzebny stres to nie krzywda? A straty w godzinach przeznaczonych na powtorki przed matura? Po drugie egzaminy sie odbyly dzieki nauczycielom, ktorzy sie wylamali ze strajku a tych raty nie interesuja, bo pieniadze dostana. Proszę sie zatem tymi naiczycielami nie zasłaniać. Po trzecie pieniadze z subwencji nie sa na rozkladanie rat zadluzonych na wlasne życzenie nauczycieli. Odsedki moga zasilic inwestycje miasta np remonty szkół. Po raty to do banku...
wolta
wolta 27.04.2019, 16:27
Nie glosowalem na Maję. Ale teraz ma moj glos.
Tomek
Tomek 27.04.2019, 16:37
Głosowałem na Majewskiego. Mój głos stracił.
elo
elo 27.04.2019, 10:05
Popieram burmistrza. To nie sa jego nauczyciele, tylko dzieci, ktore oni chcieli skrzywdzic. Burmistrz stoi na straży interesów calego miasta. A nie tylko jakiejs grupy, ktora odgrazala sie, że skrzywdzi dzieci pozostalych mieszkancow. Jaka jest podstawa prawna rozlozenia na raty dlugu? Czy miasto swoim kosztem tzn wszystkich mieszkańców ma udzielac nioprocentowane pożyczki? Proszę iść do banku i tam poprosic o pozyczke na cztery raty z zerowym oprocentowaniem z uzasadnieniem, ze strajkowaliscie. Ciekawe co uslyszycie?
Ja
Ja 26.04.2019, 22:01
Ja chciałabym wiedzieć dlaczego burmistrz mojego miasta nie rozłożył swoim nauczycielom potrąceń na raty??? Czy nie wystarczy, ze zostanie Wam nasza subwencja? Katolik i ojciec rodziny nie ma w sobie tyle przyzwoitości i empatii, by uszanować nasze rodziny i dzieci?! Rozumiem, że potrącić należy za niewykonaną pracę, ale nie rozumiem dlaczego nie stać Pana na nic nie kosztujący gest!
wujek dobra rada
wujek dobra rada 27.04.2019, 15:45
A może by tak poprosić Pana Broniarza, żeby pożyczył na raty? Zarabia około 15 tysięcy złotych, nie strajkował, to na pewno chętnie pożyczy... Podobno też zebrał w jakieś dziwnej zbiórce kilka milionów złotych na fundusz strajkowy dla nauczycieli w trudnej sytuacji. Chłop namówił Was do strajku, to na pewno rozłoży dług na raty, a może nawet ostatnią umorzy. Ale proszę się spieszyć, bo pieniądze mogą się gdzieś zapodziać, tak jak te ze zbiórki na KOD. Podobno Pan M. Kijowski je przejął.... Pan Broniarz jest inny i chętnie wspomoże.
rodzic
rodzic 27.04.2019, 15:06
A Pani nauczycielka, pedagog, matka i pewnie tez katoliczka, dlaczego nie przerwala strajku, żeby dzieci mogly napisac egzamin?? A teraz na litosc? Proszę zachować chociaz resztę godnosci. A jak brakuje pieniedzy to jak mowil klasyk, prosze wziąść kredyt i zmienić pracę.
Prawda
Prawda 26.04.2019, 23:21
Po wyborach Majewski pokazał prawdziwą twarz.

Pozostałe